Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
3,796 İzlenme
Yeşil Şövalye
6.6 IMDB Puanı

Yeşil Şövalye

(The Green Knight)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Sailor Bear
  • Film Süresi 2sa 10dk
The Green Knight izle ya da Türkçe adıyla Yeşil Şövalye izle filmi David Lowet yönetmenliğinde 2021 yılında vizyona girerken filmin senaryosu da çok eski bir hikayeden esinlenerek yine Lowet tarafından düzenlenmiştir. 2021 yılının en çok izlenen filmlerinden biri olan Yeşil Şövalye full izle filmi fantastik ve macera filmleri türünde yer alırken filmin oyuncu kadrosunda ise Dev Patel, Alicia Vikander, Joel Edgerton, Sarita Choudhury, Sean Harris, Ralph Ineson gibi oyuncular yer almaktadır.

Ortaçağda geçen Yeşil Şövalye Türkçe Dublaj izle filminde Kral Arthur’un yeğeni Gawain bir yılbaşı sabahı kız arkadaşı ile vakit geçirdikten sonra Camelot’a döner ve annesi Fay ile tartıştıktan sonra amcası Kral Arthur’un daveti üzerine Yuvarlak Masa’da bir toplantıya katılır. Bu toplantıda Kral Arthur bir konuşma yaparken aynı zamanda Gawain’in annesi ise bir kule de sihirli bir ayin yapmaktadır. Tam bu esnada Arthur’un konuşması bölünür ve bulundukları salona atıyla birlikte Yeşil Şövalye girer. Kısa bir sessizliğin ardından Kral’a mühürlü bir mektup verir bu mektupta kendisine herhangi bir darbe vurabilecek bir şövalyeye yeşil baltasını vereceğini ve bir yıl sonra yılbaşında tekrar aynı şekilde dosta bir oyun oynayacaklarını yazmaktadır.

Kral Arthur’un yeğeni Gawain meydan okumayı kabul ederek amcasından aldığı Excalibur ile Yeşil Şövalye’nin kafasını keser ancak Şövalye yerden kalkarak kopmuş kafasını alır ve bir sonraki buluşmayı hatırlatarak oradan uzaklaşır. Aradan bir yıl geçer ve Gawain annesinin onun için hazırladığı ve giydiğinde kendisine zarar gelmeyecek bir kuşak ve yeşil baltayla Yeşil Şapel’e doğru yola çıkar. Gawain Şapel’e doğru giderken yolda savaş alanındaki ölüleri temizleyen bir çocukla karşılaşır ve çocuk onu Yeşil Şapel’e gideceği yola yönlendirir. Ancak bir süre sonra aynı çocuk ve beraberindeki iki kişi Gawain’e tuzak kurar ve baltayla beraber üzerindekileri çalarlar.

Gawain hırsızların peşine düşer ancak gece çökünce bir kulübe bulur ve orada uyuya kalınca bir kadın hayalet tarafından uyandırılır ve uyandığında baltayı kendisine geri bırakılmış olarak bulur. Yoluna devam eden Gawain bir kaleye gelir ve bu kalenin Lordu onu o gece orada konaklaması için davet eder ve şapelin yakınlarda olduğunu söyler. Lord’un karısı ise onu baştan çıkarmaya çalışır. Sabah olduğunda aynı kadın Gawain’e yeşil bir kuşak hediye eder. Lord durumdan haberdar olunca kaçar ancak ormanda tekrar karşılaştıklarında kuşağı geri vermesini ister ve Gawain’e eşlik eden tilkiyi yakaladıktan sonra serbest bırakır. Tilki ile birlikte yola devam eder ve tilki konuşmaya başlayıp ona geri dönmesini şapele gitmemesini söyler.

Şapele vardığında ise şövalyenin uykuda olduğunu fark eder ve beklemeye başlar. Noel sabahı olur ve Şövalye uyanır ancak Gawain baltayı sallarken bir vizyon görmeye başlar ve bu vizyonda kendisinin kral olduğunu ve sevgilisi Essel’in onun oğlunu doğurduğunu ve ayrıldıklarını gördükten sonra uyanır. Yeşil Şövalye’nin önüne gelir ve diz çökerek başını öne eğer ve kendisini öldürmesini bekler. The Green Knight izle ya da Yeşil Şövalye izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede donmadan tek part halinde sitemizden keyifle izleyebilirsiniz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum