Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
3,105 İzlenme
Extraction
6.7 IMDB Puanı

Extraction

(Extraction 1)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Netflix
  • Film Süresi 1sa 56dk
Yönetmen
Senaryo Joe Russo, Ande Parks, Anthony Russo
2020 yılında vizyona giren Extraction 1 izle filmi Netflix’in bu zamana kadar en iyi filmlerinden biridir. Senaryosu Avengers, Kaptan Amerika ve birçok Marvel filmlerinde imzası bulunan Joe Russo tarafından kaleme alınan Extraction izle filminin yönetmen koltuğunda ise Sam Hargrave ismini görmekteyiz. Çizgi romandan beyaz perdeye aktarılan ABD yapımı gerilim ve aksiyon filmleri türündeki yapımın 2021 yılında Extraction 2 izle adıyla devam filmi yayınlanacaktır. Extraction full izle filminin oyuncu kadrosunda ise Chris Hemsworth, Rudhraksh Jaiswal, Randeep Hooda , Golshifteh Farahani, Pankaj Tripathy, David Harbour gibi oyuncular yer almaktadır.

En iyi Netflix filmleri arasında yer alan ve yayınlandığı ilk hafta 100 milyona yakın farklı kullanıcı tarafından izlenen Extraction Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Hindistan’ın en büyük uyuşturucu baronlarından birinin oğlu olan ve babası hapiste olan Ovi Mahajan isimli genç, arkadaşının ısrarları üzerine korumaların haberi olmadan gece evden gizlice çıkar ve bir kulübe giderler. Ancak gittikleri kulüpte babasının en büyük rakiplerinden biri olan Amir Asif’in rüşvet verdiği ve ona çalışan bir polis memuru tarafından yolları kesilir ve polis kendilerinden bir sigara aldıktan sonra arkadaşını öldürür ve Ovi’yi kaçırır. Ovi’yi korumakla görevli olan eski özel kuvvetler askeri Saju Rav ise hapishaneye giderek Ovi’nin babasını bilgilendirir. Ancak fidye ödemek onu yeraltı camiasından küçük düşüreceğini ve itibarını sarsacağını düşünerek Saju’yu kendi oğlu ile tehdit ederken Ovi’yi kurtarmasını ister.

Extraction Türkçe Dublaj izle filminde daha sonra eski bir komando olan ancak şimdilerde paralı asker olarak para kazanan Tyler Rake, genellikle iş aldığı Nik Khan’ın kurduğu ekibe dahil olur ve Bangladeş’e giderek Ovi’yi kurtarma operasyonuna katılır. Kısa bir plan yaptıktan sonra Tyler Rake pazarlık için Amir Asif’in adamlarının Ovi’yi tuttukları yere gider ve onu sağ olarak gördükten sonra parayı ödeyeceklerini söyler. Ancak dışarıda bekleyen keskin nişancının hamlesiyle Tyler içerdeki tüm adamları öldürerek Ovi’yi alarak kaçar. Ancak Ovi’nin babasının adamları Tyler ve ekibinin parasını ödemez ve Tyler’ın ekibinden bazılarını öldürürken Tyler’ında peşine düşerler. Diğer tarafta ise Amir, Ovi’nin elinden kaçırıldığını öğrenir ve rüşvet verdiği polisleri arayarak Dakka şehrine giriş çıkışları durur ve adeta şehri kapattır.

Diğer tarafta ise Khan, Tyler’a bir helikopter ayarlar ve anlaşmanın iptal olduğunu söyleyerek Ovi’yi bırakmasını ister. Ancak ekipten Saju'nun adamlarından kaçmayı başarsa da Amir’in acemi gençleriyle karşılaşır ve şehirde aksiyon dolu bir kovalamaca başlar. Daha sonra peşindekileri atlatan Tyler, ordudan eski bir arkadaşı olan Gaspar ile iletişime geçer ve saklanmalarında yardımcı olmasını ister. Gaspar ise Amir’in Ovi’nin başına ödül koyduğunu ve birlikte öldürmeleri karşılığında yaklaşık 10 milyon dolarlık ödülü paylaşmayı teklif eder. Daha sonra Gaspar ile anlaşamaz ve kısa bir kavgadan sonu onu öldürür. Daha sonra Saju ile tekrar iletişime geçer ve çocuğu vermek için buluşmayı teklif eder. Önceden pusu kurulmuş bir köprüde buluşurlar ve buraya geldiklerinde Saju ve Amir’in adamları ortaya çıkar ve çatışma büyür. Amir Asif ise olayları uzaktan dürbünüyle izlemektedir.

Extraction izle filminde olay yerine Khan’da gelir ve diğer ekipler beraber köprünün bir ucundan karşıya geçmek üzereyken Saju ve adamlarıyla çatışırlar. Bu sırada diğer taraftan Amir’in adamları gelir ve ortalık bir anda savaş alanına döner. Çıkan çatışmada Tyler yaralanır ve Ovi’yi Khan’a teslim etmek için direnir. Ancak Ovi helikoptere koşarken Tyler tekrar vurulur ve Ovi’nin Khan’a ulaştığından emin olduktan sonra nehre atlar. Khan ise helikopterle Ovi’yi Mumbai’ye güvenli bir şekilde götürmeyi başarır. Aradan birkaç ay geçmesinden sonra ekip tekrar Dakka’ya döner ve Amir Asif’i öldürür. Netflix filmleri arasında son yılların en iyi aksiyon filmlerinden biri olan Extraction 1 izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile kesintisiz olarak 4k, Full HD ve 1080p kalitesinde donmadan en iyi yabancı film izleme sitemiz Film Gezegeni üzerinden izleyen herkese iyi seyirler dileriz.
Serinin diğer filmleri 1