Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
11,290 İzlenme
Thor 1
7.0 IMDB Puanı

Thor 1

(Thor)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Marvel Studios
  • Film Süresi 1sa 55dk
Yönetmen
Senaryo Ashley Miller, Zack Stentz, Don Payne
Marvel filmleri arasında yayınlanan dördüncü film olan bu eser Thor karakterine özel ilk filmdir. Yönetmenliğini Kenneth Branagh’ın yaptığı filmin senaryosu ise Ashley Miller, Zack Stentz ve Don Payne’e aittir. 2011 yılında vizyona giren film 150 milyon $ bütçe ile çekilip 449 milyon $ hasılat elde etmiştir. Thor 1 izle filminin başrollerinde ise Chris Hemsworth, Natalie Portman, Tom Hiddleston ve Anthony Hopkins gibi ünlü isimler bulunmaktadır.

Filmin konusuna gelmeden önce mitolojik bir karakter olan Thor’un dünyasından bahsetmek gerekirse 9 diyardan oluşan kainatın Asgard gezegeninin kralı olan Odin’in oğlu olan Thor yıllar önce Buz Devlerinin diyarı olan Jotunheim’da kazandığı savaştan sonra oradan getirip kendi çocuğu gibi yetiştirdiği Loki karakterinin maceralarını bu filmde izliyoruz.

Thor 1 Türkçe Dublaj izle filminin konusuna dönecek olursak, Asgard kralı Odin’n Thor’u Asgard tahtının varisi olarak ilan edeceği gün, yıllar önce mağlubiyete uğrattıkları ve barış sağladıkları Jotunheim diyarının Buz devlerinden oluşan bir grup asker Asgard’a sızarak ‘’Antik Kışlar’’ adı verilen ve Jotunheim’ın güç kaynağı olan sandığı ele geçirmek isterler fakat başarısız olurlar. Thor ise bu saldırının intikamını almak ister ve Odin’in emrine itaatsizlik ederek yanına yakın arkadaşlarını da alıp Buz devlerinin diyarına gider ve yıllardır süren ateşkesi bozarlar.

Jotunheim’da köşeye sıkışan Thor 1 Altyazılı izle ve arkadaşlarının imdadına Odin yetişir ve onlar adına Buz devlerinin kralı Laufey’den özür diler. Fakat özür kabul olmaz ve Odin, Thor ve arkadaşlarını kaçırır. Thor ise bu itaatsizliğin cezasını çekici Mjöllnir’in elinden alınarak dünyaya sürgün edilmesi ile öder. Asgard’ın kapısı olan Bifrost’tan geçerek Amerika çöllerinden birinde araştırma yapan bir ekibin buluğunu yere düşer. Çekiçle beraber çölün ortasına düşen Thor, layık olduğu çekici kullanabilme gücünü de kaybettiğini farkeder.

Thor güçlerine tekrar kavuşmanın yollarını ararken Asgard’da ise işler iyi gitmemektedir. Aslında bir buz devi olduğunu öğrenen Loki babası sandığı Odin ile tartışır ve Odin kısa bir süre sağlık problemleri ile uğraşır ve yataklara düşer. Loki ise hain planlar yapmaya başlamıştır bile. Asgard’ın tahtına geçmeyi planlayan Loki özel güçlerini de kullanarak sandığın koruyucusu olan yok ediciyi dünyaya gönderir ve Thor’u yok etmesini ister. Thor’u aradan çıkarıp tahtın tek varisi olmak isteyen Loki’nin planları dünyada istediği gibi gitmez. Kahramanımız Thor dünyada yeni dostlar edinmiştir bile.

Bifrost’un gözcüsü ve Asgard’ın kapılarının koruyucusu olan Heimdall’ın da yardımıyla Asgard’a dönen Thor Loki’nin planlarını bozar ve yeni bir savaşa girer. Thor 1 izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi seyirler dileriz.
Serinin diğer filmleri 3

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum