Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
818 İzlenme
Yakın Tehlike: Long Tan Savaşı
6.8 IMDB Puanı

Yakın Tehlike: Long Tan Savaşı

(Danger Close: The Battle of Long Tan)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Deep Water
  • Film Süresi 1sa 58dk
Yönetmen
Senaryo Stuart Beattie, James Nicholas, Karel Segers
Avustralya yapımı olan ve 2019 yılında vizyona giren Danger Close: The Battle of Long Tan izle ya da türkçe adıyla Yakın Tehlike: Long Tan Savaşı izle filmi Kriv Stenders yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Senaryosunu Stuart Beattie, James Nicholas ve Karel Siegers’ın yazdığı filmin oyuncu kadrosunda ise Travis Fimmel, Toby Blome, Alexander England, Aaron Glenane ve Uli Latukefu gibi isimler var.

Savaş filmleri severlerin özellikle izlemesi gereken bir film olan Yakın Tehlike izle filminin konusu ise şöyle, Vietnam savaşı sırasında Vietnam ordusu tarafından Avustralya birliklerinin olduğu bölgeye havan topu saldırısı gerçekleştirilir. Binbaşı Harry Smith saldırı sırasında askerlerine siper almalarını ve morallerini bozmamaları gerektiğini emreder ancak askerler ciddiyetsiz bir şekilde eğlenmeye devam eder. Birlik, karşı ateşle saldırıyı püskürtür ve düşmanlarını bir şekilde yok eder. Saldırıdan sonra Smith kendi timine Vietnam isyan birliklerinin geri çekildikleri yönü belirlemesini söyler ancak bir sonuca ulaşamazlar.

Bir kaç gün sonra askerlere moral olması için şarkıcı Little Pattie ve Col Joye beraberindeki bir kaç grup askerlere konser verir ancak Smith’in timi konseri kaçırır. Düşmana ait yeni izler bulan tim takibi sürdürmek için yola koyulur ve bir süre sonra Vietnamlı askerler ile temas kurdukları sırada karşı taraf saldırıya başlar. Pozisyonlarını korumak isteyen tipler takviye kuvvet beklerken etrafları sarılmaya başlar. Nui Dat üssünde ise General Oliver David Jackson saldırı altında kalan birliklere takviye gönderme konusunda tereddüte düşer ve time geri çekilmelerini emreder. Binbaşı Smith ise geri çekilmeyi red edip kendilerine destek kuvvet gönderme konusunda General Jacksini mecbur bırakır. Bu durum ise üssü savunmasız bırakır. Cephanesi azalan Smith’in başı bu kez yoğun yağmurla belaya girer ve hava desteği için merkeze yalvarır.

Merkez üste görevli olan Peter Raw ise uçakları yoğun yağmur altında riske etmek istemez ancak iki kahraman pilot Teğmen Frank ve Teğmen Bob yoğun ateş ve yağmur altında uçarak Smith’in timine yardım etmek için gönüllü olur. Takviye kuvvet gelse de sayıları düşmandan çok az olan tim, üsten gelen zırhlı araçlar ile ağır ateş altında saldırıyı savuşturmak için askerlerini organize etmeye çalışır. Binbaşı Smith’in bu amansız mücadelesi Danger Close full izle ya da Yakın Tehlike Türkçe Dublaj izle ve Türkçe Altyazılı izle dil seçeneği ile savaş filmleri konulu 4K Full HD ve 1080p izle kalitesinde kesintisiz olarak izleyen herkese keyifli seyirler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum