Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

11,156 İzlenme
Nightmare Alley
7.4 IMDB Puanı

Nightmare Alley

(Kabus Sokağı)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Fox Searchlight Pictures
  • Film Süresi 2sa 30dk
Senaryo William Lindsay Gresham, Kim Morgan, Guillermo del Toro
2021 yapımı Kabus Sokağı izle ya da Nightmare Alley izle filmi yönetmenliğini Guillermo del Toro’nun yaptığı ABD yapımı dram, suç ve aksiyon filmleri türünde yer alan bir gerilim filmidir. Filmin senaryosu del Toro ve Kim Morgan tarafından ortaklaşa kaleme alınan ve William Lindsay Gresham’a ait 1946 yılında yayınlanan bir romandan uyarlanarak beyaz perdeye aktarılmıştır. 1947 yılında ilk versiyonu çekilen ve ikinci versiyonu olarak 2022 yılının şubat ayında vizyona girecek olan Nightmare Alley full izle filminin oyuncu kadrosunda ise, Bradley Cooper, Cate Blanchett, Toni Collette, Willem Dafoe, Richard Jenkins, Rooney Mara, Ron Perlman, Mary Steenburgen, David Strathairn gibi oyuncular yer almaktadır.

Psikolojik gerilim filmleri severlerin kesinlikle izlemesi gereken filmlerden biri olan Nightmare Alley Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, bir dolandırıcı olan Stanton, kısaca Stan Carlisle isimli adam, bir karnavala gider buradaki her şeye hayran kalır. Stan Carlisle, bu karnavalda, Matmazel Zeena ve alkolik kocası Pete ile birlikte çalışmaktadır ve bir zamanlar yüksek fiyatlı bir gösterisi olan Zeena ve Pete, olağanüstü güçleri olduğunu göstermek için profesyonelce bir numara kullanırlar. Ancak Zeena’nın diğer erkeklere karşı olan ilgisi, Pete’i daha çok alkol tüketmeye yönlendirir.

Stanton ise bazı insanların Zeena'dan para karşılığında bu numarayı satın almak istediğini ancak Zeena’nın numarayı satmayı reddettiğini öğrenir ve Zeena'yı ona numarayı öğretmesi için ayartmaya çalışır. Zeena ise Pete’in bu hale gelmesine neden olduğu için suçluluk duygusuna kapılır ve onu alkolikler için bir terapiye göndermeye karar verir. Ancak bir gece, Stanton yanlışlıkla Pete'e yanlış şişeyi verince, Pete saf alkol içtiği için ölür. Pete’in ölümünden sonra oyunculuğu sürdürebilmesi için Zeena, Stanton'ı asistanı olarak ieş alır ve zihin okuma numarasını öğretmek zorunda kalır.

Kabus Sokağı Türkçe Dublaj izle filminde daha sonra Stanton, Molly ile romantizm yaşamaya başlar ve bu durum dedikodu olarak ortalıkta yayılmaya başlayınca karnavaldakiler tarafından evliliğe zorlanırlar. Artık karnavalda hoş karşılanmayan Stanton, bunun aslında kendisi için altın bir fırsat olduğunun farkındadır ve Molly ile birlikte karnavaldan ayrılırlar. Çift, ilk olarak Chicago'ya gider ve pahalı gece kulüplerinde sarhoş izleyicilere performans sergileyerek The Great Stanton adını alırlar. Ancak her ne kadar işler yolunda gibi görünse de Stanton, Pete'in ölümündeki payı nedeniyle rahatsız olmaya devam eder. En sonunda Stan, herşeyi itiraf ettiği psikolog Lilith Ritter ile görüşmeye başlar.

Bir süre sonra Ritter’in aklını çelen Stanton, onun hastalarıyla yaptığı tüm seansları kaydetmesini ve Chicago'nun zenginleri hakkındaki tüm bilgilere sahip olduğu için birlikte insanları manipüle etmeye karar verirler ve büyük bir komplo kurarlar. Ritter’den aldığı bilgileri özel güçleri varmış gibi karşı tarafa karşı kullanarak ününe ün katmaya ve para kazanmaya devam eder. Ancak bir süre sonra şüpheci Ezra Grindle'ı, Molly'nin Grindle'ın uzun süredir kayıp olan aşkının hayaleti olarak poz vermesini sağlayıp dolandırınca işler karışır. Grindle, morali bozuk ve harap bir haldeyken, Molly onunla oynamayı bırakır ve Stanton’un sahtekar biri olduğunu itiraf eder.

Nightmare Alley altyazılı izle filminde Stanton kaçmaya hazırlanırken, kendisine sadece 150 dolar veren Ritter tarafından dolandırıldığını anlar ve o noktaya gelene kadar alması gereken 150.000 dolara Ritter çöker. Ayrıca Ritter, kendisini suç ortaklığıyla suçlaması durumunda onu zihinsel olarak rahatsız olduğunu ifade etmekle tehdit eder. Daha sonra Stanton, Molly'ye 150 doları verir ve ona değer verdikleri karnaval dünyasına geri dönmesini ister ve sonrasında kendini alkole verir.

Bir süre sonra yeniden karnavala dönmeye çalıştığında ise Molly ile arasındaki her şeyi Pete ve Zeena'nın lanetli ilişkisine bağlar. Son zamanların en çok beklenen filmlerinden biri olan ve başrolünde yer alan Bradley Cooper’ın müthiş oyunculuğu ile karşımıza çıkan 2021 yapımı Kabus Sokağı izle ya da Nightmare Alley izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi filmler dileriz.