Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
20,248 İzlenme
Leon
8.5 IMDB Puanı

Leon

(Leon)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Gaumont
  • Film Süresi 1sa 50dk
Yönetmen
Senaryo Lux Besson
Unutulmaz filmler arasında yer alan Leon izle filmi 1994 yılında vizyona girmiştir. Yönetmenliğini ve senaristliğini Luc Besson’un yaptığı Fransa yapımı bu film ülkemizde Sevginin Gücü full hd izle adıyla bilinmektedir. Suç ve Dram konulu film 45 milyon $ hasılat elde ederken 11 adaylık ile 5 farklı ödül kazanmıştır. IMDb top 250 filmleri listesinde otuz birinci sırada yer alan bu aksiyon dolu yapımın başrollerinde ise Jean Reno, Natalie Portman, Gary Oldman ve Danny Aiello gibi ünlü isimler yer almaktadır. Seri katil konulu filmler arasında da önemli bir yere sahip Leon türkçe dublaj izle filminin konusu ise şöyle, Léon, New York'un Küçük İtalya'sında "Old Tony" adlı bir mafya için çalışan bir İtalyan tetikçidir.

Bir gün Léon, aynı zamanda kapı komşusu olan 12 yaşında yalnız bir kız olan Mathilda Lando ile tanışır. Mathilda, sorumsuz ailesiyle birlikte Leon'un dairesinin hemen yanındaki dairede yaşıyor ve sorunlu bir öğrenci olduğu için okulunuda bırakmıştır. Mathilda'nın sorumsuz ve şiddete meyilli babası, dairesinde kokain saklaması için ona para ödeyen yozlaşmış DEA ajanlarının dikkatini çeker. Stansfield'in da içinde olduğu örgütün kokaini çaldığını anlayan DEA ajanları, güzel giyimli uyuşturucu bağımlısı Norman Stansfield tarafından yönetilen binaya baskın yapar. Baskın sırasında, Stansfield, Mathilda'nın tüm ailesini, o markette alışveriş yaptığı sırada öldürür. Mathilda döndüğünde olanları fark eder ve Léon'un dairesine doğru devam eder. Her ne kadar tereddüt etse de Leon ona kapıyı açar ve yardımcı olur. Mathilda'nın Léon'un tetikçi olduğunu keşfetmesi ise çok uzun sürmez.

Çok sevdiği küçük kardeşinin katledilmesinin intikamını almak istediği için ve kardeşine bakabilmesi için ve Leon'a tetikçiliği öğretmesi için yalvarır. İlk başlarda Mathilda ile aynı evde yaşamaktan rahatsız olan Leon onu öldürmeyi bile düşünür, ancak özünde aslında iyi biri olan Leon bu kararından vazgeçer ve sonunda Mathilda'yı eğitmeye karar verir. Önce Mathilda'ya silahların nasıl kullanılacağını gösterir. Mathilda ise bunun karşılığında Leon'un evini temizler ve ona okuma yazmayı öğretir. Zamanla, bu ikili arasında yakın bir bağ oluşur. Mathilda, Léon'a aşık olmuştur bile ve onu utandırmak için sürekli onu sevdiğini söyler, ancak Leon Mathilda'nın bu hareketlerine karşılık vermez. Léon yeni hedefleri olan yolsuzluğa bulaşmış narkotik ajanlarını ortadan kaldırmak için yola çıktığında, Mathilda Léon'un iş çantasını silahları ile doldurur ve Stansfield ve adamlarını öldürmek için yola koyulur. Pizzacı kız gibi kılığında DEA binasına giren Mathilda, Stansfield tarafından tuvalette sıkıştırılır. Çünkü Stansfield onu bi yerden hatırladığını fark eder. Tam bu sırada adamlarından biri gelir ve Léon'un o sabah Çin Mahallesi'nde yolsuz narkotik ajanlarından biri olan Malky'yi öldürdüğünü söyler.

Léon ise Mathilda'yı kurtarmak için narkotik binasını basar ve Stansfield'ın iki adamını daha öldürür. Çılgına dönen Stansfield, Léon'un nerede olduğunu öğrenmek için Tony'yi sorgular ve işkence eder. Efsane filmler listelerinde en üst sıralarda ve en iyi kült filmler arasında yer alan Leon izle filmi Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden donmadan tek part halinde izleyen herkese iyi seyirler dileriz.