Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, 1080p Fragman
1,733 İzlenme
Batman v Superman
6.4 IMDB Puanı

Batman v Superman

(Batman ve Superman Adaletin Şafağı)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Warner Bros.
  • Film Süresi 2sa 32dk
Yönetmen
Senaryo Chris Terrio, David S. Goyer, Bob Kane
2016 yılında vizyona giren Batman v Superman: Dawn of Justice izle ya da Türkçe adıyla Batman v Superman Adaletin Şafağı izle filmi, yönetmenliğini Zack Snyder’in yaptığı ABD yapımı bir süper kahraman filmidir. Senaryosu Chris Terrio ve David S. Goyer isimleri tarafından kaleme alınan Batman v Superman full izle filmi, aksiyon, bilim kurgu ve macera filmleri türünde yer almaktadır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot gibi oyuncular yer almaktadır.

DC Evreninin en sevilen iki süper kahramanı olan Batman ve Superman’in karşı karşıya geldiği Batman v Superman Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Bruce Wayne’in çocukken ailesinin cenazesinden kaçmasıyla başlayan filmde küçük Bruce bir çukura düşer ve burada bir yarasa girdabı onu tekrar yüzeye çıkarır. Film günümüze döndüğünde ise Superman ve General Zod arasındaki savaştan bir süre sonra Superman tartışmalı bir figür haline gelir. Bruce ise yirmi yıldır Gotham Şehrinde Batman olarak suçla mücadele eden bir bir milyarderdir. Bruce bu savaşa tanık olan Superman'i insanlık için bir tehdit olarak görmektedir.

Diğer tarafta ise Batman v Superman altyazılı izle filminde Batman'in adalet biçimini öğrenen Clark Kent, çalıştığı gazete aracılığı ile onu ifşa etmeye çalışır. Wayne ise Rus silah kaçakçısı Anatoli Knyazev'in Lex Luthor ile temasa geçtiğini öğrenir. Bu sırada Luthor, Senatör June Finch'i, Zod'un terraforming girişiminden sonra keşfedilen kriptoniti ithal etmesine izin vermesi için ikna etmeye çalışmaktadır. Sebebi ise gelecekteki Kriptonlu ve meta-insan tehditlerine karşı caydırıcı olarak kullanabilmek istemesidir. Senatör bu teklifi reddetsede Luthor, Finch'in yardımcısı ile alternatif plan yapar ve ona Zod'un cesedine ve Kripton keşif gemisine erişim izni verir.

Batman v Superman izle filminde Bruce Wayne, şirketin bilgisayarında şifrelenmiş verileri çalmak için LexCorp'taki bir galaya katılır, ancak antikacı Diana Prince onu Wayne’den alır, ancak bilgilere erişemeyince geri verir. Diskin şifresini çözen Bruce, kötü Süpermen'e karşı isyancılara liderlik ettiği kıyamet sonrası bir dünya ile ilgili bir rüya görür. Daha sonra Lois Lane'in anahtar olduğunu söyleyen ve kaybolmadan önce diğerlerini bulmaya çağıran kimliği belirsiz bir kişi tarafından uyandırılır. Şifresi çözülen sürücü, Luthor'un dünya çapındaki çeşitli meta-insanlarla ilgili dosyalarını ortaya çıkarır.

Luthor’un peşindeki bu meta insanlardan biri, Birinci Dünya Savaşı'ndan bir fotoğrafta görünen Diana’dır. Wayne, Alfred’e gerekirse Süpermen'le savaşmak için kriptoniti çalmayı ve silahlandırmayı planladığını söyler. Süpermen'in Zod'a karşı eylemlerini sorgulamak için Finch liderliğinde bir kongre düzenlenir. Bu kongrede Luthor bir bombalı saldırı gerçekleştirir ve Süpermen dışındaki herkes ölür. Süpermen ise bombayı zamanında fark edemediği için kendini suçlar. Diğer tarafta ise Batman, LexCorp'a girer ve kriptoniti çalar. Güçlendirilmiş bir kıyafetle bir kriptonit bombası fırlatıcı ve kriptonit uçlu bir mızrak yapar. Bu arada Luthor, Kripton gemisine girer ve geminin verilerine erişir.

Luthor ise Clark'ın üvey annesi Martha ve Lois’i kaçırarak Superman'i tahrik eder. Superman Lois’i kurtardıktan sonra Luthor ile karşı karşıya gelir ve Luthor, Martha'nın hayatı karşılığında Batman'i öldürmesini ister. Süpermen bunu Batman'e açıklamaya çalışsa da Batman ona saldırır ve sonunda bir kriptonit gazı kullanarak Superman’e karşı bir süre üstünlük kurar. Batman, mızrağı kullanarak Superman’i öldürmek için harekete geçmeye hazırlanırken, Süpermen, Batman'in annesiyle aynı adı taşıyan Martha'yı kurtarmak için ona yalvarır. Batman, Lois'in gelmesi ve Süpermen'in ne anlama geldiğini açıklaması için yeterince uzun süre kafa karışıklığı içinde kalır ve aklı başına gelince Martha'yı kurtarmaya söz verir. Süpermen gücünü geri kazanınca keşif gemisine gider ve Luthor ile yüzleşir.

Luthor, hem Zod'un hem de kendi vücudundan DNA'dan genetik olarak tasarlanmış bir canavarı serbest bırakır ve bu sırada Diana, yaratığa karşı savaşlarında Batman ve Superman'e yardıma gelir. Süpermen, kriptonite karşı savunmasız olduğunu fark eder ve mızrağı alır ve yaratığı onunla delip geçer. Yaratık ölmek üzereyken kriptonit nedeniyle zayıf düşen Süpermen'i öldürür. Luthor'un tutuklanmasının ardından Batman, hapishanede onu her zaman izleyeceği konusunda uyarır ve Luthor ise Süpermen'in ölümünün dünyayı güçlü uzaylı tehditlere karşı savunmasız hale getirdiğini söyler. Şehirde Süpermen için bir anma töreni düzenlenir ve bu sırada Clark'ın da öldüğü de açıklanır.

Wayne, Superman’in cenazesine katılır ve Martha, Lois'e Clark'tan içinde bir nişan yüzüğü bulunan bir zarf verir. Bruce ise Diana'ya Süpermen'i başarısızlığa uğrattığı için pişman olduğunu söyler ve Superman'in yokluğunda dünyayı korumak için Luthor'un dosyalarında adı geçen meta insanları toplayarak bir ekip oluşturmaya karar verir. Batman ve Superman’in birbirlerine karşı verdikleri savaşın anlatıldığı filmlerden biri olan Batman v Superman Adaletin Şafağı izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede, en iyi yabancı film izleme sitesi Film Gezegeni farkıyla izleyen herkese keyifli seyirler dileriz.
Serinin diğer filmleri 1