Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Fragman
553 İzlenme
Bellbottom
6.2 IMDB Puanı

Bellbottom

(Bellbottom)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Emmay Entertainment
  • Film Süresi 2sa 10dk
Yönetmen
Senaryo Aseem Arora, Vashu Bhagnani, Parveez Sheikh
Oyuncular Akshay Kumar, Lara Dutta, Vaani Kapoor, Huma Qureshi
2021 yılında vizyona giren ve Hint filmleri arasında yer alan Bellbottom izle filmi, Ranjit Tiwari’nin yönettiği aksiyon ve gerilim filmleri türünde yer alan bir yapımdır. Senaryosu Aseem Arrora, Parveez Sheikh ve Vashu Bhagnani isimleri tarafından kaleme alınan Bellbottom full izle filmi 80’li yıllarda Hindistan’da yaşanan uçak kaçırma olayları ile ilgili gerçek hikayelerden esinlenerek gösterime girmiştir. Filmin oyuncu kadrosunda ise Akshay Kumar, Lara Dutta, Vaani Kapoor, Huma Qureshi gibi oyuncular yer almaktadır.

Hint filmleri severlerin severek izleyebileceği bir yapım olan Bellbottom Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, 1984 yılında Hindistan Havayollarına ait bir uçak kaçırılmıştır ve bu kaçırma olayı son beş yıl içinde kaçırılan yedinci uçak kaçırma olayıdır. Olayla ilgili brifing sırasında, konuyla ilgili herhangi bir önlem alınmamasından dolayı hüsrana uğrayan Başbakan Indira Gandhi, Bell Bottom kod adlı bir ajanının davayı ele almasına izin verir. Hindistan ile Pakistan arasındaki ilişkilerinin gelişmesi nedeniyle Lahor'a ineceğini tahmin edilen uçak Amritsar'a indikten sonra görevden alınır. Ancak amiri, uçak kaçırma konusunda uzman olduğu ve bu konudaki tecrübelerinden dolayı oldukça motive gözükmektedir.

Bellbottom altyazılı izle filminde 1979 yılında ise Anshul Malhotra, erkek kardeşini sürekli ziyaret eden astım hastası annesi Raavi ve karısı Radhika ile birlikte yaşamaktadır. Onun da uçağı zamanında teröristler tarafından kaçırılmışıtr, ancak o zamanki Başbakan Morarji Desai ve Pakistan Cumhurbaşkanı Muhammed Zia-ul-Haq rehinelerin serbest bırakılması karşılığında teröristlerle müzakere ederek taleplerini yerine getirmiştir. Bu uçakta Raavi'nin doğal nedenlerle öldüğü bildirilse de kısa bir süre sonra, Anshul, korsanlardan biri olan Daljeet Singh'in annesinin solunum cihazını kasıtlı olarak ele geçirdiğini ve üzerine ağır battaniyeler attıktan sonra ölürken çektiği acıyı artırdığını ortaya çıkaran bir ajan tarafından kaçırılmıştır.

Filmde Anshul'a RAW isimli istihbarat birimine katılma teklifi verilir ve teklifi kabul ettikten sonra Bell Bottom kod adını kabul eder ve bu görevi karısından bile gizler. Üst düzey bir eğitimden geçtikten sonra uçak kaçırma departmanına atanır ve 1983'te Londra'da kardeşini ziyarete gittiğinde korsanlardan birinin izini sürmeye başlar. Film günümüze döndüğünde ise uçak Amritsar'dan havalanır ve Lahor'a iner. Sonrasında bu durum Gandhi'nin Anshul'a geri dönmesini emretmesine neden olur. Korsanların taleplerinden sonra Lahor'da bakan, korsanı Doddy ile değiştirdikten sonra silah ve patlayıcı sağlar. Korsanların saflıklarından yararlanmak için Orta Doğu'ya gideceklerini doğru bir şekilde anlayan Anshul, Hintli bakanların karşı çıkmasına rağmen Dubai'de gizli bir operasyona hazırlanır.

Anshul ve ekibi Dubai’ye gittiğinde, diplomatik asistan kılığına girerler ve Dubai’den kan dökülmemesi ve barışçıl bir tutum sergilemeleri konusunda uyarı alırlar. Gizlice uçağa girmek ve teröristleri etkisiz hale getirme planları, Pakistanlı bakanın onları fark edip bagaj kapısını kapatmasıyla suya düşer. Hindistan yapımı aksiyon filmi olan Bellbottom izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi filmler dileriz.