Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
2,280 Görüntülenme
V for Vendetta
8.1 IMDB Puanı

V for Vendetta

(v for Vendetta)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Warner Bros.
  • Film Süresi 2sa 12 dk
Yönetmen
Senaryo Lilly Wachowski, Lana Wachowski, David Lloyd
IMDb Top 250 filmleri listesinde 165. sırada yer alan V for Vendetta izle filmi James McTeigue yönetmenliğinde 2005 yılında vizyona girmiştir. Senaryosu Wachowski kardeşler tarafından yazılan distopik filmler kategorisindeki aksiyon filmi 27 adaylık ve 7 ödül kazanmıştır. V for Vendetta HD izle filminin oyuncu kadrosunda ise Natalie Portman, Hugo Weaving, Stephen Rea, Stephen Fry gibi oyuncular yer almaktadır.

Kesinlikle izlenmesi gereken filmler arasında yer alan V for Vendetta Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Neo Faşist bir lider olan Adam Sutler tarafından yönetilen İngiltere’de farklı dinlerden, farklı ülkelerden, farklı cinsel tercihleri olanlar ve muhalif olan herkes ya tutuklanır ya da idam edilmektedir. Yandaş bir medya çalışanı olan Evey ise 4 kasım günü sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen dışarıya çıkınca yandaş polisler tarafından taciz edildiği sırada Guy Fawkes maskeli biri tarafından kurtarılır. Bu maskeli kişi kendisini V olarak tanıtır.

V, Evey’i bir çatıya opera izlemek için davet eder ve birlikte çatıya çıkıp Old Bailey isimli yapının havai fişekler eşliğinde yıkılışını izletir. Hükümet bu yıkımın terörist bir eylem olduğunun üzerini örtmek için yıkımı üstlense de V ertesi gün bir televizyon kanalını ele geçirip tüm İngiltere’ye kameralar karşısında 1 yıl sonrası için isyan etmelerini ve ayaklanmalarını sağlayacak hükümet aleyhine bir konuşma yapar. Polis V’yi yakalamak için operasyon yapsa da başarılı olamaz ancak Evey ona yardım ederken bir polisi yaralar ve sonucunda V onu kendi sığınağına götürmek zorunda kalır. V sığınağında Evey’e tam anlamıyla güvenebilmek için bazı testlerden geçirir.

Olayların perde arkasını araştıran müfettiş Finch ise işin ucunun bazı devlet yetkililerine uzandığını fark edince Adam Sutler tarafından uyarılır. bu uyarıdan sonra daha çok olayın üzerine gitmek isteyen Finch, V’nin gerçek hikayesini ve olaylara sebep olan isimleri öğrenir. Hükümetin gizli projeleri ve biyolojik silah yapmak ile uğraşırken insan deneyleri kullanması ve bu deneylerden V’nin sağ kurtulup intikam için geri döndüğünü keşfeder. V ise 5 Kasım günü intikamının son bölümünü gerçekleştirmek için gün saymaktadır. Efsane filmler arasında yer alan V for Vendetta izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede donmadan, en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi filmler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın