Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, 1080p Fragman
15,731 İzlenme
Demir Adam 1
7.9 IMDB Puanı

Demir Adam 1

(Iron Man)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Marvel Studios
  • Film Süresi 2sa 6dk
Yönetmen
Senaryo Mark Fergus, Hawk Ostby, Art Marcum
Marvel filmleri arasında en çok ses getiren filmlerden biri olan ve 2008 yılında vizyona giren Demir Adam orjinal adıyla Iron Man 1 izle filminin yönetmen koltuğunda Jon Favreau otururken senaristliğini de Mark Fergus, Hawk Ostby ve Art Marcum’un yaptığını görüyoruz. Full HD kalitesinde izleyeceğiniz bu süper kahraman filminin başrolünde ise karakterle özdeşleşen Robert Downey Jr. ve ona eşlik eden Gwyneth Paltrow ile karşılaşıyoruz. 140 milyon $ bütçe ile çekilen bu film ilerleyen zamanlarda çekilecek diğer Marvel filmlerine göre hatırı sayılır bir rakam olan 585 milyon $ gibi bir hasılat elde ediyor.

Iron Man 1 Türkçe Dublaj izle Demir Adam 1 filminin konusuna gelecek olursak hikaye Tony Stark adında bir deha olan ve Amerikan hükümeti için füze, zırh, silah sanayi ve çeşitli teknolojik ekipmanlar üreten Stark İndustries isimli şirketin sahibi olan yakışıklı ve çapkın mucitimizin geliştirdiği son teknoloji füzelerinin testi ve satışı için gittiği Afganistan’da terörist bir grubun saldırısına uğrayıp esir olması ile başlıyor. Kendisini bir anda Amerikadaki renkli ve canlı hayatından dünyanın bir ucunda mağarada tutsak olarak bulan Stark buradan kurtulmanın yollarını arar. Fakat konvoyun saldırıya uğradığı sırada göğsüne isabet eden şarapnel parçası da milim milim kalbine doğru ilerlemeye devam eder.

Stark’ı tutsak eden teröristlerin lideri olan Raza kendisine gelişmiş silahlar yapmasını ister. Doğuştan yetenekli ve dahi olan Tony ise en zor zamanlarda bile zekasını kullanmayı bildiği için işe koyulur ve terörist grubun liderine silah yapıyor gibi gözükerek kendisini bu cehennemden kurtaracak bir zırh ve kalbine doğru ilerlemekte olan şarapnel parçasını engellemek için küçük bir ark reaktörü geliştirir. Zor şartlarda ürettiği zırhını kullanarak teröristlerin elinden kurtulmayı başaran Tony Stark ülkesine döndüğünde ise geçmişiyle yüzleşir ve yaşadığı olaylarında etkisi ile şirketi Stark İndustries’i artık farklı bir yapıya dönüştürmek ister. Bu isteğine karşı çıkan ve alttan alttan şirketi ele geçirip Stark’ı saf dışı bırakmak isteyen sağ kolu olan Obadiah Stane’in planlarını öğrenir ve gece gündüz laboratuvarında çalışarak yepyeni ve son teknoloji ile donatılmış bir zırh üretir.

Stane de bu arada boş durmaz ve Stark’ın Afganistanda esir alam terörist grupla iletişime geçip ürettiği sırhın planlarını alıp kendisine devasa güçlü bir zırh üretir. Bu sırada yıllardır yanından ayrılmayan güzeller güzeli asistanı Pepper Potts ve en yakın arkadaşı Yarbay Rhodey ile birlikte insanlığı tehdit edecek ve sonuçları çok ağır olabilecek tehditi ortaya çıkarırlar. Eski sağ kolu ve düşmanı olan Stane’i alt eden Stark sonrasında yaptığı bir basın toplantısında Demir Adam yani nam-ı diğer Iron Man olduğunu tüm dünyaya açıklar. Iron man 1 -Demir Adam 1 izle filmini Türkçe Dublaj ve Türkçe Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K, Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi bedava yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi seyirler dileriz.
Serinin diğer filmleri 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

2 yorum