Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, 1080p Fragman
2,448 Görüntülenme
The Truman Show
8.1 IMDB Puanı

The Truman Show

(Truman Şov)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Paramount Pictures
  • Film Süresi 1sa 43dk
Yönetmen Peter Weir
Senaryo Andrew Niccol
Oyuncular Jim Carrey, Laura Linney, Noah Emmerich, Natascha McElhone, Holland Taylor, Ed Harris
1998 yılında Peter Weir yönetmenliğinde vizyona giren The Truman Show izle filmi 3 Oscar adaylığı, 64 adaylık ve 35 ödül kazanırken IMDb Top 250 filmleri izle listesinde 168. sırada yer alarak önemli bir başarı yakalamıştır. Senaryosu Andrew Niccol tarafından yazılan The Truman Show Full izle filmi ABD yapımı dram ve psikolojik komedi filmleri türündedir. Kesinlikle izlemeniz gereken filmler arasında yer alan filmin oyuncu kadrosunda ise Jim Carrey, Laura Linney, Noah Emmerich, Natascha McElhone, Holland Taylor, Ed Harris gibi oyuncular yer almaktadır.

Kült filmler arasında yer alan Truman Show Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, bir televizyon programı yapay bir kasaba inşa edip binlerce kamera ile bir tv şovu gerçekleştirmektedir. Bu tv şovunun yıldızı ise bu yapay kasabaya henüz bebekken getirilen ve yıllar süren tv şovu ile canlı yayında büyüyen Truman Burbank isimli bir adamdır. Tv şovu ise yıllardır canlı olarak yayınlanmaktadır. Bu tv programının sahibi ve aynı zamanda yapımcısı olan Christof ise insanlara sıradan ve sevilen bir insan yaratıp onun duygularını yansıtmayı amaçlamaktadır. Ürün reklamları ile dolu bu devasa sette büyüyen Truman’ın ise hiçbir şeyden haberi yoktur ve çevresindeki herkes birer oyuncudan başka birşey değildir.

Truman Şov izle filminde Truman, normal bir hayat yaşadığını sandığı sırada kasabayı terk edip başka bir yere gitmek ister ancak her denemesinde karşısına farklı engeller çıkar. Herkesin oyuncu olmasından ve yapımcının kasabanın hava durumuna kadar kontrol edebilmesinden dolayı Truman’ın seti terk etmesi mümkün görünmemektedir. Ancak bu kasabada Truman’ın hareketlerini tahmin edemeyeceklerinden dolayı bazı durumlarda senaryonun dışına çıkılan durumlar olur. Senaryoya göre okulda tanışıp evlenmesi gereken kadın yerine Truman başka birine aşık olur. Truman’ın aşık olduğu kız ise oyunculardan biridir ancak o da Truman’a aşık olunca gerçeği söylemeye çalışır ancak bu sebepten işten atılarak kasabadan çıkarılır. Truman’ın onu bulmak istemesi ise işleri değiştirir.

Truman’a Sylvia’nın ailesi ile birlikte Fiji’ye taşındığı söylenir ve Truman Fiji’ye gitmek için elinden geleni yapmaya çalışır. Dışarıdaki hayatta ise Sylvia, Truman’ı bu setten kurtarabilmek için kampanyalar başlatmıştır ve kendisine yandaşlar bulup eylemler yapmaya başlar. Truman’ın sette geçirdiği 30. yılında sette bazı aksaklıklar olur ve sete air bazı nesneler keşfedip bunları anlamlandırmaya çalışır. Bir süre sonra Nathan sette etrafında dönen insanları incelemeye başlar ve bir terslik olduğunu anlamaya başlar. Truman içinde olduğu durumu kavramaya başladığında bir plan yapar ve setin acil duruma geçmesini sağlar.

Daha sonra set ekibi ve yapımcılar onu eski haline döndürmek için bazı girişimlerde bulunur ve Truman’da bunlara uyduğunu göstermek için numara yapmaya başlar. Ancak bir anda ortadan kaybolur ve kaçmaya başlar. Herkesin hayatında bir defa izlemesi gereken filmler arasında yer alan The Truman Show izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi seyirler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum