Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
5,179 İzlenme
X-Men 2
7.4 IMDB Puanı

X-Men 2

(X-Men 2)
 • Yapım Yılı
 • Ülke
 • Yapım Şirketi Twentieth Century Fox, Marvel Enterprises
 • Film Süresi 2sa 14dk
X-Men 2 Konusu
  2003 yılında vizyona giren X2 izle ya da bilinen adıyla X-Men 2 izle filmi Bryan Singer yönetmenliğinde vizyona girerken, filmin senaryosu ise Michael Dougherty ve Dan Harris isimleri tarafından kaleme alınmıştır. ABD yapımı süper kahraman temalı X-Men 2 full izle filmi 2000 yılında vizyona giren X-Men 1 filminin devamı olup, serinin ikinci filmidir. Marvel çizgi romanlarından uyarlanarak beyaz perdeye aktarılan X-Men 2 izle filminin oyuncu kadrosunda, Patrick Stewart, Hugh Jackman, Ian McKellen, Halle Berry, Famke Janssen, James Marsden, Rebecca Romijn-Stamos, Brian Cox, Alan Cumming, Bruce Davison, Anna Paquin isimleri yer almaktadır.

  Süper kahraman temalı Marvel çizgi romanlarından beyaz perdeye uyarlanan X-Men 2 Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Nightcrawler isimli beyni yıkanan mutant Beyaz Saray’a sızar ve ABD başkanına saldırır. Diğer tarafta ise Logan, Alkali Gölü'ndeki terk edilmiş eski bir askeri tesise gider ve geçmişine dair ipuçları arar ancak hiçbir şey bulamaz. Jean Gray ise güçlerini kontrol etmesi zorlaştıkça kendisini kontrol etmekle uğraşır. Bir süre sonra Wolverine Xavier'in mutant okuluna döner ve Xavier, Cerebro'yu kullanarak Nightcrawler'ın izini sürer.

  X-Men 2 altyazılı izle filminde daha sonra Xavier ve Cyclops, hapisteki Magneto'yu sorgulamaya gider. Bu sırada Storm ve Jean, Nightcrawler'ı yakalar ve sorgular. Diğer tarafta ise bilim adamı Albay William Stryker, başkan ile yakınlaşır ve Xavier'in okulundaki mutantları araştırmak için onay vermesi konusunda ikna eder. Stryker'ın beraberindeki askerlerle okulu işgal eder ve birkaç öğrenciyi kaçırır. Colossus , kalan öğrencileri güvenliğe götürürken Logan, Rogue, Iceman ve Pyro kaçar ve Stryker'ın asistanı Yuriko Oyama, Cyclops ve Xavier'i yakalar. Logan kaçmak üzereyken kendisine Wolverine olarak hitap eden ve geçmişini hatırlatan Stryker ile karşı karşıya gelir.

  Mystique, Magneto'nun tutulduğu hapishane hakkında bilgi edinir ve kaçmasına yardım eder. Logan, Rogue, Iceman ve Pyro, Iceman'in ailesini ziyarete gider. Storm, Jean ve Nightcrawler ile buluştuktan sonra okula geri dönerken X-Jet, savaş uçakları tarafından saldırıya uğrar. Magneto ekibe, Stryker'ın Cerebro'yu ve Xavier'i gezegendeki tüm mutantları telepati gücüyle öldürmek için kullandığını söyler. Stryker'ın oğlu Jason ise zihin kontrol eden güçlü bir mutanttır ve Xavier'in zihnine girerek onu kullanır. Stryker ayrıca önceden oğlu Jason'ın güçlerini kullanarak Nightcrawler'ı Beyaz Saray’a saldırması için kullanmıştır ve bu sayede mutant okuluna saldırmak için onay alabilmiştir.

  X-Men 2 izle filminde Magneto, Wolverine'e Stryker'ın adamantium kullanarak kemiklerine aşılayan adamın olduğunu açıklar. Jean, Nightcrawler'ın zihnini okur ve Stryker'ın üssünün Alkali Gölü'ndeki bir barajda yeraltında olduğunu belirler. Logan kılığına giren Mystique, Stryker'ın üssüne sızar ve diğer mutantların içeri girmesine yardım eder. Magneto ve Mystique, zihni kontrol altında olan Xavier onu etkinleştirmeden önce Cerebro'yu devre dışı bırakır. Diğer tarafta ise Storm ve Nightcrawler, yakalanan öğrencileri kurtarır ve Jean, zihini kontrol altında olan Cyclops ile savaşır. Bu kavgada baraj zarar görür ve Logan, Stryker'ı adamantium eritme laboratuvarında bulur ve onu adamantium iskeletini aldığı yer olarak hatırlar.

  Laboratuvar’da Logan, Yuriko isimli kendisi gibi ancak daha güçlü olan bir mutant ile savaşır ancak onu öldürdükten sonra Stryker'ı bir helikopter pistine kadar kovalar ve onu helikopterin direksiyonuna zincirler. Magneto, Cerebro'yu durdurur ve Jason'a kontrol etmek için Mystique'in Stryker kılığına girerek Xavier'in güçlerini insanlar üzerinde yönlendirmesini ister. İkili daha sonra kaçmak için Stryker'ın helikopterini kullanır ve Pyro’da Magneto'nun ekibine katılır. X-Men ekibi baraj yıkılmak üzereyken kaçmayı başarır ancak Stryker sular altında kalır. X-jet ile kaçmaya çalışan ekip sularla mücadele ederken Jean jetten iner ve güçlerini kullanarak uçağı kaldırır. X-Men 2 izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede, en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi filmler dileriz.