Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Kings, Dual Fragman
166,956 İzlenme
Morbius
4.8 IMDB Puanı

Morbius

(Morbius)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Columbia Pictures, Marvel Entertainment
Yönetmen
Senaryo Matt Sazama, Burk Sharpless, Art Marcum
Marvel sinematik evreninin 2022 yılında vizyona girecek olan ve en çok merak edilen filmlerinden biri olan Morbius izle filmi Daniel Espinosa yönetmenliğinde beyaz perdeye aktarılmıştır. Biyokimya alanında geleceği parlak olan bir doktorun kan hastalığı sebebiyle kendi üzerinde yaptığı yarasa bilimi üzerine deneyler sebebiyle vampire dönüşme hikayesinin anlatıldığı Morbius full izle filminin senaryosu ise Matt Sazama ve Burk Sharpless isimleri tarafından kaleme alınmıştır. ABD yapımı anti süper kahraman temalı aksiyon ve macera filmleri türündeki Morbius filmi Sony tarafından yapılan Spider-Man (Örümcek Adam) evreninin üçüncü filmi niteliğindedir. Filmin oyuncu kadrosunda ise Morbius karakterini canlandıran Jared Leto başrolde ana karakter olarak karşımıza çıkarken Matt Smith, Adria Arjona, Jared Harris, Al Madrigal, Tyrese Gibson gibi oyuncular yer almaktadır.

Venom filmlerinde olduğu gibi Örümcek Adam evreninde geçen ve aynı şekilde Örümcek Adam’ın düşmanlarından biri olan Morbius izle karakterine özel olarak çekilen Morbius Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Biyokimya alanında en iyi doktorlardan biri olan Michael Morbius, tıbbi araştırmalara verdiği destekle ve kendine has çalışmaları nedeniyle Nobel Ödülü sahibi olmuştur ve ödülünü aldığı sırada oldukça coşkulu bir konuşma yapar. Dr. Michael Morbius henüz küçük yaşlardayken ortaya çıkan bir kan hastalığı yüzünden okulda yürümekte zorlanır ve arkadaşları tarafından alay edilir. Michael’ın yardımına ise o dönemde okulda çalışan doktor Emil Nikos koşar ve ona elinden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışır. Yaşı ilerledikçe hastalığının daha da artmaya ve ölümcül olmaya başladığını fark eden Michael, durumu Nikos’a bildirir ve çok fazla ömrünün kalmadığını söyleyerek hayatı boyunca yanında olduğu için teşekkür eder.

Michael Morbius, hastalığı için tedavi gördüğü hastanede Nikos ile birlikte satranç oynadığı sırada Nikos onu doktor olması ve kendi hastalığını tedavi etmesi konusunda ikna etmeye çalışır. Daha sonra New York’a ilaç almaya gittiği sırada birden karşısına çıkan Loxias Crown isimli tarafından yolu kesilir ve Crown ona elindeki çantayı vererek içindekilerin hastalığının tedavisi konusunda ona yardım edebileceğini söyler. Daha sonra eve geldiğinde karısı Bancroft ile durumu tartışır ve ölümünün yaklaşması nedeniyle farklı tedavi yöntemleri denemek istediğini söyleyerek onu ikna eder ve birlikte laboratuvarına giderler. Morbius izle filminde aynı gün Crown’dan aldığı çantayı açar ve içinde bir yarasa bulur ve yarasayı inceledikten sonra bunun bir vampir yarasa olduğunu keşfeder. Daha sonra Crown’ı arar ve kendisi ile aynı hastalığa sahip olduğunu ve Brezilya’da yer alan bir sığınaktan bahseder. Michael ise karısına tedavinin bu mağarada olduğunu söyleyerek ilk uçakla Brezilya’ya gider.

Michael, Crown’ın verdiği adresteki mağaraya geldiğinde ise yerden çıkan bir makine tarafından eli kesilince aniden ortaya çıkan yarasalar ona doğru gelir ve sonrasında yarasalar dışarı çıkarak herkesi öldürür. Michael Morbius izle kendine geldiğinde ise Amerika’ya giden bir gemiye gizlice biner ancak bir süre sonra üşümeye başlar ve yavaş yavaş vampire dönüşmeye başlar. Ancak gemi yolculuk sırasında korsanlar tarafından saldırıya uğrayınca Morbius onları öldürür ve mağaradan sonra güçlendiğini ve yeni fantastik güçleri olduğunu fark eder. Bir süre sonra gözünü açtığında ise bu kez New York’tadır ve burada bir mekana girerek garsondan ambulans çağırmasını ister. Ambulansla kendi hastanesine dönen Michael Morbius, kendisi ile karşılaşan arkadaşlarına soyulduğu yalanını söyler.

Morbius Türkçe Dublaj izle filminde daha sonra Michael Morbius, Nikos ve Bancroft’u çağırır ve kendisini güvenli bir odaya kitledikten sonra kendisine gerçekte ne olduğunu onlara anlatır. Ancak aşırı derecede kana susar ve kendisine engel olamayınca ortalık bir anda karışır ve güvenlik görevlisi tarafından vurulduktan sonra Bancroft onu tedavi etmeye çalışır. Morbius uyandığında ise kendisine bırakılmış bir paket bulur ve paketin içinden Loxias’a ait bir not ve bir mezar bulur. Diğer tarafta ise gemideki korsanların ölümünü araştıran Simon Stroud isimli polis, bu cinayetleri işleyenin doğaüstü yeteneklere sahip biri olduğunu öne sürünce arkadaşları tarafından alay edilir. Simon’un özelliği ise ona özel güçler veren bir eldivene sahip olmasıdır. Morbius ise mezarı açtığında içinden çıkan bir iskeletle savaşır ve onu parçaladıktan sonra iskeletin kıyafeti Morbius’a geçer.

Loxias Crown ise bir trene saldırır ve eski insan görünümüne dönene kadar trendeki herkesin kanını emer. Daha sonra Simon hakkındakileri öğrenir ve onun yüzünden amacına ulaşamayacağını düşünerek Morbius’u kaçırır. Simon ise onlara ulaşır ve eldiveni sayesinde Morbius ile savaşabilecek düzeydedir. Ancak Morbius’un Crown hakkındaki şüpheleri yüzünden Simon’un kendisini tutuklamasına izin verir. Morbius hapse atıldıktan sonra Crown onunla iletişime geçer ve kendisiyle buluşmazsa karısını öldüreceğini söyler. Morbius ise onu korumak için hapishaneden kaçarken elektriği keser ve tüm mahkumların kaçmasına neden olur. Bu sırada Sinister Six kurucusu olan Toomes ile tanışır ve Toomes Morbius’a kendisine katılmasını söyler. 2022 yılın en çok beklenen filmlerinden biri olan Morbius izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K, Full HD ve 1080p kalitede en iyi yabancı film izle sitemizden donmadan tek part halinde izleyen herkese iyi filmler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

34 yorum