Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
9,665 İzlenme
X-Men 1
7.4 IMDB Puanı

X-Men 1

(X-Men)
 • Yapım Yılı
 • Ülke
 • Yapım Şirketi Twentieth Century Fox, Marvel Enterprises
 • Film Süresi 1sa 44dk
X-Men 1 Konusu
  2000 yılında vizyona giren Marvel Sinematik Evrenine ait X-Men serisinin ilk filmi olan X-Men 1 izle filmi, Bryan Singer tarafından yönetmenliği yapılan ve Singer DeSanto ile Tom DeSanto isimlerine ait bir hikayeden, David Hayter’ın senaryosunu kaleme aldığı ABD yapımı süper kahraman temalı bir filmdir. İnsanüstü güçlere sahip olan mutantların, ırklarını insanlığa kabul etmek için verdikleri mücadeleyi anlatan X Men 1 izle filminin oyuncu kadrosunda ise Patrick Stewart, Hugh Jackman, Ian McKellen, Halle Berry, Famke Janssen, James Marsden, Bruce Davison, Rebecca Romijn-Stamos, Ray Park, Anna Paquin gibi isimler yer almaktadır.

  Süper kahraman filmleri severlerin kesinlikle izlemesi gereken serilerden olan X-Men filmleri serisinin ilk filmi X-Men 1 Türkçe dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Nazi Almanyası tarafından işgali altında Polonya'da, henüz genç yaşlarda bir çocuk olan Erik Lehnsherr, Auschwitz toplama kampında ailesiyle ayrılmak zorunda kalır ancak buna engel olmaya çalıştığı sırada metal bir kapının güçlerini kullanarak kendisine doğru eğilmesine neden olur. Erik Lehnsherr (Magneto) manyetik alan yaratma ve metali kontrol etme gücüne sahip bir mutanttır ancak güçlerini henüz kontrol edemediği için askerler tarafından etkisiz hale getirilir.

  X-Men 1 Altyazılı izle filminde yıllar sonra ABD Senatörü Robert Kelly, mutantları kimliklerini ve yeteneklerini açıklamaya zorlayacak bir Mutant Kayıt Yasası’nı Kongre'den geçirmeye çalışmaktadır. Magneto ise telepatik güçleri olan eski dostu Profesör Charles Xavier ile kongrede karşılaşır ve Magneto, Xavier’e bu yasayla ne düşündüğünü sorar. Diğer tarafta ise farklı bir şehirde 17 yaşındaki Marie D'Ancanto, birine dokunduğunda yeteneklerini ve yaşam gücünü emen yeteneğe sahiptir ve yanlışlıkla sevgilisini öper ve onu komaya sokar. Bunun üzerine evden kaçar ve Rogue adını alır. Yolculuğunda Alberta kasabasında mola verir ve burada Logan (Wolverine) ile karşılaşır.

  Wolverine ise kendini yenileyebilme ve metal pençeleri olan oldukça güçlü bir mutanttır. Birlikte yolculuk yaptıkları sırada Magneto'nun adamlarından biri olan Sabretooth tarafından saldırıya uğrarlar, ancak Xavier'in iki öğrencisi Cyclops ve Storm gelir ve onları kurtarır. Wolverine ve Rogue, Xavier'in okuluna getirilir ve Xavier, Logan'a Magneto'nun onunla ilgilendiğini söyler ve Xavier'in mutantları X-Men konuyu araştırırken ondan kalmasını ister. Daha sonra Rogue okula kaydolur. Senatör Kelly ise Magneto'nun iki adamı Toad ve Mystique tarafından kaçırılır ve bir adaya getirilir.

  Magneto, Senatör Kelly'yi bir radyasyon alanı oluşturan ve manyetik yetenekleriyle çalışan bir makineye yerleştirir. Bu makine sayesinde Kelly’de mutanta dönüşür. Diğer tarafta ise Rogue, bir kabus görür ve gece Wolverine'in yanına gider, ancak Wolverine uykudan uyanırken panik yapar ve yanlışlıkla onu bıçaklar. Ancak Rogue iyileşmek için yeteneğini kullanarak Wolverine’in iyileşme yeteneğini emer. Bu olay diğer öğrenciler tarafından görülür ve daha sonra, kendisini Rogue'un aşık olduğu Bobby Drake kılığına giren Mystique tarafından, Xavier'in ona kızgın olduğuna ve okulu bırakması gerektiğine ikna edilir.

  Xavier, Rogue'u bulmak için Cerebro'yu kullanır ve yerini tespit ettikten sonra X-Men onu almaya gider. Bu sırada Mystique, Cerebro'ya girer ve onu sabote eder. Storm ve Cyclops'dan ayrılan Wolverine, bir trende Rogue'u bulur ve onu okula dönmeye ikna eder. Ancak ayrılmadan önce, Magneto gelir ve Wolverine'i nakavt eder. Daha sonra Magnetonun asıl hedefinin Rogue olduğu ortaya çıkar. Xavier, Sabretooth'u zihnine girerek Magneto'yu durdurmaya çalışsa da, Magneto polisleri ölümle tehdit edince Sabretooth üzerindeki kontrolünü bırakmak zorunda kalır. Kelly, Xavier'in okuluna gelir ve Xavier, Magneto'nun makinesi hakkında bilgi edinmek için zihnini okur ve Magneto'yu neredeyse öldürecek güce sahip olmanın zorluğunu fark eden ekip, güçlerini Rogue'a devretmek ve onu hayatı pahasına güçlendirmek için kullanmak niyetinde olduğunu öğrenir.

  Kelly'nin vücudu ise mutasyonunu redder ve sıvıya dönüşerek ölür. Xavier, Cerebro'yu kullanarak Rogue'u bulmaya çalışır, ancak Mystique'in sabotajı onu etkisiz hale getirir ve komaya girer. Xavier gibi telepat güçlere sahip olan Jean Gray, Cerebro'yu düzeltir ve onu kullanarak Magneto'nun mutasyona neden olan makinesini Liberty Adası'na yerleştirmeyi ve yakındaki Ellis Adası'ndaki bir zirvede toplantı yapan dünya liderlerini mutanta çevirmek istediğini öğrenir. X-Men 1 izle filminde Magneto güçlerini Rogue'a aktarır ve mutasyon makinesini etkinleştirdikten sonra Özgürlük Heykeli’nde mutantlar arasında bir savaş başlar.

  Wolverine, Magneto'yla dikkatini dağıtmak için kapışırken Cyclops gelir ve onu uzaklaştırarak Wolverine'in makineyi yok etmesine yardımcı olur. Wolverine güçlerini Rogue'a aktarır ve iyileştirme yetenekleri onu güçlendirirken kendisi savunmasız kalır. Profesör Xavier ve Wolverine komadan çıkar ve Mystique'in Senatör Kelly'nin kılığına girdiğini öğrenirler. Xavier, Wolverine'e terk edilmiş bir askeri tesisteki geçmişine ait bilgiler verir. MAgento ise plastikten yapılmış ve hiç bir metalin olmadığı bir hapishaneye hapsedilir. X-Men filmleri serisinin ilk filmi X-Men 1 izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde keyifle tüm X-Men filmlerini izleyebilirsiniz.