Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
123,451 İzlenme
Doktor Strange 2: Çoklu Evren Çılgınlığında
7.3 IMDB Puanı

Doktor Strange 2: Çoklu Evren Çılgınlığında

(Doctor Strange in the Multiverse of Madness)
 • Yapım Yılı
 • Ülke
 • Yapım Şirketi Marvel Studios
Yönetmen
Senaryo Steve Ditko, Stan Lee, Jade Bartlett
Doktor Strange 2: Çoklu Evren Çılgınlığında Konusu
  2022 yılının en çok beklenen filmlerinden biri olan Doctor Strange 2 izle filmi orijinal adıyla Doctor Strange in the Multiverse of Madness izle filmi ya da türkçe adıyla Doktor Strange 2: Çoklu Evren Çılgınlığında izle filmi, Marvel çizgi romanlarının Doctor Strange karakteri için beyaz perdeye aktarılan ikinci filmidir. ABD yapımı süper kahraman filmi olan Doktor Strange 2 izle filmi aynı zamanda Marvel Sinematik Evreninin 28. filmi olma özelliğini taşımaktadır. Filmin senaryosu Jade Bartlett ve Michael Waldron isimleri tarafından kaleme alınırken yönetmen koltuğunda ise Sam Raimi ismi karşımıza çıkmaktadır.

  Doktor Strange 2 Türkçe Dublaj izle filminin geniş oyuncu kadrosunda ise başrollerde Wanda Maximoff karakterini canlandıran Elizabeth Olsen ile birlikte Stephen Strange ya da namı diğer Doctor Strange karakterini canlandıran Benedict Cumberbatch isimleri karşımıza çıkmaktadır. Bu isimlere ek olarak yardımcı rollerde ise Benedict Wong, Rachel McAdams, Chiwetel Ejiofor, Xochitl Gomez isimlerini görüyoruz. Doktor Strange Çoklu Evren Çılgınlığında izle filminde Avengers: Endgame izle filminden sonra yaşanan olaylardan sonra Doktor Strange, Zaman Taşı üzerindeki yaptığı çalışmalara devam ederken eski bir dostun düşmana dönüştükten sonra yeryüzündeki bütün büyücüleri yok etmek istemesiyle çalışmaları sekteye uğrar.

  Doctor Strange 2 full izle filminde duruma müdahale etmek istese de yenilmesi zor ve gelmiş geçmiş en kötü düşmanlardan olan saf bir kötülüğün ortaya çıkmasına engel olamaz. 2022 yılının Mayıs ayında vizyona girmesi kesinleşen Doktor Strange Deliliğin Çoklu Evreninde Türkçe Dublaj izle filminde Wanda’nın kötü karakter olarak karşımıza çıkması beklenirken, Wandavision dizisinde yaşanan olaylardan sonra aklını kaybetmesiyle ve sınırsız bir güce kavuşmasından sonra, Darkhold onun zihnini bulandırarak kötü bir karaktere dönüşmesine sebep olmuştur.

  Bu sebeple çocuklarını geri alabilmek için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olan Wanda, onların Doktor Strange Çoklu Evren Çılgınlığında izle filminde bir yerde hayatlarının tehlikede olabileceğini düşünmeye başlar. Ancak onları kurtarmak için Çoklu Evrende seyahat edebilse bile, diğer evrenlere çok sayıda portal açabilen Chavez’in yardımına ihtiyaç duyar. Ancak bu açılan portalları kendi lehine çeviren ve dışarı çıkmak için pusuda bekleyen ve Darkhold’u kullanan karanlık güçler önlerine çıkan her şeyi yerle bir etmeye başlar.

  Bunun üzerine Chavez, kahramanlarımızın bulunduğu Marvel Evrenine gelerek Doktor Strange’i bulur ve yardım ister. Ancak onu takip eden Shuma-Gorath dünyaya gelir ve New York’a saldırır. Bunun üzerine Strange ve Shuma karşı karşıya gelir ve Strange, Shuma Gorath’ı yendikten sonra Wanda’ya ulaşarak onu kendine getirmeye çalışsa da başarılı olamaz. Bu olaydan sonra Wanda, Chavez’i bulmak için ortalığı yakıp yıkmaya başlar ve Doctor Strange ile birlikte Wanda’dan kaçan Chavez, Strange ile birlikte farklı evrenlerden geçerken X-Men mutanlarının lideri Profesör Charles Xavier’in bulunduğu evrene gelirler. Başka bir mistik sanatlar ustası olan Mordo, Strange ve Chavez’i kandırarak Charles Xavier’in yönetimindeki polis gücü olan İlluminati’ye teslim edilirler ve hapse atılırlar.

  Wanda, Doktor Strange 2 izle filminde onlara ulaşmak için bu evrendeki çocuklarıyla birlikte sıradan bir hayat yaşayan Wanda’nın bedenini ele geçirir ve İlluminati’ye saldırarak Chavez’i hapisten kaçırır. Bu sırada Charles Xavier, Wanda’nın zihnine girerek onu Marvel Evrenindeki Wanda’dan kurtarmaya çalışırken kötü olan Wanda’nın da kendisine gelmesi için yardım etmeye çalışır. Bir süre sonra kendine gelen Wanda, çocuklarının tehlikede olmadığını ve o evrendeki Wanda ile mutlu bir hayat yaşadıklarını öğrenir ve çocukların kendisinden korktuğunu ve o evrendeki Wanda’yı istemeleri yüzünden üzülür ve Wanda bir anda ortadan kaybolur.

  Doctor Strange 2 izle filminde Wanda ortadan kaybolmadan önce yaptığı son hareketle tüm evrenlerde bozulmalara yol açar. Marvel’in en iyi ve en güçlü karakterlerinden olan Doctor Strange ve Wanda karakterlerine özel yaptığı Doctor Strange in the Multiverse of Madness izle ya da Doktor Strange Çoklu Evren Çılgınlığında izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden izleyen herkese iyi Marvel filmleri dileriz.
Serinin diğer filmleri 1

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

68 yorum