Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
9,140 İzlenme
İhtiyar Delikanlı
8.5 IMDB Puanı

İhtiyar Delikanlı

(Oldeuboi)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Show East
  • Film Süresi 2sa
Yönetmen
Senaryo Garon Tsuchiya, Nobuaki Minegishi, Jo-yun Hwang
Kore Sinemasının ses getiren filmlerinden olan Oldboy izle ya da türkçe adıyla İhtiyar Delikanlı Türkçe Dublaj izle filmi 2003 yılında Chan-wook Park yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Toplamda 26 ödül ve 16 adaylık kazanan Kore Filmleri izle listesinde yer alan bu yapım IMDb top 250 filmleri izle arasında altmış sekizinci sırada yer almaktadır. En iyi Kore filmleri arasında yer alan İhtiyar Delikanlı izle filminin oyuncu kadrosunda ise Choi Min-sik, Yoo Ji-Tae, Kang Hye-jeong ve Kim Byeong-Ok gibi isimler yer almaktadır.

Kesinlikle izlemeniz gereken Kore filmlerinden olan Oldboy izle ya da İhtiyar Delikanlı full hd izle filminin konusu ise şöyle, 1988' yılında Oh Dae-su adında bir işadamı, kızının doğum gününü kaçırdığı için sarhoş olur ve polisler tarafından tutuklanır. Arkadaşı Joo-hwan ise onu karakola almaya gider. Daha sonra, Dae-su kaçırıl ve kilitli bir otel odasında uyanır. Dae-su, otel odasındaki televizyondan karısının öldürüldüğünü ve şüphelinin kendisi olduğunu öğrenir. Otelde geçirdiği boş zamanlarını gölge boksu yaparak ve intikam almayı planlayarak geçirir.

Kore filmlerinin en çok izlenen filmi olan İhtiyar Delikanlı izle devamında ise, kahramanımızın hapsedilmesinin üzerinden on beş yıl geçer ve 2003 yılında uyuşturulur ve hipnoz edilir. Dae-su, Mi-do ile tanıştığı restorana gider. Kendisini kaçıran kişiden dalga geçen bir telefon alır. Dae-su odadan kaçmaya çalışır ancak Mi-do ile yüzleşir. Mi-do, Dae-su'ya ondan hoşlandığını, ancak birbirlerini pek tanımadıklarını ve yakın olmaya hazır olmadığını açıklar. İyileştikten sonra Dae-su kızını aramaya başlar. Kızının evlatlık olduğunu öğrenince onunla iletişime geçmekten vazgeçer. Sonrasında onu kaçıranları belirlemeye odaklanarak, hapishane yemeğini yapan Çin restoranını bulur ve bir kuryeyi takip ederek hapishaneyi bulur. İnsanların başkalarını hapsetmek için ödeme yaptığı özel bir hapishane. Dae-su, kendisinin "çok konuşmaktan" hapsedildiğini açıklayan gardiyana işkence eder. Daha sonra gardiyanlar tarafından saldırıya uğrar ve bıçaklanır ancak onları alt etmeyi başarır.

Dae-su'yu kaçıranın Lee Woo-jin adında zengin bir adam olduğu ortaya çıkar. Bu arada, Joo-hwan, Oldboy'a önemli bilgiler vermek için iletişime geçmeye çalışsada Woo-jin tarafından öldürülür. Dae-su sonunda kendisinin ve Woo-jin'in aynı liseye gittiklerini ve Woo-jin'in kendi kız kardeşiyle ensest ilişki kurduğuna tanık olduğunu hatırlar. Joo-hwan'a gördüklerini anlatır ve bu da sınıf arkadaşlarının bunu öğrenmesine yol açar. Dedikodular yayılınca Woo-jin'in kız kardeşi kendini öldürür ve Woo-jin'in intikam almasına yol açar. İhtiyar Delikanlı filmini türkçe dublaj ve altyazılı olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede keyifle izleyebilirsiniz.