Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Alternatif Fragman
9,124 İzlenme
300 Spartalı
7.6 IMDB Puanı

300 Spartalı

(300)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Warner Bros.
  • Film Süresi 1sa 57dk
Yönetmen Zack Snyder
Senaryo Zack Snyder, Kurt Johnstad, Michael Gordon
Oyuncular Gerard Butler, Lena Headey, Dominic West, David Wenham
300 Spartalı izle filmi 2007 yılında Zack Snyder yönetmenliğinde vizyona giren ve çizgi romandan uyarlama tarihi aksiyon filmidir. Senaryosu Kurt Johnstad ve Michael Gordon’a ait olan 300 Spartalı full izle filmi 41 adaylık ve 15 farklı ödül kazanmıştır. Warner Bros. yapımı filmin oyuncu kadrosunda ise Gerard Butler, Lena Headey, Dominic West, David Wenham gibi isimler yer almaktadır.

Aksiyon ve savaş filmleri severlerin kesinlikle izlemesi gereken filmlerden biri olan 300 Spartalı Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, MÖ 479 yılında bir Pers elçisi Sparta’ya gelerek Kral Leonidas’a, Pers Kralı Xerxes’e boyun eğmesi ve Sparta ile savaşmama karşılığında toprak ister. Leonidas ise elçi ve yanında gelen korumaları kuyuya atarak Xerxes’e meydan okur. Sayıca üstün olan Perslere karşı bir plan yapması gereken Leonidas savaşı kendi bildiği bölgelere çekmek ister. Ancak konsey Sparta ordusunun tamamını savaşa göndermek istemez.

Leonidas bunun üzerine en iyi ve en güvendiği 300 Spartalı izle askerini seçer ve bu 300 kişi ile yolculuğa başlar. Yolda ise kendilerine katılmak isteyen Arkadyalılar ve bir kaç birlikle daha birleşirler ve ilk karşılarına çıkan düşman kuvvetlerinden etten bir duvar yaparak Perslere gözdağı verirler. Savaşı kendi bölgelerine çekmeyi başaran Leonidas ve 300 Spartalı’dan oluşan ordusu karşılarına gelen tüm birlikleri yenmeye devam ederler. Kral Xerxes ise Leonidas’ın savaş becerilerinden oldukça etkilenir ve şahsen onunla görüşmek ister. Leonidas ile görüşmesinde ona daha büyük bir ordu ve zenginlik teklif etmesine rağmen bu teklif Leonidas tarafından aşağılayıcı bir dil ile reddedilir.

Bunun üzerine Xerxes, 300 Spartalı’nın üzerine Ölümsüzler isimli acımasız bir birliği gönderir. Arkadayalılar’ın da desteği ile Ölümsüzleri de mağlup ederler. Her gönderdiği birliğin madara olmasıyla öfkesi daha da artan Xerxes bu kez daha büyük bir ordu ile 300 Spartalı üzerine saldırırsa da hiçbir fayda etmez. Ancak bir ihanet sonucunda Arkadyalılar, Spartalıları yalnız bırakır. Savaşın sonuna doğru 300 spartalı artık etrafı çevrili bir şekilde ölümü beklemektedir. Ancak gururlu olan askerler teslim olmayı reddederler. 300 Spartalı izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi savaş filmleri dileriz.
Serinin diğer filmleri 1