Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
5,916 İzlenme
The Unholy
5.1 IMDB Puanı

The Unholy

(Şeytanın Mührü)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Screen Gems
  • Film Süresi 1sa 39dk
Senaryo James Herbert, Evan Spiliotopoulos
2021 yılında vizyona giren (Kutsal Olmayan) Şeytanın Mührü izle ya da The Unholy izle filmi James Herbert’in 1983 yılında yazdığı Shrine romanından uyarlanarak Evan Spiliotopulos tarafından senaryosu ve yönetmenliği yapılan bir filmdir. ABD yapımı korku filmleri türünde yer alan The Unholy full izle filmi, küçük bir kasabada ilahi güçleri olduğunu iddia eden ve bu güçleri kariyerini yeniden canlandırmak için kullanan bir gazetecinin hikayesini anlatmaktadır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Jeffrey Dean Morgan, Katie Aselton, William Sadler, Diogo Morgado, Cricket Brown, Cary Elwes isimleri yer almaktadır.

Korku ve gizem filmleri severlerin kesinlikle kaçırmaması gereken filmlerden biri olan Kutsal Olmayan - Şeytanın Mührü Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, film ilk olarak 1845 yılında Banfield isimli kasabada büyücülükle suçlanan bir kadının ağaca asıldıktan sonra ateşe verilmesiyle başlıyor. Ancak bu kadının ruhu, henüz ölmeden önce oyuncak bir ruha bağlıdır. Bu olaydan yıllar sonra ise piyasada iş bulamayan ve gözden düşmüş gazeteci olan Gerry Fenn, son işinde oldukça garip işler yapmaktadır ve bu işte olan biten herşey rapor edilir. En son görevinde ise yine garip olayların iddia edilmesi üzerine Boston’a gider ancak sonunda içinin boş çıktığı bir şakayla karşılaşır.

The Unholy Türkçe Dublaj izle filminde Fenn, şakaya sinirlendikten sonra olay yerini terk ederken yerde bir oyuncak bebek görür ve onu ezer. Filmin başında gördüğümüz bu oyuncak bebeği ezdikten sonra, idam edilen kadının ruhu serbest kalır ve sonrasında karşıdan karşıya geçmekte olan bir kıza çarpmamak için kaza yapar. Daha sonra kızla beraber yakınlardaki bir kiliseye giderken garip sesler duyar ve adı Alice olan kızın da sağır olduğunu fark eder. Bu olaydan sonra da yine bir şakanın içinde olmadığını ve gerçek bir olay olduğunu düşündüğü şeyi öğrenmek için kasabada kalmaya karar verir.

Bir gün sonra ise herkesi şaşkına çevirecek şekilde birden bire Meryem Ana tarafından ona mesaj verildiğini iddia etmeye başlayarak etraftakileri şaşırtır. Daha sonra medyaya bu tür haberleri servis etmeye başlar. Katolik Kilisesi ise olayı araştırmak için Monsenyör Delgarde’yi kasabaya gönderir. Gerry ve Alice bu süre zarfında arkadaş olmuştur ve Gerry onun Mary adında biriyle kendi kendine konuşurken, sadece Meryem'in Meryem Ana olduğunu düşündüğünü fark eder. Ancak konuştuğu Mary vizyonları nedeniyle daha karanlık ve kötü bir şeyin ortaya çıkacağından şüphelenmeye başlar.

Alice tarafından iyileştirilen amcası Peder Hagan ise bu mucizevi şifalardan şüphelenmeye başlar ve bir süre sonra Şeytan için çalışan ve insanları mucizevi şeylerle kandıran Mary Elnor adında bir cadıdan bahseden bir kitap bulur. Ancak kitabı bulur bulmaz kimseye haber veremeden Mary Elnor tarafından öldürülerek kiliseye asılır. Piskopos Gyles ise Gerry'yi Hagan'ın ölümü konusunda sessiz kalması için ikna etmeyi başarır ve Hagan’ın ölümü kaza olarak gösterilir. Gerry daha sonra kasabanın doktoru Natalie’ye bazı hikayeler uydururken bu hikayeleri kariyeri için kullanabileceğini düşünerek sahte hikayeler üretmeye başlar.

Kutsal Olmayan Türkçe Dublaj izle filminde daha sonra Hagan’ın olayı çözdüğünü ve Mary’nin güç kazanmak için ruhunu Şeytan'a sattığını öğrenen ikili daha sonra Alice’in onun soyundan geldiğini ortaya çıkarır. Mary ise ikilinin gerçeği öğrenmesinden sonra onlara saldırdığı sırada Delgarde onu dua ile çarmıha gererek uzaklaştırır. Değişik bir senaryoya sahip ve romandan uyarlama olan The Unholy izle ya da Kutsal Olmayan - Şeytanın Mührü izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle, kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede, donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden izleyen herkese iyi seyirler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın