Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
2,095 İzlenme
Wall Street 1
7.4 IMDB Puanı

Wall Street 1

(Borsa)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Twentieth Century Fox
  • Film Süresi 2sa 6dk
Yönetmen
Senaryo Stanley Weiser, Oliver Stone
1987 yılında vizyona giren Wall Street izle yada Türkçe adıyla Borsa izle filmi, yönetmenliğini Oliver Stone’un yaptığı ABD yapımı bir filmdir. Dram filmleri türünde yer alan Borsa 1 izle filmi zengin ve tecrübeli bir borsacı olan Gordon Gekko ve genç bir borsacı olan Bud Fox’un hikayesini anlatmaktadır. Wall Street izle filmleri serisinin ilk filmi olan Borsa filminin oyuncu kadrosunda ise Michael Douglas, Charlie Sheen, Daryl Hannah, Martin Sheen gibi oyuncular yer almaktadır.

Senaryosu Stanley Weiser ve Oliver Stoner tarafından kaleme alınan Wall Street Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, 1985 yılında Bud Fox, küçük bir borsacıdır. Efsanevi bir Wall Street oyuncusu olan Gordon Gekko ile çalışmak ister. Randevu almak için 59 gün üst üste Gekko'nun ofisini arayan Bud, doğum gününde Gekko'nun en sevdiği, kaçak Küba purolarıyla Gekko'yu ziyaret eder. Bud’ın cesaretinden etkilenen Gekko, Bud ile görüşür ve Bud ona tüyo verir, ancak Gekko etkilenmez. Daha sonra Bluestar şirketiyle ilgili içeriden bazı bilgiler verir. Bud bu bilgileri şirketin bakım işçileri sendikasının lideri olan babası Carl ile yaptığı sıradan bir konuşmada öğrenmiştir. Gekko bu bilginin ilgisini çektiğini ve bunu düşüneceğini söyler.

Bud negatif bir düşünceyle ofisine döner, ancak Gekko, bir miktar Bluestar hissesi alır ve Bud'ın müşterisi olur. Daha sonra Borsa 1 Türkçe Dublaj izle filminde Gekko, Bud'a yönetmesi için biraz sermaye verir, ancak Bud'ın seçtiği diğer hisse senetleri para kaybeder. Gekko, Bud'a bir şans daha verir ve ona İngiliz yatırımcı Sir Lawrence Wildman'ı takip etmesini söyler. Takip sonucunda Wildman'ın Anacott Steel için bir teklifte bulunduğu öğrenirler. Gekko, Wildman'ın hisse devralımını baltalamak için daha yüksek bir fiyattan satın almak zorunda kaldığı Anacott'taki hisseleri satın alır.

Borsa 1 izle filminde Bud, Gekko'nun vaat ettiği avantajların tadını çıkararak zenginleşmeye başlar. Ayrıca Gekko'nun sanat danışmanı ve eski bir iç mimar olan Darien ile sevgili olur. Daha sonra kendisine ve Gekko'ya daha fazla gelir sağlamak için arkadaşlarını kullanmaya devam eder. Bud, Gekko'ya yeni bir fikir önerir ve Bluestar'ı satın alıp Bud'un başkan olduğu, sendika imtiyazları ve aşırı fonlanan emekli maaşı ile elde edilen tasarrufları kullanarak şirketi büyütmeyi teklif eder. Bud, babasını kendisini ve Gekko'yu desteklemeye ikna edemese de, sendikaların anlaşma için baskı yapmasını sağlayabileceğini düşünür. Kısa süre sonra Bud, Gekko'nun şirketin emeklilik planındaki nakde erişmek için şirketi feshetmeyi ve Bluestar'ın varlıklarını satmayı planladığını öğrenir ve Carl'ı ve tüm Bluestar personelini işsiz bırakır.

Wall Street 1 izle filminde bu hamle Bud'ı çok zengin yapsa da Gekko'nun onu kandırmasına öfkelenir ve bir süre sonra da babası kalp krizi geçirir. Yaşanan bu olaylardan sonra suçluluk duyan Bud, Gekko'nun planlarını bozmaya karar verir ve Darien, Gekko'ya karşı gelmeyi reddedince ondan ayrılır. Bud daha sonra Gekko'nun devralma haberlerini sızdırmak ve fiyatı yükseltmek için bir plan yapar. Gekko mecburen hisse senedini daha yüksek bir fiyattan satın almak zorunda kalır. Bud daha sonra sendikaları desteklerini çekmeye ikna ederek Gekko'nun devralmayı tamamlama ihtimalini bitirir. Bu hamle Gekko'ya önemli derecede para kaybettirir. Borsa konulu filmler severlerin kesinlikle izlemesi gereken filmlerden biri olan Wall Street 1 izle yada Borsa 1 izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede, en iyi yabancı film izleme sitesi Film Gezegeni farkıyla keyifle izleyebilirsiniz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın