Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
5,402 İzlenme
Yok Oluş
6.8 IMDB Puanı

Yok Oluş

(Annihilation)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Paramount Pictures
  • Film Süresi 1sa 55dk
Yönetmen
Senaryo Alex Garland, Jeff VanderMeer
2018 yılında vizyona giren Annihilation izle ya da Türkçe adıyla Yok oluş izle filmi, Alex Garland’ın yönetmenliğini yaptığı ve aynı zamanda senaryosunu yazdığı bir filmdir. Bilim kurgu ve korku filmleri türünde yer alan Yok Oluş full izle filmi Jeff VanderMeer’in filmle aynı adı taşıyan romanından uyarlanarak beyaz perdeye aktarılmıştır. Uzaylı bir varlığın neden olduğu bir mutasyon sonucu karantinaya alınan bir bölgeye giren bir grup insanın hikayesinin anlatıldığı Annihilation izle filminin oyuncu kadrosunda ise Natalie Portman, Jennifer Jason Leigh, Gina Rodriguez, Tessa Thompson, Tuva Novotny, Oscar Isaac isimleri yer almaktadır.

Yok Oluş Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Amerikan hükümetine ait bir tesisde biyoloji profesörü ve ordu gazisi Lena, "Parıltı" adlı bir bölgeye araştırma için girerler. Parıltı isimli bu bölge, üç yıl önce düşen bir göktaşının düştüğü yerde ortaya çıkmıştır. Lena'nın kocası Kane, orduda görev yaparken bölgeye girmiştir ancak bir yıl sonra gizemli bir şekilde evde yeniden ortaya çıkmıştır. Bir süre sonra durumu aniden kötüleştikten sonra Lena ambulans çağırır, ancak güvenlik güçleri Kane’in hastaneye gitmesine engel olur ve onu gizli bir tesise götürürler ve Kane burada yoğun bakıma alınır.

Tesisin psikoloğu Dr. Ventress, Lena'ya Kane'in Parıltı isimli bölgeden dönen tek kişi olduğunu söyler. Daha sonra Yok Oluş izle filminde yeni bir ekip kurulur ve grup bölgeye girerken, Lena onun ilişkisine dair bir vizyon görür. Sonrasında ise grup çadırlarında uyanır. Malzemelerini kontrol ettiklerinde günlerdir orada olduklarını fark ederler, ancak kimse bölgeye girdikten sonra ne olduğunu hatırlamaz ve iletişim cihazları da çalışmamaktadır. Bölgede keşif yaptıkları sırada Josie, mutant bir timsahın saldırısından kıl payı kurtulur sonrasında bir askeri üs bulurlar. Burada Kane'in bir askeri keserken çekilmiş bir videosunu bulurlar ve görüntülerde askerin bağırsaklarının hareket ettiği görülür.

Bir sürü korkunç ve ilginç olaydan sonra Lena'nın bölgeden kurtulduktan sonra tesiste görüştüğü kişi onu tebrik eder. Nedeni ise bölgenin her şeyi mahvedecek olmasıdır. Lena ise bölgenin yok etmekten daha çok yaratmaya çalıştığını savunur ve sonrasında ona Kane'in iyileştiği söylenir. Bilim kurgu filmleri severlerin beğenerek izleyeceği filmlerden biri olan Annihilation izle ya da Yok oluş izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle, kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede, en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden keyifle izleyebilirsiniz.