Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
20,697 İzlenme
Yüzüklerin Efendisi 1
8.8 IMDB Puanı

Yüzüklerin Efendisi 1

(The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi New Line Cinema
  • Film Süresi 2sa 58dk
J.R.R Tolkien’in Yüzüklerin Efendisi romanlarından uyarlanan Yüzüklerin Efendisi 1 Yüzük Kardeşliği izle filmi Peter Jackson yönetmenliğinde 2001 yılında vizyona girmiştir. Senaryosunu aynı zamanda Yüzüklerin Efendisi romanlarının da yazarı olan J.R.R Tolkien ile Fran Walsh ve Philippa Boyens yazmıştır. Orijinal adı Lord of The Rings: The Fellowship of the Ring izle olan film 4 Oscar ödülü, 122 adaylık ve 108 farklı ödül ile 871 milyon $ hasılat elde ederek önemli bir başarıya imza atmıştır. Çekimleri Yeni Zelanda’da yapılan filmin oyuncu kadrosunda ise Elijah Wood, Viggo Mortensen, Ian Mckellen, Orlando Bloom, Sean Bean, Cate Blanchett, Billy Boyd, Sean Astin, Christopher Lee ve Ian Holm gibi isimler yer almıştır.

IMDb top 250 filmleri arasında onuncu sırada yer alan Yüzüklerin Efendisi 1 Yüzük Kardeşliği Türkçe Dublaj izle filminin konusu ise şöyle, Birbirinden farklı türlerin yaşadığı Orta Dünya’nın ikinci çağında insanların, elflerin ve cücelerin liderlerine barışın sağlanması için güç yüzükleri verilir. Ancak Sauron Orta Dünya’ya hakim olabilmek için bütün yüzüklere hükmedecek tek yüzüğü Hüküm Dağı’nda dövdürür ve kendi gücünün büyük bir kısmını yüzüğe aktarır. Sauron’un Mordor’daki ordusu ile son bir savaşa giren insanlar ve elfler, Gondorlu İsildur’un Sauron’un yüzüğün takılı olduğu parmağını kılıcı ile koparmasından sonra yenilgiye uğratırlar. Sauron’nun hezimete uğramasından sonra Orta Dünya’da ikinci çağ kapanır ve üçüncü çağ başlar. Yüzüğe sahip olan İsildur ise Orkların kurduğu pusuya düşer ve öldürülür. Ancak yüzük kaybolmuştur. 2500 yıl kadar bir nehirde Gollum onu bulana kadar yeni sahibini bekler. Gollum ise yüzüğün etkisi ile kendisini kaybetmiştir artık ve ondan habersiz bir şekilde dikkatsiz olduğu bir anda yüzük Bilbo Baggins’e geçer.

Aradan yıllar geçtikten sonra Gollum, Orklar tarafından yakalanır ve işkence görür. Bilbo ise 111. yaş gününü kutladığı sırada eski dostu Gandalf ile tekrar bir araya gelir. Gandalf yüzüğün Bilbo’da olduğunu öğrenir ve onu Frodo’ya bırakmasını ister. Yüzük ise ancak ona karşı koyacak birinin ellerinde Hüküm Dağının ateşinde imha edilebilir. Bu yüzden Gandalf yüzüğü Frodo’ya teslim eder. Yüzüklerin Efendisi serisi izle ilk filmi olan ve IMDb puanı yüksek filmler arasında ilk sıralarda olan Yüzüklerin Efendisi 1 Yüzük Kardeşliği izle filminde Frodo ve arkadaşlarının yüzüğü yok etmek için Hüküm Dağı’na olan yolculuğunda, sağ salim oraya ulaşabilmesi için yolculuk sırasında yardım eden Gandalf, elfler ve cüceler ile Sauron’nun Orklardan oluşan ordusuna karşı verdikleri mücadeleyi Yüzüklerin Efendisi 1 izle filmi Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden izleyen herkese iyi seyirler dileriz.
Serinin diğer filmleri 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

25 yorum