Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

1,791 İzlenme
Türünün Son İki Örneği
5.3 IMDB Puanı

Türünün Son İki Örneği

(Extinct)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi China Lion Entertainment Production
  • Film Süresi 1sa 24dk
2021 yapımı Netflix animasyon filmleri arasında yer alan Extinct izle ya da türkçe adıyla Türünün Son İki Örneği izle filmi, yönetmenliği David Silverman tarafından yapılan ve Joel H. Cohen, John Frink, Rob LaZebnik isimlerinin ortaklaşa yazdığı senaryodan üretilen ABD ve Çin ortak yapımı macera ve komedi filmleri türünde yer alan bir animasyon filmidir. Extinct izle filminin karakter seslendirmeleri ise Rachel Bloom, Adam Devine, Zazie BEETZ, Ken Jeong, Catherine O'Hara, Benedict Wong, Reggie Watts, Jim Jefferies isimleri tarafından yapılmaktadır.

Türünün Son İki Örneği izle filminin konusuna gelirsek, Op ve Ed, 1835 yılında Galapagos'ta yer alan bir adada yaşayan çörek şeklindeki kız ve erkek kardeşlerdir. Oldukça huysuz bir çörek olan Ed, topluluğa uyum sağlamak isterken, Op ise aşırı coşkulu bir çörek hayvanıdır. Ancak bir gün ikili yaklaşmakta olan bir festivali berbat edince sürgüne gönderilirler. Ancak umutlarını kaybetmeyen çörekler, festivale katılmak için elinden geleni yapmaya çalışırlar. Sürgün edildikten sonra bir dağda Op ve Ed’i içine çeken büyük ve gizemli bir çiçek bulurlar ve bir zaman portalından geçerek günümüz dünyasına Şanghay'a gelirler.

Extinct izle filminde Op ve Ed, Şanghay'da küçük ve tatlı bir köpek olan Clarance ile tanışırlar ve Clarance onları bir müzeye götürerek ne zaman ve nerede olduklarını anlamalarına yardımcı olmaya çalışır. Ancak ikili gerçeği öğrenince dehşete düşer. Çünkü onları içine çeken çiçeğin nesli tükenmiştir. Bir şekilde türlerini kurtarmak için 1835'e yılına geri dönmek zorunda olan ikili, başka bir zaman çiçeği bulmak için yola koyulurlar ve Dr. Chung isimli bir bilim adamının, bu çiçeklerle deney yaptığını öğrenerek ona ulaşmaya çalışırlar. Üçlü, birlikte takılmaya başladıkları sırada Op'un bir sakarlığı yüzünden Clarance'ı bilinmeyen bir portala girmesine neden olur ve bu portaldan geçtikleri yerde yüzlerce zaman çiçeği bulurlar.

Op ve Ed geldikleri bu yeni dünyada ne yapacaklarını kestiremezler ve Extinctables isimli yere taşınırlar. Burada ise soyu tükenmiş olan çeşitli yaratıklarla tanışırlar ve onları Dr Chung’un kurtardığını öğrenirler. Animasyon filmleri severlerin izlemesini kesinlikle tavsiye ettiğimiz filmlerden biri olan Extinct izle ya da Türünün Son İki Örneği izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle, kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede, donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden izleyen herkese iyi animasyon filmleri dileriz.