Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
1,203 İzlenme
Vicky’nin Gizemli Dostu
6.5 IMDB Puanı

Vicky’nin Gizemli Dostu

(Mystère)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Netflix
  • Film Süresi 1sa 24dk
Yönetmen
Senaryo Mathieu Oulion, Remi Sappe, Denis Imbert
Oyuncular Vincent Elbaz, Shanna Keil, Marie Gillain
2021 yapımı Netflix filmleri arasında yer alan Mystere izle ya da Türkçe adıyla Vicky’nin Gizemli Dostu izle filmi, yönetmenliğini Denis Imbert’in yaptığı bir filmdir. Senaryosunda Imbert ile birlikte Mathieu Oulion, Remi Sappe isimlerinin imzası bulunan Vicky’nin Gizemli Dostu full izle filmi Fransa yapımı bir dram filmidir. Annesinin vefatından sonra babası ile izole bir çiftliğe taşınan küçük bir kızın, burada yavru bir köpekle aralarındaki dostluğu anlatmaktadır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Vincent Elbaz, Shanna Keil, Marie Gillain isimleri yer almaktadır.

Dram filmleri severlerin kesinlikle izlemesini tavsiye ettiğimiz Vicky’nin Gizemli Dostu Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, annesinin ölümünden sonra 8 yaşındaki Victoria, acısını atlatamamıştır ve bir süre babasıyla tek kelime bile etmeden yaşamaya devam etmektedir. Doktor olan babasını, annesini hastalığından kurtaramamaktan sorumlu tutar. Babası ise izne ayrılarak Vicky ile birlikte kır evlerinde yaşamaya karar verir. Geniş bir arazinin ortasında her şeyden uzak ve izole olan bu kır evinde baba kız bir yıl boyunca yaşamaya gider. Vicky ise burada annesinin müzik listesini dinleyerek kendini avuturken, babası Stephane, aralarındaki mesafe arttıkça çaresiz hissetmeye başlar.

Vicky’nin Gizemli Dostu altyazılı izle filminde eski evde yalnız kalmaktan dolayı sıkılan Vicky, babasıyla yürüyüşe katılmak zorunda kalır. Bu yürüyüş, özellikle Stephane, kendisinin ve karısının o noktaya nasıl sık sık yürüyeceklerinden bahseder. Babasını duygusal olarak savunmasız görünce, Vicky ona sarılır ve yeniden iletişim kurmaya başlarlar. Ancak eve dönerken yolda kaybolurlar ve tekrar yola çıkmalarına yardım edecek bir çiftçiyle karşılaşırlar. Vicky, Mystere'yi ilk kez çiftliğinde fark eder ve küçük kürklü bir bebek mışıl mışıl uyumaktadır. Mystere’ye olan ilgisini ve sevgisini gören çiftçi ise minik Mystere'yi Vicky'ye hediye eder.

Bu sırada Vicky, küçük Mystere’yi babasından saklamak için elinden geleni yapar. Ancak Mystery saklandığı yerden çıkmayı başarır ve Vicky'nin oyuncaklarını ve kıyafetlerini parçalar. Bu zarardan sonra bile Vicky'nin Mystere'e olan sevgisi azalmaz. Ancak babası Mystere'i odasında gördüğünde bu sırrı daha fazla saklayamaz ve kısa bir pazarlıktan sonra birlikte kalmalarına izin verir. Daha sonra Mystere sayesinde baba ve kızın ilişkileri de gelişmeye başlar.

Vicky’nin okulundan bir arkadaşının annesi ise Vicky’nin babasına Mystere'nin büyük pençeleri olduğunu ve cinsini doğrulamak için bir veterinere götürülmesi gerektiğini söyler. Stephane ise Mystere'nin görünüşü göz önüne alındığında sadece bir Husky olabileceğine inanmaya devam eder. Ancak daha sonra, Mystere'nin gerçekten de gri bir kurt olduğu ortaya çıkar. Stephane köpeğin bir kurt olduğunu kabul etmez ve onu saklamaya karar verir. Daha sonra Stephane’nin Mystere’yi saklamaktaki korkuları gerçek olur ve bir grup çiftçi kurdu aramak koruma ekibiyle birlikte evlerine gelirler ve sonunda Mystere götürülür.

Çiftçiler kurtları öldürmek konusunda kararlı olsalar da Vicky’nin Gizemli Dostu izle filminde Vicky, Mystere'yi kurtarması gerektiğini düşünür ve onun yokluğunda annesinin ölümünden sonra peşini bırakmayan kabuslar tekrar ortaya çıkar. Babası ise, vahşi bir yaratığı tutmanın zaten imkansız olduğunu Vicky’ye anlatmaktan başka seçenek kalmaz. Ancak bir gün Mystere, tutulduğu barınaktan kaçar ve Vicky'ye geri döner. Mystere ile yeniden bir araya gelmesinden sonra mutlu olan Vicky, kar yağarken onu ormana kadar takip eder. Burada Mystere, Vicky'yi ormandaki yeni sürüsüyle tanıştırır. Stephane ise okula giren bir kurt haberini öğrendikten sonra kızını kurtarmaya gider.

Stephane, Vicky’yi bulduktan sonra evlerine döner ancak Vicky’nin aklı hala Mystere’dedir. Mystere ise tekrar çiftliğe geri dönerken, başka bir çifti onu takip eder ve bacağından vurur. Sese koşan Vicky ise onu kurtarmak için eve alır ve Stephane, Mystere’yi ameliyat ederek kurtarmayı başarır. Daha sonra Vicky, Mistere’yi kendi doğasına bırakmaya kabul ederken, çiftçileri de ona zarar vermemesi konusunda ikna ederler. Oldukça iyi bir senaryoya sahip olan ve muhteşem bir dostluğu anlatan Vicky’nin Gizemli Dostu izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede, en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi filmler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın