Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
5,806 İzlenme
Blade Runner 2049
8.0 IMDB Puanı

Blade Runner 2049

(Blade Runner 2049 )
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Columbia Pictures
  • Film Süresi 2sa 44dk
Senaryo Hampton Fancher, Michael Green, Philip K. Dick
Blade Runner 2049 izle Denis Villeneuve yönetmenliğinde 2017 yılında vizyona giren filmin senaryosu Hampton Fancher ve Michael Green isimlerine aittir. Bilim kurgu filmleri severlerin kesinlikle izlemesi gereken ABD yapımı bu film 1982 yılında çıkan Blade Runner izle filminin devamıdır. Ayrıca Blade Runner 2049 full izle filmi 2 Oscar ödülü, 111 adaylık ve 73 farklı ödül ile önemli bir başarıya imza atmıştır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Ryan Gosling, Harrison Ford, Ana de Armas, Sylvia Hoeks, Robin Wright, Mackenzie Davis, Carla Juri, Lennie James, Dave Bautista ve Jared Leto gibi ünlü oyuncular yer almaktadır.

Distopik bir dünyada geçen Blade Runner 2049 Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, 2049 yılında köle olarak kullanılan klon insanlar vardır. Bu kölelerden K ise sahte klon insanları avlayan bir polis memurudur. K, bir görev sırasında Morton isimli bir önceki seriye ait olan bir klonu emekliye ayırır. Ancak Morton’un bahçesinde kurumuş bir ağacın dibinde bir kutu bulur ve kutunun içinde klonlarında üreyebildiklerine dair kanıtlar vardır. K’nın amiri ise bu durumun insanlar ile klonlar arasında çatışmaya ve istikrarsızlaşmaya yol açacağını düşünerek K’ya kanıtların sahibi olan çocuğu öldürmesini emreder.

K, çocuğu araştırmak için klonların arşivlerinin tutulduğu şirkete giderek bilgi toplamaya başlar. Daha sonra K tekrar mortonun evine gidip ölü ağacın gövdesinde bazı rakamlar görür ve geçmişe ait bazı anılar hatırlar. Blade Runner 2049 izle filminde K’nın holografik ev arkadaşı ise ona bu anıların gerçek olduğunu ve kendisinin doğduğuna inandığını söyler. K her ne kadar izleri takip edip çocuğa ulaşmaya çalışsa da herhangi birşey bulamaz. Bir yetimhaneye giderek araştırmasına devam eden K, burada yeni anılar hatırlar ve çocukken sakladığı bir oyuncağı sakladığı yerde bulur.

Üst üste gelen bu tesadüflerden sonra K içten içe yaratılmadığını, ebeveynlerinin üremesiyle doğduğuna inanmak ister. Polis merkezine döndüğünde ise rutin bir prosedür olan bir testi geçemez ve sistem onu tehlikeli olarak işaretler. Kült filmler arasında yer alan Blade Runner izle filminin devamı olan Blade Runner 2049 izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitesinde en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden donmadan tek part halinde izleyen herkese iyi bilim kurgu filmleri dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum