Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, 1080p Fragman
2,475 İzlenme
Transformers 1
7.0 IMDB Puanı

Transformers 1

(Transformers)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Dreamworks Pictures
  • Film Süresi 2sa 24dk
Yönetmen
Senaryo Roberto Orci, Alex Kurtzman, John Rogers
Transformers 1 izle filmi Michael Bay yönetmenliğinde vizyona girmiştir. ABD yapımı bilim kurgu ve aksiyon filmleri kategorisindeki filmin senaryosu ise Roberto Orci, Alex Kurtzman, John Rogers isimlerine aittir. 3 Oscar adaylığı. 18 farklı ödül ve 40 adaylık.kazanan film Transformers filmleri serisinin ilk filmidir. Bilim kurgu filmleri severlerin severek izlediği ve ayrı bir hayran kitlesi bulunan Transformers full izle filminin oyuncu kadrosunda ise Shia LaBeouf, Tyrese Gibson, Josh Duhamel, Anthony Anderson, Megan Fox, Rachael Taylor, John Turturro, Jon Voight isimleri bulunurken autobotların seslendirmelerini ise Peter Cullen, Hugo Weaving isimleri yapmıştır.

Transformers 1 Türkçe Dublaj izle filminin konusu ise şöyle, Cybertron isimli gezegende çıkan iç savaşta Autobotlar ve Decepticonlar birbirleri ile savaşmaya başlar. Optimus Prime liderliğindeki autobotlar ile Megatron liderliğindeki decepticonlar arasındaki savaş Cybertron’un yıkılmasına sebep olur. Gezegenin kaynağı All Spark ise ortalıkta yoktur ve iki grupta onu bulmaya çalışır. Megatron ise dünyayı gözüne kestirir ancak yanlışlıkla kutuplara inince donmaktan kurtulamaz. Bir keşif ekibinde olan Archibald Witwicky ise Megatron’u donmuş bir halde bulur ve yanlışlıkla seyir programını çalıştırınca All Spark’ın konumu onun gözlüğüne damgalanır.

Transformers 1 izle filminde daha sonra ABD gizli servisi All Spark’ı bulur ve teknolojiyi geliştirmek için kullanmaya karar verip yeni bir özel tesis inşa eder ve Megatron’u da buraya getirirler. Megatron’u arayan Decepticon'lar Blackout, Scorponok, Frenzy, Barricade, Starscream, Devastator ve Bonecrusher ise Dünya’ya gelir ABD’nin bir üssüne saldırarak Megatron’un yerini tespit etmeye çalışırlar. Ancak çıkan karışıklıkta üssü yok ederler ve askerler ise bu transformers grubuna karşı yüksek ısılı mermiler kullanarak onlara zarar verebildiklerini keşfedince decepticonları geri püskürtürler. Daha sonra Frenzy yeniden güvenlik ağına sızmayı başarır ve Witwicky’nin torununun haritanın işlendiği gözlüğünü internetten satmaya çalıştığını öğrenir ve Sam Witwicky’nin peşine düşerler.

Decepticonların hesap etmedikleri şey ise autobotlardan Bumblebee, klasik sarı bir Camaro olarak dünyadadır ve Sam onu satın almıştır ve Sam’in aşık olduğu Mikaela Banes ile aralarını yapmak için yardım etmektedir. Bumblebee ise geceleri ayrılıp diğer autobotlara sinyal göndermektedir ancak bir süre sonra Sam onu robotken görür ve korkar. Bu sırada bir decepticon ortaya çıkar ve Bumblebee, Sam ve Mikaela’yı kurtarır. Birlikte yolculuk yaptıkları sırada Bumblebee model yükselterek yeni bir Camaro olur ve Optimus Prime liderliğindeki diğer autobotlarda dünyaya iniş yapar. Sam, autobotlarla birlikte eve döner ancak Sektör 7 ajanları eve baskın yaparak onları yakalar.

Frenzy , telefon kılığına girip onlarla beraber tesise kadar gidip Megatron’un burada olduğunu diğer decepticonlara haber verir. Bu sırada Megatron’un buz formuda çözülmeye başlar. Ortalığın birbirine karışması ile ajanlar Bumblebee ve diğerleri ile birlikte All Spark’ı alarak Optimus Prime’a götürmek için yola çıkarlar. Ancak savaş daha yeni başlamaktadır. Bir oyuncak hiakyesinden esinlenerek beyaz perdeye aktarılan ve oldukça fazla sayıda hayran kitlesinde sahip olan Transformers 1 izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile 4K Full HD ve 1080p kalitede, en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden donmadan tek part halinde izleyen herkese iyi Transformers filmleri dileriz.