Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
137,334 İzlenme
Jungle Cruise (Orman Gezisi)
6.6 IMDB Puanı

Jungle Cruise (Orman Gezisi)

(Orman Gezisi)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Walt Disney
  • Film Süresi 2sa 7dk
Senaryo Glenn Ficarra, Michael Green, John Requa
2021 yılında vizyona giren Jungle Cruise izle filmi ülkemizde Orman Gezisi izle ismiyle vizyona girmiştir. Senaryosu ise Glenn Ficarra, John Requa ve Michael Green isimleri tarafından kaleme alınırken yönetmen koltuğunda ise Jaume Collet-Serra oturmaktadır. Hayat Ağacı isimli bir ağacı arayan bilim adamı ve kardeşini küçük teknesi ile taşıyan bir adamın hikayesinin anlatıldığı ABD yapımı fantastik ve macera filmleri türünde olan Orman Gezisi izle filminin oyuncu kadrosunda Dwayne Johnson, Emily Blunt, Édgar Ramírez, Jack Whitehall, Jesse Plemons ve Paul Giamatti gibi oyuncular yer almaktadır.

Fantastik film severlerin kesinlikle izlemesi gereken destansı bir film olan Jungle Cruise altyazılı izle ya da Orman Gezisi izle filminin konusuna gelirsek, 16. yüzyılda Lagrimas de Cristal isimli hastalıkları iyileştirdiğine inanılan bir ağacı bulmak için orduları ile birlikte Güney Amerika’ya giden Don Aguirre, askerlerin ormanda ölümünden sonra Puka Michuna isimli bir kabileyle karşılaşır ve bu kabile ağacın yapraklarıyla hayatta kalan yaralı askerleri iyileştirir. Ancak ağacın yerini açıklamayan kabile şefini yaralayan Aguirre, köyü yakar ve yaralı şef tarafından lanetlenirler ve ormandan kaçamazlar.

Takvim yaprakları 1916 yılını gösterdiğinde, Dr. Lily Houghton, Ayın Gözyaşları araştırması için erkek kardeşini bu ağacı bulup yapraklarından tıpta kullanılması için Kral cemiyetinden onay ister. Bu sırada Lily ise eski bir Amazon haritasının ağacın yerini gösterdiğine inanarak haritaya gizlice ulaşır ve onu çalar. Daha sonra kardeşi ile birlikte Brezilya’ya ağacı bulmak için giderler ve burada kendilerine yolculuklarında yardımcı olacak Frank Wolff ile anlaşırlar. Ancak hem yolculuk tehlikelidir hemde Lily’nin peşinde adamlar vardır. Frank’in yardımı ile peşindekilerden kurtularak yolculuklarına başlarlar. Daha sonra Lily, Frank’inde ağacı aradığını ve bulamayınca vazgeçtiğini öğrenir. Bu arada bir kabile şefi ağacın kanlı ay zamanında ortaya çıkacağını söyler.

Orman Gezisi türkçe dublaj izle filminde ekibin peşindeki Joachim, lanetlenen askerleri bulur ve ok ucunu alarak onları serbest bırakır ve birlikte kabileye saldırırlar. Ancak lanetli orduya orman saldırarak onları geri püskürtür. Saldırılar sırasında Frank’in öldüğünü düşünen kardeşler bir gün sonra Frank ile tekrar karşılaşır. Frank onlara Aguierre’nin hikayesini anlatır ve ağacın nasıl korunduğunu anlatır. Ancak Joachim halen peşlerindedir. 2021 yılının en iyi fantastik filmlerinden biri olan Jungle Cruise Orman Gezisi izle filmini Türkçe dublaj ve altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede sitemizden izleyebilirsiniz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

12 yorum