Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
25,915 İzlenme
Avatar
7.8 IMDB Puanı

Avatar

(Avatar)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Twentieth Century Fox
  • Film Süresi 2sa 42dk
2009 yılında vizyona girdiğinde büyük yankı uyandıran Avatar izle filmi James Cameron yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Bilim kurgu filmleri severlerin kesinlikle izlemesi gereken filmlerden biri olan Avatar Dull izle filminin senaryosu da James Cameron’a aittir. Bu muhteşem filmin oyuncu kadrosunda ise Sam Worthington, Zoe Saldana, Stephen Lang, Michelle Rodriguez, Sigourney Weaver gibi oyuncular yer almaktadır. Avatar filmi yayınlandığı yıl 2 milyar 790 milyon dolar gibi ulaşılması zor bir hasılat elde ederken 3 oscar ödülü, 121 adaylık ve toplamda 80 ödül ile muhteşem bir başarı elde etmiştir.

Avatar Türkçe Dublaj izle filminin konusu ise şöyle, 22. yüzyılın ortalarında Dünya’daki tüm doğal enerji kaynakları tüketilmiştir ve insanlar yeni enerji kaynakları için uzayda arayışlara başlamıştır. İnsanlık uzun arayışların ardından Alpha Centauri galaksisinde Pandora isimli küçük bir gezegende unobtanium çıkarmaktadır. Üzerinde farklı türde bitkilerin ve canlıların yaşadığı bu küçük gezegenin atmosferi ise insanlar için zehirlidir. Pandora üzerinde çalışma yapan bilim adamları ise orada yaşayan mavi renkli 4-5 metre boylarında olan Na’vi türüne uyum sağlayıp aralarında dolaşabilmek için avatarlar geliştirirler.

Avatar izle filminde tekerlekli sandalyede yaşamını sürdüren felçli asker Jake Sully, Avatar programı için yetersiz görülür. ölen tek yumurta ikizi olan kardeşinin yerine bir operatör olarak geçer. Bir gün keşif için avatarları ile birlikte Pandora’da bir saldırı olur ve Jake gruptan ayrılır ve ormanda kaybolur. Jake ormanda saldırıya uğradığında ise Neytiri onu kurtarır ve klanına götürür. Albay Miles ise Jake’den klan hakkında bilgi toplamasını ister ve karşılığında bacaklarını eski haline getireceği sözünü verir. Bu arada unobtanium kaynağının önemli bir kısmı ise Na’vi halkının kutsal simgesi Ruhlar Ağacı isimli bir ağacın altındadır.

Aradan bir süre geçtikten sonra Neytiri ve Jake arasında birbirlerine karşı hisler başlar ve Jake klana kabul edildikten sonra Neytiri ile birbirlerini eş olarak seçerler. Daha sonra Jake Na’vi tarafına geçerek kutsal ağacı korumak için elinden geleni yapmaya çalışır. Ancak tüm çabalarına rağmen engel olamaz. Jake’in hava insanları casusu olduğunu itirafından sonra yeniden güvenlerini kazanmak için zihnini Toruk isimli yırtıcı bir türe bağlar ve Na’vi halkı ve insanlar arasında başlayacak olan savaşa hazırlanır. Gelmiş geçmiş en iyi filmler arasında yer alan Avatar 1 izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile 4K Full HD ve 1080p kalitede en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden keyifle izleyebilirsiniz.
Serinin diğer filmleri 1