Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
2,821 İzlenme
Kara Şövalye Yükseliyor
8.4 IMDB Puanı

Kara Şövalye Yükseliyor

(The Dark Knight Rises)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Warner Bros.
  • Film Süresi 2sa 44dk
Senaryo Jonathan Nolan, Christopher Nolan, David S. Goyer
Christopher Nolan’nın yönetmenliğini yaptığı The Dark Knight Rises izle türkçe adıyla Kara Şövalye Yükseliyor izle filmi 2012 yılında vizyona girmiştir. Senaryosunu Nolan kardeşler ile David S. Goyer’in yazdığı Batman Filmleri serisinin üçüncü filmi olan DC evreninin en iyi süper kahraman filmlerinden olan Kara Şövalye Yükseliyor izle filmi 1 milyar $ hasılat elde ederken 38 farklı ödül ve 96 adaylık ile IMDb top 250 filmleri izle listesinde yetmiş ikinci sırada kendine yer bularak önemli bir başarı yakalamıştır. Gotham şehrinin kaderinin belli olduğu bu muhteşem filmin oyuncu kadrosunda ise Christian Bale, Tom Hardy, Anne Hathaway, Gary Oldman, Marion Cotillard, Morgan Freeman, Michael Caine ve Joseph Gordon-Levitt gibi isimler yer alıyor.

Kesinlikle izlemeniz gereken filmler arasında yer alan The Dark Knight Rises türkçe dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Maskeli bir terörist ve eski Gölgeler Birliği üyesi Bane, nükleer fizikçi Dr. Leonid Pavel'i uçağı düşürmeden önce Özbekistan üzerinde bir CIA uçağından kaçırır. Bölge Savcısı Harvey Dent'in ölümünden sekiz yıl sonra, Batman ortadan kaybolmuştur. Polise genişletilmiş yetkiler veren Dent Yasası sayesinde Gotham City'de organize suç ortadan kaldırıldı. Komiser James Gordon, Dent'in şekil bozukluğundan sonraki suç eylemlerini bir sır olarak sakladı ve suçlarının Batman'a yüklenmesine izin verdi. Gerçeği ortaya koyan okumak için bir konuşma hazırlar, ancak okumamaya karar verir. Bruce Wayne bir münzevi haline geldi ve Wayne Enterprises, Wayne'in silaha dönüştürülebileceğini öğrendiğinde füzyon reaktörü projesini durdurmasından sonra para kaybediyor.

Bane, örgütünün üssünü Gotham City'nin kanalizasyonlarına hatta Bruce Wayene'nin şirketinin tam altına kurmuştur. Cat Woman Selina Kyle, Daggett için Wayne Malikanesi'nden Wayne'in parmak izlerini çalar, ancak takasta aldatılır ve polisi uyarır. Gordon ve polis gelir ve Kyle kaçarken Bane ve Daggett'in adamlarını kanalizasyona kadar takip eder. Adamları Gordon'u yakalar ve onu Bane'e götürür. Gordon çıkan karmaşada kaçar ve polis memuru Blake tarafından bulunur. Wayne'in gizli kimliğini çözen Blake, onunla yüzleşir ve onu Batman olarak geri dönmesi için ikna eder. Bruce Wayne'in şirketinin iflasına yol açan bir işlemde Bane, Wayne'in parmak izlerini kullanarak Gotham Borsası'na saldırır.

Batman, borsa saldırısının hemen ardından Bane ve yardımcılarının peşine düşer sekiz yıl sonra yeniden ortaya çıkar. Wayne'in uşağı Alfred Pennyworth, Wayne'in Bane'le savaşacak kadar güçlü olmadığına inanıyor ve onu kurtarmak umuduyla istifa ediyor, ancak Rachel'ın Harvey'le evleneceğini söyleyen bir mektubu yaktığını itiraf etmeden önce değil. Wayne, yeni Wayne Enterprises CEO'su Miranda Tate'de samimiyet bulur ve ikisi sevgili olurlar. Bane, çalınan işlemleri kullanarak operasyonlarını genişletir ve Daggett'i öldürür. Ancak kaos henüz başlamamıştır. Kara Şövalye Yükseliyor izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi seyirler dileriz.
Serinin diğer filmleri 1