Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Fragman
597 İzlenme
Yangın
7.1 IMDB Puanı

Yangın

(Burning)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Amazon Studios
  • Film Süresi 1sa 26dk
2021 yılında gösterime giren Burning izle belgeseli ya da Türkçe adıyla Yangın izle belgeseli, Eva Orner yönetmenliğinde gösterime giren ve 2019-2020 yıllarında 'Kara Yaz' olarak adlandırılan ve dünyada eşi benzeri görülmemiş bir felaket olan Avustralya orman yangınlarını anlatmaktadır. Rebecca Mcgowan, Daisy Jeffrey, Tony Abbot isimlerinin anlatımıyla, yaşanan felaketin boyutları gözler önüne serilmektedir.

Burning izle belgeselininin konusuna gelirsek, Avustralya'nın 2019-20 orman yangını büyük bir özveri ile anlatılmaktadır. Küresel bir topluluk için sağladığı sert uyarı, yaşanmakta olan iklim değişikliğini tam olarak insanların yüzüne vurmuştur. Dünyanın şu anda bir iklim acil durumunun pençesinde olduğu ve Avustralya'nın düz coğrafyasında iklim değişikliğinin tahribatına, orman yangınlarına karşı benzersiz bir şekilde savunmasız hale getirmesiyle birlikte artık kimse için bir sır değildir.

Kara Yaz Avustralya ormanlarının %21'ini kül edip, 3 milyar hayvanı öldürmüş ve 3.000 evi yok etmiştir. Alevlerden umutsuzca kaçan hayvanlar, yayılan küller nedeniyle gökyüzünün neredeyse kapanması ve oluşan fırtınalarla birlikte daha fazla yangının ortaya çıkması gibi aynı anda birçok felaket meydana gelmiştir. Yangınlardan kaçanlarla yapılan röportajlar ile insanların yürek burkan hikayeleri gözler önüne serilmiştir. Yangın altyazılı izle belgeselinde ayrıca Başbakan Scott Morrison’ın aktivistleri küçümsediği ifadeleri ve yangın boyunca Hawaii'de yaptığı meşhur tatiline de yer verilmiştir.

Politikacıların yapamadığını trajik bulan genç bir iklim aktivisti olan Daisy Jeffrey ise kendisi gibi düşünenlere umut aşılayarak bu durumla elinden geldiğince mücadele ederek sesini duyurmaya çalışmıştır. Son yılların en büyük felaketlerinden birinin hikayesinin anlatıldığı Avustralya yangınları ile ilgili olan Burning Belgeseli ya da Yangın Belgeselini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede, en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi belgeseller dileriz.