Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
6,967 İzlenme
Togo
8.0 IMDB Puanı

Togo

(Togo)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Walt Disney
  • Film Süresi 1sa 53dk
2019 yılında vizyona giren yönetmenliği Ericson Core, senaryosu ise Tom Flynn tarafından yazılan Togo izle filmi ABD yapımı biyografi ve macera türündeki bir filmdir. Togo filminin oyuncu kadrosunda ise Willem Dafoe, Julianne Nicholson ve Christopher Heyerdahl isimleri yer alıyor. Salgın temalı filmler arasında yer alan Togo filminin konusu ise şöyle, 1900’lü yılların başlarında Alaska’nın Nome kasabasında Leonhard Seppela’nın kızak köpeklerinden biri yavrular ve küçük Sibirya Kurdu hoşuna gider. Zaman geçtikçe bu genç Sibirya Kurdu huysuz ve eğitilmez bir köpek olmaya başlar.

Seppala bu genç huysuz köpekle baş edemez ve eğitmeyi bırakarak diğer köpeklerle ilgilenmeye devam eder. Ancak köpeği serbest bıraktıklarında diğer köpeklerden daha enerjik ve onlara liderlik ettiğini fark ederler. Seppela’nın diğer köpeklerinden biri olan yaşlı ancak ünlü köpek Togo gibi olana kadar onu eğitmeye çalışır.

Togo Türkçe dublaj izle filminde aradan geçen birkaç yılın ardından Nome kasabasında bir salgın ortaya çıkar ve genellikle çocukları etkiler. Kasabanın belediye başkanı George Maynard ise şehirden aşı getirmeyi düşünür ancak Alaska’nın malum hava şartları nedeniyle bu durum neredeyse imkansızdır. Kasabada yapılan fikir birliği sonucunda ise bu hava şartlarında imkansız bir yolculuğu sadece Seppela’nın yapabileceği konusunda herkes fikir birliğine varır. Seppala ise tabikide bu görevi üstlenmeyi kabul eder ve yaşlı köpeği Togo'yu yanına almaya karar verir.

Constance ise bu imkansız yolculuğun Togo’yu öldüreceğini düşünür ve onun için çok endişelenir. Seppala ve kıza köpekleri yolculuğa başlar ve bir köyde mola verirler. Bu köydeki bir doktor ise Togo'nun bu yolculuğu kaldıramayacağını söyler. Yolculuğa devam eden Seppala birkaç yüz kilometre sonra Henry Ivanov adında bir arkadaşıyla buluşur ve köpekleriyle beraber daha riskli bir güzergah olan Norton Sound'a döner ancak Seppela ve köpekleri kırık bir buz parçası üzerinde mahsur kalır.

Kıyıya yakın bi yerde oldukları için Togo’yu kıyıya fırlatır ve buz kütlesini ona çektirir. Ancak Togo saatler geçtikçe yorgun düşmeye devam eder. Geri dönüş yolunda daha önce mola verdiği köye tekrar gelirler. Oradaki doktor Togo'nun ölmek üzere olduğunu söyler. Seppala, Togo dinlenirken aşıları ve köpeklerini Gunnar Kaasen'e teslim eder. Togo izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden izleyen herkese iyi seyirler dileriz.