Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, 1080p Fragman
2,860 İzlenme
Alita Savaş Meleği
7.3 IMDB Puanı

Alita Savaş Meleği

(Alita: Battle Angel)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Twentieth Century Fox
  • Film Süresi 2sa 2dk
Senaryo James Cameron, Laeta Kalogridis, Yukito Kishiro
Alita: Battle Angel izle yada Türkçe adıyla Alita Savaş Meleği izle filmi 2019 yılında James Cameron yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Yukito Kishiro'ya ait mangalardan uyarlama olan ABD yapımı Alita Savaş Meleği izle filmi, bilim kurgu ve aksiyon filmleri türündedir. Bilim kurgu filmleri severlerin kesinlikle izlemesi gereken bu filmin oyuncu kadrosunda ise Rosa Salazar, Christoph Waltz, Jennifer Connelly, Mahershala Ali, Ed Skrein, Jackie Earle Haley ve Keean Johnson gibi oyuncular yer almaktadır.

Alita Savaş Meleği Türkçe Dublaj izle filminde uzak bir gelecek olan 2563 yılında Dr. Dyson Ido isimli bilim adamı şehrin hurdalığında kadın bir cyborga ait bir beyin bulur ve atölyesine gidip ona bir robot bedeni bağlar. Bu cyborg ile duygusal bir bağ kuran Dyson ona yakın bir zaman önce kaybettiği kızının adını (Alita) verir. Kısa bir uğraştan sonra Alita hafızası boş bir şekilde uyanır ve herkesin yaşamayı hayal ettiği Zalem isimli bir şehre yerleşme hayalleri kuran Hugo ve Ido’nun boşandığı eşi Chiren ile tanışır.

Alita ve Dr. Ido cyborg karşıtı bir çete ile karşılaşır ve Alita makine olmanın verdiği içgüdüsel davranışlarla çok eski bir savaş sanatı kabiliyetini kullanarak bu çeteyi harap eder. Alita izle bir gün kendi halinde dolaşırken bir uzay gemisinin içinde gelişmiş bir cyborg cesedi bulur ancak Dr Ido bu cyborgun onun geldiği yere ait olduğunu itiraf etse de Alita'nın onlara tekrar katılmasını istemez. Sebebi ise Alita’nın ait olduğu ulus insanlığın bu hale gelmesine sebebi olan ulusun ta kendisidir. Ido’nun bu davranışlarına öfkelenen Alita, Hugo ile birlikte onun peşinde olan çete için yardım toplama niyetindedir fakat kimse bu konuya dahil olmak istemez.

Bir barda Zapan isimli cyborg Alita izle ile kavga eder ve Alita'yı fena halde benzetir. Ortalığın bir anda karışması ile çete üyelerinden biri Alita’ya meydan okur ancak Ido, çok zarar gördüğü için geri çekilmesi için ona baskı yapar. Sonrasında ise vücudu neredeyse kullanılamaz halde olan Alita’nın vücudunu daha önce buldukları son derece gelişmiş olan cyborgun vücuduna aktarır. Alita Savaş Meleği izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı olarak dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitesinde en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden izleyen herkese keyifli filmler dileriz.