Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
2,543 Görüntülenme
Azınlık Raporu
7.6 IMDB Puanı

Azınlık Raporu

(Minority Report)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Twentieth Century Fox
  • Film Süresi 2sa 25dk
Senaryo Philip K. Dick, Scott Frank, Jon Cohen
Minority Report izle ya da Türkçe adıyla Azınlık Raporu izle filmi 2002 yılında Steven Spielberg yönetmenliğinde vizyona girmiştir. ABD yapımı bilim kurgu ve aksiyon filmleri türünde olan ve senaryosu Philip K. Dick’ın kısa öyküsünden esinlenerek yazılan Azınlık Raporu hd izle filminin başrollerinde Tom Cruise, Colin Farrell, Samantha Morton, Max von Sydow gibi oyuncular yer almaktadır. Kült filmler arasında yer alan ve bilim kurgu filmleri hayranlarının kesinlikle izlemesi gereken filmler arasında yer alan bu yapım 1 Oscar adaylığı, 67 adaylık ve toplamda 16 farklı ödül kazanmıştır.

Azınlık Raporu Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, uzak bir gelecekte teknolojinin gelişmesi ile suçluları yakalamak için farklı teknikler uygulanmaktadır. Devlet ise üç adet kahinden oluşan deneysel bir programı uygulamaya koyar ve bu kahinler cinayetleri önceden görürler ve gördüklerini polis merkezindeki gelişmiş sistem aracılığı ile yetkililere yansıtırlar. Suç Öncesi programı ise bu verileri kullanarak zamanında cinayeti engellemek için operasyonlar yapar. Ancak bu üç kahin onlara uygulanan ilaçlı yöntemlerle uyuşturularak adeta orada mahkumiyet hayatı yaşamaktadırlar. Suç Öncesi birimi ise her ne kadar cinayetleri engellemekte başarılı olsa da diğer suçlar halen devam etmektedir.

Bir süre sonra birime hükümet tarafından Danny Witwer isimli bir ajan atanır ve kahinler yeni bir vizyon görür. İşlenecek suç ise John Anderton tarafından olacaktır. Bunun üzerine bir kovalamaca başlar ve Suç Öncesi birimi John’un peşine katil olduğu gerekçesi ile düşer. John programa oğlunun kaçırılmasından sonra karısının da kendisini terk edince dahil olmuş ve o günden beri başarıyla operasyonları sürdürmektedir. Olayın peşini bırakmayan John daha sonra programın kurucusunu bulur ve 3 kahinden birinin zaman zaman diğerlerinden farklı vizyonlar gördüğünü öğrenir.

Kayıtların silinmesi ise John için işleri daha zora sokar ancak kahinlerden birinin zihninde yedek olması onu kurtaracak tek şey olacaktır. İşin arkasında çok başka olayların örtbas edilmesini fark edince olaylar daha da karışır ve bu kez John diğerlerinin peşine düşer. Minority Report izle ya da Azınlık Raporu izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden Full HD ve 1080p kalitede donmadan tek part halinde izleyen herkese iyi seyirler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

13 yorum