Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Alternatif Fragman
36,089 İzlenme
Raya ve Son Ejderha
7.4 IMDB Puanı

Raya ve Son Ejderha

(Raya and the Last Dragon)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Walt Disney
  • Film Süresi 1sa 47dk
Walt Disney’in sevilen animasyonlarından Raya ve Son Ejderha 2021 yılında Don Hall ve Carlos López Estrada yönetmenliğinde vizyona girmiştir. ABD yapımı aksiyon ve macera türünde olan animasyon filminin senaryosunu ise Qui Nguyen ve Adele Lim isimleri yazmıştır. Asya kültürüne yönelik hazırlanan Raya ve Son Ejderha izle filminin karakter seslendirmeleri ise Kelly Marie Tran, Awkwafina, Izaac Wang, Gemma Chan, Daniel Dae Kim, Benedict Wong ve Sandra Oh isimleri tarafından yapılmıştır.

Raya ve Son Ejderha izle filminin konusuna gelirsek, Kumandra, Druun isimli kötü yaratıklar tarafından yerle bir edilir. Hayatta kalan son ejderha olan Sisu, büyüsünü bir mücevher üzerinde kullanarak Druun'u Kumandra’dan kovar ve Kumandra'da yaşayan herkesi kurtarır. Aradan 500 yıl kadar bir süre geçtikten sonra Kalp kabilesinden Benja, kızı Raya'yı ejderha taşını koruması için eğitir. Druun’un lanetinden sonra 5 farklı kabileye bölünen Kumandra'nın yeniden bir araya gelebileceğine inanan Benja bir ziyafet organize eder. Bu organizasyon sırasında Fang kabilesinin Şefi Virana, Raya’ya ejderha Sisu'nun hala var yaşadığına dair bir efsane anlatır. Daha sonra Raya, Virana'nın kızı Namaari ile arkadaş olur ve Namaari'ye ejderha taşının yerini gösterir. Namaari ise, Fang'ın mücevheri çalması için planın sadece bir parçasıdır. Daha sonra saldırıya uğrayan Benja’ya diğer kabileler yardıma gelir ve çıkan çatışmada ejderha taşı parçalanır ve her kabile ejderha taşının bi parçasını alınca Druun’u uyandırmış olurlar. Druun tekrar Kumandra’ya saldırmaya başladığında Benja onun sudan nefret ettiğini fark eder ve Raya’ya saldırdığı sırada onu nehre atarak Raya’yı kurtarır.

Bu olaylardan sonra Raya, yeni bir ejderha taşı yaratması için Sisu’yu aramaya başlar ve Tail’de bir geminin içinde onu bulur ancak Sisu, mücevheri kendisinin yaratmadığını ona söyler. Raya, ejderha taşına büyüleriyle katkıda bulunan Sisu’nun kardeşlerini bir araya getirir. Raya ve Sisu, Kuyruk, Pençe ve Omurga ejderha taşının parçalarını geri toplamayı başarır. Ancak diğer kabilelerin aç gözlü insanlar taşlar için Raya’nın peşine düşer. Raya, Sisu'nun insan kılığına girmesini ister ancak Sisu, Raya'yı Namaari'den kurtarmak için kendini gösterir. Fang'da Raya'yı ile ittifak kurması için Namaari’yi ikna eder. Raya, güven göstergesi olarak, Namaari'nin yıllar önce verdiği kolyeyi geri verir. Druun'u yenmeye yardım etme arzusu arasında kalan Namaari, onları tehdit eder ve Sisu, Namaari'yi sakinleştirmeye çalışır, ancak Raya kılıcıyla saldırır ve Namaari'nin ateş etmesine ve Sisu'yu öldürmesine neden olur. Raya and the Last Dragon yada türkçe adıyla Raya ve Son Ejderha izle filmini animasyon severlere ısrarla tavsiye ediyoruz. Bu macerayı Türkçe Dublaj ve Altyazılı olarak Full HD ve 1080p kalitesinde sitemizden izleyebilirsiniz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

2 yorum