Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
19,553 İzlenme
Nefesini Tut 2
6.1 IMDB Puanı

Nefesini Tut 2

(Don't Breathe 2)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Screen Gems
  • Film Süresi 1sa 38dk
Senaryo Fede Alvarez, Rodo Sayagues Mendez
Don't Breathe 2 izle ya da Türkçe adıyla Nefesini Tut 2 izle filmi 2021 yılında Rodo Sayagues Mendez yönetmenliğinde vizyona girerken filmin senaryosu ise Fede Alvarez kaleme almıştır. ABD yapımı korku filmleri türünde yer alan Nefesini Tut 2 izle filmi 2016 yılında vizyona giren ilk film Nefesini Tut 1 izle filminin devamı niteliğindedir. İlk filmin başarısından sonra çekimlerine başlanan Don’t Breathe 2 full izle filminin oyuncu kadrosunda ise Stephen Lang, Brendan Sexton III, Madelyn Grace isimleri yer almaktadır.

Korku filmleri severlerin kesinlikle izlemesi gereken film serilerinden biri olan Don’t Breathe izle filminin devam filmi olan Nefesini Tut 2 Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Norman Nordstrom isimli emekli asker ve gazi olan kör adam ilk filmdeki olayların üzerinden 8 yıl geçmesinin ardından neredeyse terk edilmiş bir kasabada yer alan evinde küçük kız Phonenix ve köpeği ile yaşamaktadır. Gerçek annesinin bir yangında öldüğünü söylediği 11 yaşındaki Phoenix, Nordstrom’un sosyal hayatında konuştuğu tek insan olan eski bir ordu mensubu Hernandez, dışarıda bir süre birlikte vakit geçirirler. Yolculukları sırasında lavaboya gitmek için arabadan inen Phoenix’i bir adam kaçırmaya çalışır ancak rottweiler cinsi köpeği Shadow gelince adam köpekten korkar ve Phoenix arabaya geri döner.

Organ mafyalığı yapan bu çete Hernandez’in minibüsünü takip eder ve Phoenix’i evine bıraktıktan sonra yolunu keser ve onu acımasızca öldürürler. Daha sonra Nordstrom’un köpeğini de kandırarak onu da öldürürler ve daha sonra eve girerek Norman ile aralarında bir kedi fare oyunu başlar. Eve giren Raylan, Phoenix’e yaklaşır ve ona babası olduğunu söyler ve daha sonra Raylan’ın evinin bodrum katındaki uyuşturucu yapımında kullanılan malzemelerden dolayı çıkan yangından sonra 8 yıl hapis yattığı anlaşılır. Nefesini Tut 2 izle filminde Norman ise Phoenix’i yangında bulup ölen kızının yerine ona baktığını söyler. Daha sonra küçük kızı bayıltırlar ve çatı katında kilitli kalan Norman’ı öldürmesi için Raylan kendi köpeğini kullanır.

Phoenix’i alan adamlar daha sonra evi ateşe vererek uzaklaşırken yangından kurtulan Norman, Raylan’ın köpeği ile iyi geçinmeye başlar ve köpeğe kendisini eve götürmesini söyleyince köpek çetenin evine doğru Norman ile birlikte yürümeye başlar. Diğer tarafta ise Raylan, Phoenix’e gerçek adının Tara olduğunu söyler ve sonrasında gerçek annesi ile tanıştırır. Ancak annesi 8 yıl önceki yangında zehirlenmiştir ve organları hasar görmüştür. Don't Breathe 2 izle filminde Raylan ve ekibi ise Phoenix’i organları için kaçırmıştır. Phoenix’in kalbi için derme çatma bir ameliyathane benzeri bir yer kurduktan sonra küçük kızın içeceğine ilaç koyarak onu bayıltırlar ancak bir süre sonra Norman köpek ile birlikte gelir ve içerdekileri tek tek öldürmeden önce evin elektriğini keser.

Daha sonra evdekilerinde bir şey görmemesinden faydalanan Norman, organ naklini yapacak olan doktoru öldürdükten sonra Tara’nın annesi de rastgele bir atış sonrasında ölür. Norman daha sonra Raylan’ı yakalar ve gözlerini oyarken ona artık onunda kendisinin gördüğünü göreceğini söyler. Daha sonra baygın olan Phoenix ayılır ve Norman ona Raylan’ın doğru söylediğini açıklar ancak onların azılı suçlular olduğunu söyleyerek kendisine güvenli bir yaşam sunmak amacıyla yetiştirdiğini anlatır. Bu sırada ölmemiş olan Raylan, Norman’ı bıçaklarken Phoenix’te onu bıçaklar. Korku ve gerilim filmleri severlerin her sahnesinde iliklerine kadar filmdeki gerilimi hissedeceği bir yapım olan Nefesini Tut 2 izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitesinde donmadan tek part halinde sitemizden izleyen herkese iyi korku filmleri dileriz.
Serinin diğer filmleri 1