Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

1,661 İzlenme
47 Ronin
6.3 IMDB Puanı

47 Ronin

(47 Ronin)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Bluegrass Films
  • Film Süresi 2sa 8dk
Yönetmen
Senaryo Chris Morgan, Hossein Amini, Walter Hamada
Keanu Reeves’in başrolünde olduğu 47 Ronin izle filmi 2013 yılında Carl Rinsch yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Senaryosu Chris Morgan ve Hossein Amini’ye ait olan ABD yapımı aksiyon ve fantastik filmler türündeki 47 Ronin Full izle filmi Walter Hamada’nın bir hikayesinden esinlenerek beyaz perdeye aktarılmıştır. 5 ödül kazanan filmin oyuncu kadrosunda ise Keanu Reeves, Hiroyuki Sanada, Tadanobu Asano, Rinko Kikuchi, Ko Shibasaki gibi isimler yer almaktadır.

47 Ronin Türkçe Dublaj izle filminin hikayesi ise şöyle, Ortaçağ Japonya'sında geçen hikayede Asano tarafından evlat edinilen Kai, Japon soyundan gelmediği için her ne kadar dışlansa da Asano’nun kızı Mika ile birbirlerine aşık olurlar. Shogun Tokugawa’nın ziyaretinden önce Lord Kira, Asano’yu ziyaret eder ve ondan av sırasında onu öldürmek isteyen Mizuki’den yardım ister ve ekip birlikte canavarı avlamak için Ako ormanına gider. Canavarla karşılaştıklarında Kai, kayıp kılıcını bulur ve canavarı öldürür. Mizuki ise tilki kılığına girip bu av gösterisini izler. Shogun ziyarete geldiğinde Kai yine Mizuki’nin özelliklerine sahip birini daha fark eder. Bu sırada her ne kadar Asano reddetse de Oishi, onun evinde bir cadı olabileceği konusunda uyarır.

47 Ronin izle filminde daha sonra bir parti düzenlenir ve burada bir golem ile Asano’nun seçeceği savaşçı dövüşecektir. Ancak Mizuki dövüşten önce Asano’nun dövüşçüsüne büyü yaparak onun dövüşmesini engeller. Bunun üzerine Kai kendini ortaya atar ve kılık değiştirerek dövüşe başlar ancak hilesi fark edilince ceza verilir ve diğerleri tarafından dövülür. Aynı gece Mizuki ortalığı karıştırmak için Asano’ya Kira’nın kızı Mika’ya tecavüz ettiği yalanına inanması için tekrar büyü yapar ve bunun üzerine Asano, Kira’ya saldırır. Bu saldırı Shogun tarafından Asano’ya ölüm cezası vermesi ile sonuçlanır. Daha sonra babasının henüz yasını tutamadan Mika, Kira’ya verilir. Ancak Mika bu evliliği istemez

Aradan geçen ayların ardından Oishi hapsedildiği çukurdan çıkarılır ve zararsız olarak görülür. Ayrıca aile sile bir araya geldiğinde oğlundan diğer Roninleri bir araya getirmesini ister. Kai ekibi Tengu tapınağına götürür ve orada Kai kendisini eğiten ustası ile bir araya gelir. Kai ve Oishi kendilerini kanıtlayınca ronin kılıçlarına layık olurlar. En iyi Fantastik filmler arasında yer alan 47 Ronin izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile kesintisiz olarak en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde donmadan 1080p ve Full HD kalitede sitemizden izleyebilirsiniz.