Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
1,060 İzlenme
Fukushima 50
6.0 IMDB Puanı

Fukushima 50

(Fukuşima 50 Nükleer Felaket)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Fukushima 50 Film Partners
  • Film Süresi 2sa 2dk
Senaryo Ryûshô Kadota, Yoichi Maekawa
Fukushima 50 izle filmi 2020 yılında Setsurō Wakamatsu yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Aksiyon ve dram filmleri türünde yer alan Japonya yapımı Fukuşima 50: Nükleer Felaket izle filminin senaryosunu ise Ryusho Kadota’nın filmle aynı adı taşıyan kitabından uyarlayarak Yoichi Maekawa kaleme almıştır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Koichi Sato, Ken Watanabe, Takumi Saitoh, Masato Hagiwara gibi oyuncular yer almaktadır.

Japonya’da yaşanan deprem ve sonrasında gerçekleşen nükleer felaketin ardından yaşananları anlatan Fukushima 50 Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Japonya'daki Fukushima Daiichi tesisindeki işçiler, 2011'de bölge bir deprem ve tsunami tarafından harap edildikten sonra nükleer santralde tamamen yıkımı önlemek için hayatlarını riske atarak nükleer santralde kalırlar. Japonya yakınlarındaki Pasifik Okyanusu'nda 9.0 büyüklüğünde bir deprem olduğunda bir tsunami tetiklenir. Bir fabrika yöneticisi her şeyi riske atar ve bir reaktör sızdırmaya başladığında bekleyen felaketin üstesinden gelmek için görev yerlerini terk etmez ve bu sırada TEPCO ile temas halindedir. Japon ordusu harekete geçer ve Amerikalılar da duruma komuta etmek için ortaya çıkar.

11 Mart 2011 günü öğleden sonra 14:46'da, Japonya'nın kayıtlı tarihinin en büyük depremi 9,0 büyüklüğünde ve maksimum 7 sismik şiddette gerçekleşir. Fukuşima 50 Nükleer Felaket izle filminde Fukushima Daiichi Nükleer Santrali'ni büyük bir tsunami vurur. Bu nedenşe reaktörün tsunaminin neden olduğu sel nedeniyle tüm gücünü kaybeder. Sonrasında yaşanan kesinti nedeniyle reaktör soğutulamaz bir duruma gelir ve nükleer erime nedeniyle hayal edilemez bir hasara uğramasına neden olur. Birim 1 ve 2'de görevli olan Izaki Haruka da dahil olmak üzere saha çalışanları nükleer santralde kalır ve reaktörü kontrol etmek için elinden geleni yaparlar.

Genel komutayı denetleyen Direktör Masao Yoshida, Fukushima 50 izle filminde altında çalışanları motive eder, ancak aynı zamanda durumun tam olarak farkında olmayan merkez ofise ve Kantei'ye olan öfkesinide saklamaz. Ancak, bölgedeki çabalar boşunadır ve durum kötüleşmeye devam ederek çevredeki insanları tahliye etmeye zorlar. Bu kazanın Kantei tarafından tahmin edilen en kötü senaryosunda, hasar menzili 250 km'lik bir yarıçapa sahip olacak ve yaklaşık 50 milyon kişilik tahliye hedef nüfusu olacak, bu da doğu Honshu'nun yok edilmesi anlamına gelmektedir.

Fukushima 50 filminde elde kalan tek seçenek ise, dünyada daha önce hiç yapılmayan ve bir işçinin vücutlarıyla reaktöre girmesi için el emeği gerektiren havalandırmadır. Operasyon nihayet dış dünyayla bağlantısı kesilirken ve hiçbir bilgi ortaya çıkmaz. Japonya’nın yaşadığı en kötü felaketlerden birinin beyaz perdeye aktarıldığı Fukushima 50 izle ya da Fukuşima 50 Nükleer Felaket izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede sitemizden izleyen herkese iyi seyirler dileriz.