Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
3,427 İzlenme
Zihin Gezgini
5.9 IMDB Puanı

Zihin Gezgini

(Reminiscence)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi FilmNation Entertainment
  • Film Süresi 1sa 56dk
Reminiscence izle filmi ya da Türkçe adıyla Zihin Gezgini izle, yönetmenliğini ve senaristliği Lisa Joy tarafından yapılan ve 2021 yılında vizyona giren ABD yapımı gerilim ve bilim kurgu filmleri türünde yer alan bir filmdir. Gece ve gündüz kavramının ortadan kalktığı distopik bir gelecekte, hatırlamak istedikleri anılarını onlara geri vermek için çalışan ve bu vesileyle kayıp olan hayatının aşkını bulmaya çalışan bir bilim adamının hikayesinin ele alındığı Zihin Gezgini full izle filminin oyuncu kadrosunda Hugh Jackman, Rebecca Ferguson, Thandiwe Newton, Cliff Curtis, Marina de Tavira, Daniel Wu gibi oyuncular yer almaktadır.

Bilim kurgu ve distopik temalı filmler severlerin kesinlikle izlemesi gereken 2021 yapımı Reminiscence - Zhin Gezgini Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Çok uzak olmayan bir gelecekte dünya iklim değişikliği nedeniyle denizlerin yükselmesiyle tehdit altındadır. Sular yükseldikçe Miami sular altında kalırken, sıcaklık seviyesi yükseldikçe insanlar gündüzleri yaşayamaz hale gelir ve hayat artık geceleri devam eder. Bu sırada bir bilim adamı olan Nick Bannister ise Watts isimli arkadaşıyla birlikte insanlara eski anılarını yeniden yaşayabilmelerini sağladığı bir makine ile geçimini sağlamaktadır. Sıradan bir gün geçirdikleri sırada Mae isimli bir müşteri Nick’ten kaybettiği anahtarlarını bulması konusunda yardımcı olmasını ister ve Nick, Mae ile anımsama işini yapmak üzereyken ondan hoşlanır ve Mae’nin anahtarını bulmasına yardımcı olduktan sonra anılarını bir süre izlemekten kendini alamaz.

Zihin Gezgini altyazılı izle filminde Mae, bir gece kulübünde şarkılık yapan ve Nick’in en çok sevdiği şarkıyı seslendiren güzel bir kadındır. Bir süre sonra Nick, Mae ile ilişkisini ilerleterek sevgili olurken, ortağı Watts ise Mae’den hoşlanmaz ve ona karşı güvensizdir. Aradan birkaç ay geçmesinden sonra Mae ortadan kaybolur ve Nick onu aramak için ipuçları arar. Ancak makinede yaptığı işlem onun hafızasını sonsuza kadar kötü yönde etkileyebilecek tehlikeli bir işlemdir. Diğer tarafta ise Avery Castillo isimli bir savcı Nick’ ulaşarak bir uyuşturucu baronu için çalışan ve hastanede komada yatmakta olan bir torbacının anılarını görmek ister. Nick bu şüpheli adama işlem yaparken Mae’yi adamın anılarında görür ve onun Saint Joe isimli uyuşturucu baronunun metresi olduğunu ve onun Baca isimli uyuşturucuya bağımlı olduğunu öğrendikten sonra yıkılır ve morali oldukça bozulur. Sonrasında ise Mae’nin şehri terk etmeden önce Saint Joe’ya ait uyuşturucu deposundan uyuşturucuları çalıp kaçtığını öğrenir.

Nick daha sonra Zihin Gezgini izle filminde Saint Joe’nin karşısına çıkar ve Mae’nin nerede olduğunu sorar. Ancak Joe’nun adamları Nick’e saldırırken Watts gelir ve Nick’i kurtardıktan sonra Joe ve ekibini öldürürler. Evlerine geri döndüklerinde ise Mae’nin kendi müşterilerine ait olan anıları sakladıkları kasaya gizlice girdiğini Elsa isimli bir eskort müşterilerinin anılarının olduğu kayıtları aldığını öğrenirler. Olayın peşini bırakmayan Nick, bu kez Elsa’nın öldürüldüğünü ve oğlunun Mae’ye benzer biri tarafından kaçırıldığını öğrenir. Nasıl bir olaya bulaştığını anlamayan Nick Joe’nun eski bir ortağı tarafından saldırıya uğrar ve Elsa’nın oğlunun Walter Sylvan’dan olduğunu öğrenir. Bu durum ise Mae’nin Elsa’nın oğlunu serveti için kaçırdığını ortaya çıkarır. Son zamanların en ilginç senaryosuna sahip Reminiscence izle Zihin Gezgini izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi film sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi bilim kurgu filmleri dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum