Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
5,005 İzlenme
Yeşil Yol
8.5 IMDB Puanı

Yeşil Yol

(The Green Mile)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Castle Rock Entertainment
  • Film Süresi 3sa 9dk
Yönetmen
Senaryo Stephen King, Frank Darabont
IMDb top 250 filmleri izle listesinde yirmi dokuzuncu sırada yer alan, aynı zamanda Stephen King’in The Green Mile izle romanından uyarlanan Yeşil Yol izle filmi, 1999 yılında Frank Darabont yönetmenliğinde vizyona giren ve en iyi suç filmleri ile dram filmleri arasında yer alan ABD yapımı bu muhteşem film 4 Oscar adaylığı, 28 adaylık ve 13 farklı ödül ile 290 milyon $ gibi bir başarıya imza atmıştır. Başrollerinde Tom Hanks, Michael Clarke Duncan, David Morse ve Bonnie Hunt gibi oyuncular yer almaktadır.

Yeşil Yol Full izle filminin konusu ise şöyle, 1999 yılında yaşam destek evinde emekli Paul Edgecomb, anılarını hatırlatan bir filmi izlerken duygusallaşır. Arkadaşı Elaine ise Paul'un bu durumundan endişelenir ve ne olduğunu sorar. Paul ise ona filmin 1935 yılında gardiyanlık yaptığı Cold Mountain Hapishanesi'nin Yeşil Yol lakaplı ölüm hücresinde şahit olduğu olayları hatırlattığını söyler. O dönemde Paul, gardiyan arkadaşları Brutus, Dean, Harry ve Percy'i denetler ve baş gardiyan Hal Moores'a rapor verir. Paul, iki küçük kıza tecavüz etmekten ve onları öldürmekten suçlu bulunup ölüm cezasına çarptırılan ve fiziksel olarak aşırı iri ama yumuşak huylu bir siyahi olan John Coffey ile tanıştırılır ve hapishanedeki iki hükümlü ile aynı odaya yerleştirilir. Valinin akrabası olan gardiyan Percy ise mahkumlara karşı kaba ve zorba davranışlarda bulunuyor, ancak yaptıklarından sorumlu olmamak için sürekli vali ile akrabalıklarını ön plana çıkarıyor. Hatta özellikle Del'e karşı işkence edercesine kötü davranıyor, parmaklarını kırıyor ve can dostu evcil faresi Bay Jingles'ı öldürüyor.

John ise Paul'ün bir hastalığını ona dokunarak iyileştirdikten ve daha sonra söylenenlere göre Bay Jingles'ı dirilttikten sonra Paul John'un başkalarını iyileştirebilmek gibi doğaüstü bir yeteneğe sahip olduğunu fark ediyor. John'nun ilahi mucizeler gerçekleştirebilme gücüne sahip olduğundan emin olan Paul, gerçekten suçlu olup olmadığından şüphe duymaya başlar. Daha sonra gardiyanlar, Wild Bill isimli sıkıntılı mahkumun gardiyanlara saldırarak ve John'a karşı ırkçı tacizlerde bulunan, sık sık sorun çıkaran ve onları çoğu kez kendisini bloğun yastıklı hücresinde tutmaya zorlayan bu psikotik mahkum Wild Bill Wharton ile uğraşmak zorunda kalırlar. Oldukça dramatik sahnelere yer verilen Green Mile - Yeşil Yol izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden izlemenizi tavsiye ediyoruz ve bu muhteşem filmi sitemizden izleyen herkese keyifli seyirler diliyoruz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın