Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
662 İzlenme
Proxima
6.4 IMDB Puanı

Proxima

(Proxima)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Dharamsala
  • Film Süresi 1sa 47dk
Yönetmen
Senaryo Alice Winocour, Jean-Stéphane Bron
Proxima izle filmi 2019 yılında Alice Winocour yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Dram filmleri severlerin izlemesini tavsiye ettiğimiz Proxima full izle filmi Fransa yapımı olmakla beraber senaryosu Jean-Stéphane Bron tarafından yazılmıştır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Eva Green, Lars Eidinger, Matt Dillon, Sandra Hüller isimleri yer almaktadır. Proxima altyazılı izle filminin konusuna gelirsek, çocukluğundan beri astronot olma hayali ile yaşayan Sarah, Fransa’da yer alan Uluslararası Uzay İstasyonu’nun görevlerinden biri olan Proxima ekibine katılmak için eğitimlerden geçmektedir.

Kısa bir süre sonra Sarah eğitimleri başarıyla tamamladığını ve Proxima Türkçe Dublaj izle ekibine katılacağını öğrenir. Sarah hayatının fırsatını yakalamıştır ancak eşi ile ayrılığından sonra kızı Stella ile çok fazla vakit geçirememesinin üzüntüsünü yaşarken onu eski kocası Thomas’a bırakır ve görevine hazırlanmaya devam eder. Sarah’ın hem eğitime geç gelmesi hem de eğitimdeki tek kadın olması sebebiyle astronotlardan Mike tarafından küçümsenir. Daha sonra Sarah’ın çalışma azmini gören Mike, ilk baştaki düşüncelerinden pişman olur ve ona saygı duymaya başlar. Sarah’ın kızı Stella eğitimler sürerken annesini ziyaret eder ve duygusallaşan Sarah, kızı ile görüşmek için daha fazla zaman geçirebilmek için ekstra izin ister. Kızın ortamda bulunması ve sıkılmasından sonra Mike ve Sarah arasında tartışma yaşanır.

Kızı ile geçiremediği zamanlardan ve son olaylardan sonra oldukça mutsuz olan Sarah, Mike’ın onu neşelendirmeye çalışmasına şaşırır ve aralarında daha insani duygular içeren bir diyalog geçer. Uzaya çıkmadan önceki 2 haftalık karantidan önce kızını görmek için son fırsatını da kaybeden Sarah’ın dünyası yıkılır ve sadece karantinadayken camın arkasından onu görmek zorunda kalır. Stella’nın annesinden roketi birlikte yakından görebilmelerini ister ancak bu mümkün değildir.

Kızının isteğini yerine getirmek isteyen Sarah karantinadan kaçarak kızını gizlice uzaya çıkacağı roketin yanına götürür. Roket uzaya çıkarken aşağıda Thomas ve Stella, annesinin uzaya gidişini gözyaşları içinde izler. Bilim kurgu filmleri severlerin kaçırmaması gereken 2021 yapımı Proxima izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile donmadan tek part halinde Full HD ve 1080p kalitede sitemizden keyifle izleyebilirsiniz.