Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
1,412 İzlenme
Salgın
6.7 IMDB Puanı

Salgın

(Contagion)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Warner Bros.
  • Film Süresi 1sa 46dk
Yönetmen Steven Soderbergh
Senaryo Scott Z. Burns
Oyuncular Marion Cotillard, Matt Damon, Laurence Fishburne, Jude Law, Gwyneth Paltrow, Kate Winslet, Bryan Cranston, Jennifer Ehle ve Sanaa Lathan
Contagion full izle türkçe ismiyle Salgın Türkçe Dublaj ve Altyazılı izle filmi 2011 yılında Steven Soderbergh yönetmenliğinde vizyona girmiştir. 2 ödül ve 11 adaylığı bulunan ve gerilim filmleri severlerin izlemesini tavsiye ettiğimiz Salgın full izle filminin oyuncu kadrosunda ise Marion Cotillard, Matt Damon, Laurence Fishburne, Jude Law, Gwyneth Paltrow, Kate Winslet, Bryan Cranston, Jennifer Ehle ve Sanaa Lathan gibi ünlü isimler bulunuyor.

Salgın izle ve pandemi konulu filmler arasında yer alan ve kesinlikle izlenmesi gereken Salgın türkçe dublaj izle filminin konusu, Beth Emhoff bir iş seyahatinden döndükten sonra Chicago'da bir otelde eski sevgilisi ile karşılaşır. Aradan iki gün geçtikten sonra Beth bir atak geçirir ve kocası Mitch onu apar topar hastaneye götürsede burada daha önce tanımlanmamış bir virüs yüzünden ölür. Acı haberle birlikte eve geri dönen Mitch, evde üvey oğlu Clark'ı da ölü olarak bulur. Bir salgından şüphelenen ve bağışıklığı olduğunu fark eden Mitch, kızı Jory'yi evde karantina altına alır.

Bu sırada Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezinden Dr. Ellis Cheever güvenlik görevlileri ile bu virüsün bir biyolojik silah olabileceği konusunda fikir alışverişinde bulunurlar. Cheever, Salgın İstihbarat Servisi memuru Dr. Erin Mears'ı Minneapolis'e gönderir ve burada Beth ile teması olan herkesin izini sürer. Cheever ise pandemi için kaynak ayırma konusunda sıcak bakmayan hükümet yetkilileri ile görüşür. Kısa bir süre sonra, Mears enfekte olur ve ölür. Virüs aşırı hızda yayılmaya başladıkça bütün şehirler karantina altına alınır. Panik sonucunda her yerde şiddet olayları ve yağmalamalar patlak verir.

Virüsü araştıran başka bir doktor ise, virüsün kaynağının domuz veya yarasa kaynaklı virüslerden alınıp genetikleri ile oynanarak laboratuvar ortamında üretildiğini öne sürer. Cheever ise virüsün te bir laboratuvarda araştırılamayacağını düşünür. Tahminler ise virüs mutasyona uğradığı zaman dünya nüfusunun çoğunu öldüreceğini göstermektedir. Salgın izle filminde komplo teorisyeni olan Alan Krumwiede ise virüs hakkında bir yazı yazıyor. Bir çiçekten üretilebilen tedavi kullanarak virüsü iyileştirdiğini iddia eder ve insanlar bu çiçeği aramak için seferber olur. Ancak Krumwiede bir süre sonra çiçeğin satışlarını artırmak için manipülasyon yaptığı gerekçesiyle tutuklanır. Hextall ise başarılı bir aşı geliştirdiğine inanarak enfekte olmuş babasının yanına gider.

Aşı dünya sağlık örgütü tarafından kabul edilir ve insanlar doğum tarihlerine göre aşılanmaya başlar. Ancak ölü sayısı milyonlara ulaşmıştır bile. Hong Kong'da ise Dr. Leonora Orantes ve halk sağlığı yetkilileri, Beth'i ilk vaka olarak tanımlar. Salgın konulu filmler arasında günümüzde oldukça ses getiren ve benzer olayların yaşandığı 2011 yapımı Contagion full izle ya da Salgın türkçe dublaj izle filmi altyazılı olarak kesintisiz bir şekilde Salgın 4K izle, Salgın altyazılı izle, Salgın izle, Salgın full izle olarak en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni'inden izleyen herkese keyifli seyirler dileriz.