Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Not : Telif Hakları Nedeniyle Kaldırılmıştır

132,430 İzlenme
WandaVision
8.0 IMDB Puanı

WandaVision

(WandaVision)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Marvel Studios
  • Film Süresi 50dk
2021 yılında gösterime giren WandaVision izle dizisi, yönetmenliğini Matt Shakman’in yaptığı Marvel evreninin Wanda Maximoff ya da diğer adıyla Scarlet Witch ve Vision karakterlerinin yer aldığı bir dizidir. ABD yapımı olan WandaVision 1. sezon izle dizisi Marvel Sinematik evreni filmleri ile bağlantılı olarak Avengers Endgame izle filminde yaşanan olaylardan sonrasını anlatmaktadır. Senaryosu Jac Schaeffer, Stan Lee ve Roy Thomas isimleri tarafından kaleme alınan WandaVision izle disizinin oyuncu kadrosunda ise Wanda Maximoff karakterini canlandıran Elizabeth Olsen, Vision karakterini canlandıran Paul Bettany isimleri başrolde yer alırken, yardımcı rollerde ise Kathryn Hahn, Teyonah Parris, Josh Stamberg, David Payton, Julian Hilliard, Jett Klyne, Evan Peters gibi oyuncular yer almaktadır.

WandaVision 1. Sezon izle dizisinin konusuna gelirsek, Avengers Endgame filminde yaşanan olaylardan birkaç hafta sonra Wanda Maximoff ve Vision, Wanda’nın güçlerini kullanarak yarattığı ve kontrolü tamamen Wanda’da olan bir dünyada yaşamaktadırlar. Vision ise yaşadıkları bu hayatın Wanda tarafından yaratıldığından habersiz olarak hayatına devam etmektedir. Ancak çevrele ve Wanda’nın yarattığı sistemde değişikler olduğunu fark ettiklerinde işler değişmeye başlar.

Wanda Maximoff, WandaVision 1. Bölüm izle dizisinde kendine Vision'ın yaşadığı ve mutlu bir şekilde birlikte yeni bir hayat kurdukları bir gerçeklik yaratmıştır. İlk başlarda oldukça mutlu görünen çift, aile sitcomlarındaki günlük hayatlarını yaşamaktadırşar. Ancak bir SWORD ajanının gerçekliğini sıfırlamadan önce Wanda'nın büyüsü altındaki kasabaya sızdığında, ajanda Wanda’nın büyüsüne kapılır ve kasabanın sakinlerinden biri olur. Ayrıca Wanda hamile kalır ve gerçeklik siyah beyaz tonlardan renkli dünyaya geçer ve zaman akışı bir anda 70'li yıllara geçer.

Geraldine ise buraya girdikten sonra Wanda ile arkadaş olur. Bir Wanda'nın çocuklarını, gerçekte olanlarla, özellikle Ultron'un kardeşi Pietro'yu öldürmesiyle ilgili yüzleşmeden önce teslim etmesini söyler. Wanda ise kendi kurduğu gerçekliği dışında yaşanan bu olaya sinirlenir ve onu dışarı atar. WandaVision izle disizinde diğer tarafta ise kayıp bir kasaba olduğu keşfedilmeden önce bir bu kasaba ile ilgili bir dava çözmeye çalışan bir ajan olayı anlamaya başlar. SWORD ekibi ise Wanda'nın gerçekliğine sızmayı başarır ve takip etmeye başlar. Darcy ve SWORD, Rambeau'yu fark eder ve Wanda'nın gösterideki herkesin Wanda'nın sitcom gerçekliğinde bir karakter olarak rol aldığını keşfederler.

Avengers Endgame filminden sonra yayınlanan dizilerden ilki olan WandaVision izle dizisi, sonrasında yayınlanan birkaç dizi ile birlikte Marvel’in yeni filmleri ile bağlantısı olacak ve bazı olayların açıklığa kavuşmasını sağlayacak olan dizilerden biridir. WandaVision 1. Sezon izle dizisini Türkçe Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede tüm bölümleri tek part halinde Film Gezegeni farkıyla keyifle izleyen herkese iyi seyirler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

11 yorum