Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
7,332 İzlenme
Bulut Atlası
7.4 IMDB Puanı

Bulut Atlası

(Cloud Atlas)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi X-Filme Creative Pool
  • Film Süresi 2sa 52dk
Senaryo David Mitchell, Lana Wachowski, Tom Tykwer
Cloud Atlas izle ya da türkçe adıyla Bulut Atlası izle filmi Tom Tykwe, Lana ve Lilly Wachowski yönetmenliğinde 2012 yılında vizyona girmiştir. Bulut Atlası Full izle filmi David Mitchell’ın aynı isimli romanından uyarlanmıştır. 1 Golden Globe adaylığı, 16 farklı ödül ve 72 adaylık.kazanan filmin oyuncu kadrosunda ise Tom Hanks, Halle Berry, Jim Broadbent, Hugo Weaving, Jim Sturgess gibi oyuncular yer almaktadır.

Cloud Atlas altyazılı izle filminin konusuna gelirsek, 1849 yılında ABD’li avukat Adam Ewig Chatham Adaları , 1849, Amerikalı avukat Adam Ewing, Auta isimli bir esirin işkence gördüğüne şahit olur ve onu serbest bırakmak için savunmasını üstlenir. Bir süre sonra Auta’yı kurtarır. 1936 yılında ise Robert Frobisher isimli besteci yaşlı Vyvyan Ayrs’ın ona iş vermesi ve kendi eseri olan The Cloud Atlas’ı bestelemesini ister. Ayrs’ın kütüphanesinde Ewing’in günlüğünü okurken Ayrs’ı soymak ister ve onu vurur ve sonrasında intihar eder.

Luisa Rey isimli gazeteci ise 1973 yılında nükleer fizikçi Sixsmith ile tanışır. Sixsmith ise Rey’e bir haber yapması için para öder ancak daha sonra Sixsmith bir tetikçi tarafından öldürülür. Rey daha sonra Frobisher’ın Edwing’in günlüğünü bulduğu gibi onun Sixsmithê yazdığı mektupları bulur. Ancak daha sonra Smoke delilleri yok eder. Komplo ortaya çıkınca Hooks suçlanır. 2012 yılında ise İngiltere’de ünlü bir Gangster Hoggins, kendisinin eleştirildiği bir kitap yazan eleştirmeni öldürür ve kitap çok satanlar arasına girer.

Yıl 2144'e geldiğinde ise bir fabrika Sonmi-451 isimli insana benzeyen klon çalışmaktadır. Ancak bir süre sonra diğer klonlar isyan başlatır. Cloud Atlas izle ya da Bulut Atlası izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile kesintisiz olarak donmadan Full Hd izle ve 1080p izle kalitesinde bedava olarak sitemizden keyifle izleyebilirsiniz.