Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Fragman
79,439 İzlenme
Yarının Savaşı
6.6 IMDB Puanı

Yarının Savaşı

(The Tomorrow War)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Skydance Media
  • Film Süresi 2sa 18dk
The Tomorrow War izle ya da türkçe adıyla Yarın Savaşı izle filmi Chris McKay yönetmenliğinde 2021 yılında Amazon Prime’da yayınlanmıştır. Aksiyon ve bilim kurgu filmleri türünde yer alan ABD yapımı Yarının Savaşı full izle filminin senaryosu ise Zach Dean tarafından kaleme alınmıştır. Gelecekten gelen askerlerin yardım çağrısı ile uzaylılarla savaşmak için geleceğe giden insanların uzaylılarla olan savaşının anlatıldığı The Tomorrow War hd izle filminin oyuncu kadrosunda ise Chris Pratt, Yvonne Strahovski, JK Simmons, Betty Gilpin, Sam Richardson, Edwin Hodge, Jasmine Mathews, Ryan Kiera Armstrong, Keith Powers gibi oyuncular yer almaktadır.

Dünyanın sonu konulu filmler severlerin kaçırmaması gereken filmlerden biri olan 2021 yapımı The Tomorrow War - Yarının Savaşı türkçe dublaj izle filminin konusuna gelirsek, tekrar orduda çalışmak isteyen eski ordu mensubu ve bir biyoloji öğretmeni olan Dan Forester, ailesi ile birlikte bir futbol maçını izlediği sırada bir anda sahanın ortasında çıkan ve gelecekten geldiğini söyleyen askerlerin duyurusu ile şaşkına uğrar. 30 yıl ileriki bir yıldan geldiğini söyleyen bu askerler, gelecekte dünyanın uzaylıların saldırısına uğradığını ve insanlığının soyunun tükenmekte olduğunu söyleyerek günümüz insanlarından yardım ister. 2048 yılında Rusya’da ortaya çıkan Whitespikes adını verdikleri uzaylılar, herhangi bir radar sistemi tarafından tespit edilmemiştir.

Birkaç yıl içinde neredeyse tüm insanlığı öldüren bu yaratıklardan kurtulmanın yolunu ise bir grup asker bir karadelik keşfeder zamanda yolculuk yaparlar ve günümüz dünyasına destek istemeye gelirler. Günümüz insanlarının bu yardım çağrısına destek vermesi ile geleceğe giden asker ve sivil insanlardan oluşan birimlerin ise neredeyse çoğunun ölmesi ile günümüz insanları arasında tartışmaya yol açar ve bu görevi kabul etmemeleri hakkında da kampanyalar başlatılır. Bir süre sonra Dan Forester’a da çağrı gelir ve ailesini bırakarak bu görevi kabul eder. Kendi grubu ile çıktıkları gelecek yolculuğunda bir grup askerin öldürülmesinden sonra zamanlarının da dolmasıyla geri döneceklerini düşünürler ancak hayatta kalan grup kollarına bağlı cihazlar ile Miami’de bir sahilde yaşanan savaşa gönderilirler.

Dan’ın yer aldığı gruba diğerlerinden farklı olarak izole edilmiş bir bölgede bulunan laboratuvar çalışanlarının kurtarılması görevi verilir. Ekip laboratuvara vardığında ise personelin öldüğünü fark edince yaptıkları çalışmaları kurtarmaya çalıştıkları sırada Dan ve iki arkadaşı yapılan bombalı saldırıdan ve yaratıklardan kurtulmayı başarır. Dan tekrar uyandığında ise kendisini Dominik’te bir askeri kampta bulur ve kızının büyümüş hali ile karşılaşır. Aralarındaki konuşmada ise geliştirdikleri bir zehirden bahsederek yaratıkların liderlerini avlamak için kullanabileceklerini konuşurlar. Dan ise kraliçe yaratığı yakalamaları için onlara yardım etmeyi kabul eder. Bir süre sonra ekip Kraliçe yaratığı tuzağa düşürmeyi başarır ve kraliçenin peşinde çok sayıda erkek yaratık gelir. Dan ve Muri ise bir helikopterle kaçmayı başarır ve bir radyo kulesine ulaşmaya çalışırlar.

Kızı ile burada geçmişle ilgili konuştuklarında ise Dan kendisinin orduda tekrar iş bulamadığı için bunalıma girdiğini ve ailesini terk ettikten sonra trafik kazasında öldüğünü öğrenir. Bir süre sonra Dan, kızı ve kraliçe yaratık ile farklı bir tesise götürülür ve burada onu öldürebilecek bir zehir üzerinde çalışma yaparlar. Öleceğini anlayan kraliçe yaratık ise diğer yaratıklarla iletişime geçer ve sonrasında Muri babasını günümüz yılına göndermeye çalışır. Ancak bu sırada bulundukları tesis yaratıkların saldırısına uğrar ve Muri babasının hayatta kalabilmesi için kendisini feda eder. Dan dünyaya geldiğinde ise onların geleceğe gitmesini sağlayan cihazın infilak etmesiyle insanlar savaşın kaybedildiğini düşünür. Ancak Dan, yaratıkların söylendiği gibi 2048 yılında değil daha eski tarihlerden beri dünyada olduğunu düşünür ve sonrasında bir yanardağ ile çok ilgilenen iki genç çocuk Charlie ve Martin ile tanışır ve onlara kısa bir fikir alışverişinden sonra yaratıkların çok eski zamanlardan beri dünyada olduğunu ve küresel ısınmadan sonra buzulların erimesiyle ortaya çıktıklarını öğrenirler. Ancak bu üçlünün teorilerini hükümet yetkilileri umursamayınca ekip küçük bir askerli birlikle Rusya’ya gider. Rusya’ya varan ekip çalışmalara başladığında ise buzulların altında bir uzay gemisi bulurlar ancak ne yapacağı konusunda fikir ayrılığına düşen bu ekip sorunu kendileri halletmeye karar verir.

Ekip uzay gemisine girerek henüz uyumakta olan yaratıklara zehir vererek öldürürken bu hareket diğer yaratıkların uyanmasına neden olur ve kraliçe yaratık tarafından ekibin neredeyse tamamı öldürülür. Ancak ekipten kanser olan bir kişi zaten öleceğini söyleyerek diğerlerinin kaçmasına yardım eder ve kendisini feda ederek gemiyi havaya uçurur. Ancak bu patlamadan kraliçe yaratık kurtulur ve dışarı çıkınca ekibin kalanı ona zehir enjekte etmeyi başarırlar ve yaralı haldeyken onu sonunda öldürebilirler. 2021 yılının en iyi aksiyon ve bilim kurgu filmleri arasında yer alan The Tomorrow War - Yarının Savaşı izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden keyifle izleyen herkese iyi seyirler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

12 yorum