Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
7,222 İzlenme
Kara Şövalye
9.0 IMDB Puanı

Kara Şövalye

(The Dark Knight)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Warner Bros.
  • Film Süresi 2sa 32dk
Yönetmen Christopher Nolan
Senaryo Jonathan Nolan, Christopher Nolan, David S. Goyer
DC filmleri arasında en iyi IMDb top 250 filmleri izle puanına sahip Batman Kara Şövalye izle orijinal adıyla The Dark Knight izle filmi Christopher Nolan yönetmenliğinde 2008 yılında vizyona girmiştir. Senaryosunu Jonathan Nolan, Christopher Nolan ve David S. Goyer’in yazdığı yeni Batman serisi filmlerinin ikincisi olan bu film 1 milyar $ hasılat elde ederken 2 Oscar ödülü, 142 adaylık ve 146 farklı ödül kazanmıştır. Oyuncu kadrosunda ise Christian Bale, Heath Ledger, Aaron Eckhart, Michael Caine, Maggie Gyllenhaal, Gary Oldman ve Morgan Freeman gibi isimler yer alıyor.

2005 tarihinde yayınlanan Batman Başlıyor izle filminin devamı olan Kara Şövalye Türkçe Dublaj ve Türkçe Altyazılı izle filminin konusuna gelirsek, Gotham şehrinin kabusu olan Joker’in önderliğinde bir grup suçlunun palyaço maskeleri takarak bir bankayı soyması ile başlayan olayları anlatıyor. Gotham şehrinin sokaklarını tek tek temizleyen James Gordon ve yeni halk kahramanı savcı Harvey Dent, Joker konusunda çaresizdir. Şehrin yer altı dünyası liderlerinin de Lau adında Çin’li iş adamı üzerinden paralarını aklayarak mahkemede suçlu bulunacakları bir kanıt olmadığından beraat ederler. Ancak onların da karşılarında Batman vardır. Bu mafya babaları Batman’i ortadan kaldırmak için Joker ile anlaşmak isterler.

Joker bu liderlerin parasının yarısını alma şartı ile teklifi kabul eder ve birine işkence ederken videoya aldığı kaydı televizyon kanallarına gönderir. Bruce Wayne ise şehri suç örgütlerinden temizleyen Harvey Dent için özel bir gece düzenler. Partiyi basan Joker ise ortalığı birbirine katarak Rachel’ı gökdelenin tepesinden aşağı atar. Arkasından atlayan Batman de onu kurtarır. Ancak savaş yeni başlamıştır. Joker Gotham şehrini birbirine katarken Batman’de onun yerini öğrenmeye çalışır. Sonunda üzerinde insanlar olan iki gemiye bomba yerleştiren Joker, gemidekilere yaşamaları için bir şans verir. Bir gemide suçlular diğer gemide ise masum insanlar vardır. İnsanların iradesini test eden Joker amacına ulaşamaz ve gemileri kendi patlamak ister. Bu sırada Batman onu bulmuştur ve ikili kavgaya tutuşur. Diğer tarafta ise kaçırılan Rachel ve Harvey Dent’in kurtulmaları için tuzak kuran Joker burada başarılı olur ve Rachel ölür.

Harvey Dent ise yüzünün yarısını çıkan yangında kaybetmiş ancak hala hayattadır. Kendi görüntüsünden bile rahatsız olan Harvey, Rachel’i da kaybetmenin verdiği üzüntü ile suçu Batman’e atar ve o da suç dünyasına karışır. IMDb top 250 filmleri izle listesinde ilk sıralarda bulunan ve DC evreninin en sevilen kahramanlarından biri olan Batman Kara Şövelye izle filmini Türkçe Dublaj ve Türkçe altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K, Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi seyirler dileriz.
Serinin diğer filmleri 1