Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
3,770 İzlenme
Umudun Dili
7.4 IMDB Puanı

Umudun Dili

(Persian Lessons)
Yönetmen
Senaryo Ilya Tsofin, Wolfgang Kohlhaase
2020 yılında vizyona giren Persian Lessons izle ya da Türkçe adıyla Umudun Dili izle filmi, Vadim Perelman yönetmenliğinde vizyona giren Rusya, Almanya ve Belarus ortak yapımı dram ve savaş filmleri türünde yer alan bir yapımdır. Alman yazar Wolfgang Kohlhaase'nin Erfindung einer Sprache adındaki kısa öyküsünden esinlenerek beyaz perdeye aktarılan Umudun Dili full izle filminin senaryosu ise Ilya Tsofin tarafından kaleme alınmıştır. Nazi Almanyası döneminde bir toplama kampında yer alan Yahudi bir adam, hiç bilmediği Farsça’yı bir Nazi’ye öğretmeye zorlanmasının hikayesini anlatan filmin oyuncu kadrosunda ise Nahuel Pérez Biscayart, Lars Eidinger, Jonas Nay, David Schütter, Alexander Beyer gibi oyuncular yer almaktadır.

Umudun Dili Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, 1942 yılında Fransa'da yakalandığında, bir toplama kampındaki Nazi subayını gerçekten Yahudi olmadığına ve ona Farsça öğretebileceğine ikna ederek hayatta kalmayı başaran Belçikalı genç bir Yahudi adamın hikayesi anlatılmaktadır. Klaus Koch savaştan sonra Tahran'da bir Alman restoranı açmanın hayalini kuran ve dil öğrenmek isteyen bir adamdır. Klaus’un sahip olduğu tek şey, İran’da bir miras iddiasını ve Farsça uydurma kelimeleri ezberleme yeteneğini desteklemek için Farsça hikayelerden oluşan bir kitabı vardır.

Persian Lessons izle filminde Fransa’da olması gereken kampın amacı, yakınlardaki bir taş ocağında zorunlu çalıştırılan mahkumları, doğuda bulunan diğer toplama kamplarına göndermektir. Kampın tam olarak yeri belli olmasa da tamamen sisli ormanlardan oluşuşan bir bölgede yer almaktadır. Bu kamplardan birinde bulunan Belçikalı bir genç olan Gilles ise idam edilmek üzere yahudilerle birlikte mahkum edilir. Ancak İdamdan kurtulmak için Yahudi olmadığını ve İranlı olduğu yalanını söyleyerek idamdan kurtulur.

Gilles’in söylediği bu yalan onu başlangıçta kurtarmış gibi görünse de asıl olay İran’da Alman restoranı açmak isteyen Klaus’un kendisine hakkında hiçbir şey bilmediği Farsça’yı öğretmesini istemesiyle çıkmaza girer. Dram filmleri ve İkinci Dünya Savaşı konulu filmler severlerin kesinlikle izlemesi gereken yapımlardan biri olan Persian Lessons izle ya da Umudun Dili izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle, kesintisiz olarak 4K, Full HD ve 1080p kalitede, en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi dram filmleri dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum