Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
5,472 İzlenme
Yedinci Hayat
6.9 IMDB Puanı

Yedinci Hayat

(What Happened to Monday)
Yönetmen
Senaryo Max Botkin, Kerry Williamson
2017 yapımı What Happened to Monday izle ya da Türkçe adıyla Yedinci Hayat izle filmi, Tommy Wirkola yönetmenliği ile vizyona girmiştir. Senaryosu Max Botkin ve Kerry Williamson isimleri tarafından kaleme alınan Yedinci Hayat full izle filmi, ABD yapımı aksiyon, gerilim ve bilim kurgu filmleri türünde yer alan distopik bir filmdir. Artan nüfus nedeniyle tek çocuk politikası uygulanan distopik bir dünyada, yediz kız kardeşlerin hayatta kalma mücadelesini anlatan filmin oyuncu kadrosunda ise Noomi Rapace, Glenn Close, Willem Dafoe gibi oyuncular yer almaktadır.

Yedinci Hayat Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, 2043 yılında hızla artan aşırı nüfus dünya çapında bir krize yol açar ve bu aynı zamanda insanların gerekli gıdaya ulaşımını da zorlaştırır. Aynı zamanda iklim değişikliğinin etkileri nedeniyle, nüfusu beslemek için yeterli kaynak da bulunmamaktadır. Bilim adamları, insanlara yeterki gıdayı ulaştırabilmek için genetiği değiştirilmiş ürünlere başvururlar, ancak bu durumda ilerleyen zamanlarda daha büyük sorunların çıkmasına neden olur. Genetiği değiştirilmiş bu gıdalar yüzünden doğum oranlarında bir artış olur ve sonunda nüfus patlak verir. Hükümet ise bazı önlemler almaya başlar ve bir ailenin birden fazla olan çocukları için dondurularak uykuya yatırılması gibi tek çocuk uygulamasına geçer.

Yedizlerin annesi Karen Settman, yedizleri doğururken ölür ve tek çocuk politikasının uygulayıcısı olan bürodan korkan yedizlerin büyükbabası Terrence, onları gizlice büyütmeye karar verir. Yedinci Hayat izle filminde daha sonra onları, kimliklerini gizlemek için eğitir ve haftanın yedi gününden esinlenerek her birine bir gün ismi verir. Yedizlerin her biri sadece kendi adını taşıyan günlerde evden çıkabilirler. Kardeşler birlikte yaşadıkları dairede rahat takılırken dış dünyada ise tek bir kişi gibi görünmek zorundadırlar. Yetişkin olduklarında ise Karen Settman kimliğini alır ve bir bankada çalışmaya başlarlar. Ancak bir pazartesi günü Pazartesi’nin dışarı çıkma gününde eve dönemez ve o geç kalınca kardeşleri endişelenmeye başlar.

Pazartesi’nin kaybolmasından sonra Salı, onu aramaya çıkar, ancak Yedinci Hayat izle filminde yetkililer tarafından yakalanır. Sonrasında ise göz taraması ile girilen dairelerine girmek için Salı’nın gözünü oyarak daireye girmeye çalışırlar. Ajanların saldırısında Pazar öldürülür ve kalan kardeşler Pazartesi’nin ortadan kaybolmasının nedenlerini araştırmaya başlarlar. Ancak kendilerini bir komplonun içinde bulurlar. Ajanlarla ve kötü niyetli insanların arasında kalan kardeşlerden sadece Perşembe ve Salı hayatta kalmayı başarır. Sonunda Pazartesi ve Salı, tek çocuk politikasının aslında çocukları uyutmadıklarını ve onları yaktıklarını öğrenirler.

Pazartesi ise bir ajan olan Adrian Knowles ile aşk yaşamaktadır ve Adrian’dan hamile kalır, ancak doğacak çocuklarının ikiz olduğunu öğrenince çocuklarını korumak için Cayman ile anlaşma yapar ve kendi güvenliği için kız kardeşlerini ifşa eder. Oldukça ilginç bir senaryoya sahip olan ve kesinlikle izlemeniz gereken distopik filmlerden biri olan What Happened to Monday izle ya da Yedinci Hayat izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle, kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni farkıyla keyifle izleyen herkese iyi filmler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum