Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
7,345 İzlenme
Son Samuray
7.7 IMDB Puanı

Son Samuray

(The Last Samurai)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Warner Bros.
  • Film Süresi 2sa 34dk
Yönetmen
Senaryo John Logan, Edward Zwick, Marshall Herskovitz
45 adaylık, 19 farklı ödül ve 4 Oscar adaylığı olan The Last Samurai izle ya da Türkçe adıyla Son Samuray izle filmi Edward Zwick yönetmenliğinde ve John Logan, Marshall Herskovitz senaristliğinde 2003 yılında vizyona girmiştir. Aksiyon ve tarihi filmler türünde yer alan ABD yapımı filmin oyuncu kadrosunda ise Tom Cruise, Timothy Spall, Ken Watanabe, Billy Connolly, Tony Goldwyn, Hiroyuki Sanada, Koyuki, Shin Koyamada gibi oyuncular yer almaktadır.

Son Samuray Türkçe Dublaj izle filminin konusu şöyle, Nathan Algren isimli eski ABD subayı ABD ile kızılderili savaşlarında işlediği suçlardan dolayı kendini alkole vermiştir. Ordu’dan eski komutanı ise onu Japon İmparatorluk Ordusunu eğitmek için bir iş teklifinde bulunur. Eğitimin amacı ise imparatora karşı ayaklanan samurayların isyanını bastırmaktır. Nathan her ne kadar Bagley ile birbirlerini sevmiyor olsalar da maddi durumu çok kötü olduğu için işi kabul eder. Japonya’ya gidişinden sonra Samuraylar hakkında çok fazla bilgiye sahip olan Simon ile tanışır.

Eğitim için alana geldiğinde ise İmparatorluk Askerleri olarak genç, eğitimsiz köylüler ile karşılaşır. Henüz eğitime başlamadan eski komutan Bagley ona bir Samuray saldırısına misilleme yapmak için hazırlanmasını söyleyince Nathan adamların uygun olmadığını söyler ancak emir emirdir. Ancak yapılan karşı saldırı Nathan’ın beklediği gibi felaketle sonuçlanır. Samuraylar deneyimsiz askerleri öldürdükten sonra Nathan’ı yaralarlar ancak Samurayların komutanı Nathan’ı öldürmekten vazgeçer ve onu esir olarak alırlar. Bir süre esir tutulduktan sonra Katsumoto ile arkadaş olan Algren burada samurayların saygısını kazanır ve kendi alkol sıkıntılarının da üstesinden gelmeye başlar.

Birkaç ay sonra Nathan japoncayı ve samuray dövüş sanatlarını öğrendikten sonra Katsumoto’nun kardeşi ile birbirlerine bir şeyler hissetmeye başlarlar. Köyde geçirdikleri bir gece köye suikastçılar gizlice gelir ve Katsumoto’yu öldürmeye çalışırlar ancak Nathan onun hayatını kurtarır. Daha sonra Katsumoto eski öğrencisi ile görüşmek ister ve Nathan’ı serbest bırakmaları için Tokyo’ya serbest geçiş ister. Ancak Tokyo’ya geldiklerinde ordunun da artık geliştiğini ve donanımlı askerler olduğu gerçeği ile karşılaşırlar. Daha sonra imparatorunda aslında bir kukla olduğu ve her şeyin arkasında Omura’nın olduğu ortaya çıkar. The Last Samurai izle ya da Son Samuray izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile donmadan kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede keyifle izleyen herkese iyi filmler dileriz.