Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
8,886 İzlenme
Başlangıç (Inception)
8.8 IMDB Puanı

Başlangıç (Inception)

(Inception)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Warner Bros.
  • Film Süresi 2sa 28dk
Senaristliğini ve yönetmenliğini Christopher Nolan’ın yaptığı Inception Full HD izle türkçe ismiyle Başlangıç (Inception)1080p Full HD izle filmi 2010 yılında vizyona girmiştir. Vizyona girdiği yıl büyük sükse yapan ve eleştirmenlerden tam not alan macera dolu bilim kurgu temalı Başlangıç izle filmi 825 milyon $ hasılat elde ederken 4 Oscar ödülü, 198 adaylık ve 144 farklı ödül ile son 25 yılın en iyi filmi ünvanını kazanmıştır. Hans Zimmer isimli müzisyenin dokunuşu ile film müzikleri ile de hafızalarda yer edinen bu filmin başrollerinde ise Leonardo DiCaprio, Tom Berenger, Michael Caine, Lukas Haas, Marion Cotillard, Joseph Gordon-Levitt, Tom Hardy, Elliot Page, Ken Watanabe ve Dileep Rao isimler yer alıyor.

Kesinlikle izlenmesi gereken filmler arasında yer alan Inception türkçe dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Dominick Cobb ve Arthur hedeflerinin bilinçaltına sızmak ve ortak bir hayal dünyası aracılığıyla bilgi elde etmek için deneysel askeri teknolojiyi kullanarak kurumsal casusluk yaparlar. En son hedefleri Saito, Cobb'u görünüşte imkansız olan bir iş için test etmek ister. Dom'un işlernden farklı olarak bu kez bir fikri bir kişinin bilinçaltına yerleştirmeyi deneyecektir. Saito'nun isteği ise rakibi Maurice Fischer'ın oğlu Robert'ı babasının şirketini feshetmesi için bilinçaltına fikir yerleştirilmesidir.

Saito, Cobb'un sicilini temizlemeye söz verir, bu da onun çocuklarına ve eve dönmesi demektir. Cobb teklifi kabul eder ve ekibini bir araya getirir: Sahte kimlik sahtekarlığı yapan Eames, "Rüya içinde rüya" yerleştirmek için sakinleştirici kullanan kimyager Yusuf ve kayınpederi Profesör Stephen Miles'ın mimarlık öğrencisi Ariadne, rüyanın labirentini tasarlamak ile görevlendirilir. Ariadne, Cobb'un bilinçaltında ölen karısı Mal'ın kötü bir izdüşümünü barındırdığını keşfeder. Fischer öldükten sonra ekip, Robert'ı ortak bir rüyaya soktukları bir uçuşta ona eşlik eder. Her rüya seviyesinde, rüyayı oluşturan kişi, diğer ekip üyelerini daha derin rüyadan uyandırmak için bir için geride kalır. Bu uyandırma işi, birbirini izleyen ve her seviyede daha hızlı olmasına rağmen aynı anda gerçekleşmelidir. İlk seviye Yusuf'un Los Angeles rüyasıdır.

Ekip, Robert'ı kaçırır, ancak bilinçaltından gelen projeksiyonlar tarafından saldırıya uğrar. Saito yaralanır ve Cobb, rüyada ölmenin normalde rüya görenleri uyandıracağını, bunun yerine sakinleştiricilerin onları karışıklığa sürükleyeceğini söyler. Eames, Robert'ın vaftiz babası Peter Browning'i taklit ederek Robert'ın babasının vasiyetini yeniden gözden geçirmesini önerir. Cobb, Ariadne'ye, Mal'ın neden sürekli karşılarına çıktığını ve nasıl arafta kaldığını anlatır. Cobb her rüyadan sonra totemini kullanır ve herkesin bir toteme sahip olmasını ister. Sebebi ise uyandıktan sonra, hala rüyada olup olmadığını anlamak içindir. IMDb top 250 filmleri listesinde onüçüncü sırada yer alan Inception Başlangıç izle filmini Türkçe Dublaj ve Türkçe Altyazılı dil seçenekleri ile 4K, Full HD ve 1080p kalitede en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden donmadan tek part halinde izleyen herkese keyifli seyirler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

2 yorum