Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Fragman
3,983 İzlenme
Pasifik Savaşı 1
6.9 IMDB Puanı

Pasifik Savaşı 1

(Pasific Rim)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Warner Bros.
  • Film Süresi 2sa 11dk
Senaryo Travis Beacham, Guillermo del Toro
2013 yılında vizyona giren Pacific Rim izle filmi, Türkçe adıyla Pasifik Savaşı 1 izle filmi Guillermo del Toro tarafından yönetmenliği üstlenilen ve Travis Beacham tarafından senaryosu kaleme alınan ABD yapımı canavar ve bilim kurgu filmleri türünde yer alan bir filmdir. Pasifik Rim izle filmi gelecekte ortaya çıkan canavarlarla savaşmak için dünyanın önde gelen ülkelerinin yaptığı Jaeger isimli insan zihni ile kontrol edilebilen robotlarla beraber verdikleri mücadeleyi anlatmaktadır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Charlie Hunnam, Idris Elba, Rinko Kikuchi, Charlie Day, Robert Kazinsky, Max Martini, Ron Perlman gibi oyuncular yer almaktadır.

Pasifik Savaşı Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, takvim yaprakları 2013 yılını gösterdiğinde, Kaiju adı verilen uzaylı canavarlar, Pasifik Okyanusu'nun dibindeki bir portaldan geçerek dünyaya gelirler. İnsanlık ise Jaegers adı verilen devasa robotlar inşa eder ve bu robotların her biri iki veya daha fazla kişi tarafından komuta edilmektedir. Ayrıca robotları kullanan pilotlar zihinsel stresini paylaşmak için "Drifting" adı verilen bir işlemden geçerek birbirleri ile bağlantıya geçerler. 2020 yılında ise Yancy ve Raleigh Becket kardeşler, Anchorage'ı kod adı "Knifehead" olan ve seviyesi Kategori-3 olan Kaiju'dan korumak için ABD’ye ait Jaeger Gipsy Danger'a pilotluk yapmaktadırlar.

Çatışma sırasında Kaiju, canavarlardan beklenmedik bir şekilde Jaeger'ın zırhını deler ve sonrasında sol kolunu ve kafasının yarısını koparır, daha sonra Yancy'yi Conn Pod'dan çekerek onu öldürür. Hasarlı Jaeger’i kullanan Raleigh, Knifehead'i öldürür ve Gipsy'yi kıyıya geri götürür. Daha sonra kardeşini kaybetmenin travmasına uğrayan Raleigh, Jaeger programına veda eder. Beş yıl sonra ise dünyanın önde gelen ülkeleri Jaeger programı için kaynak ayırmayı durdurmaya ve onlar yerine savunma duvarları inşaa etmeye karar verir. Sebebi ise artık Kaiju daha sık ortaya çıktığı ve Jaeger'lar inşa edildiklerinden kadar çabuk yok edilmesidir.

Pacific Rim filmleri serisinin ilk filmi olan Pacific Rim 1 altyazılı izle filminde Pentecost, Raleigh'i yeni bir saldırı yapmak ve duvarı korumak için işe almak ister. Ancak Raleigh hala Yancy'nin ölümünü atlatamadığı için bu teklife sıcak bakmaz. Daha sonra teklifi bir şekilde kabul eder ve Hong Kong’da bulunan üsse gider ve burada Jaeger'in restorasyon programının yöneticisi ve Pentecost'un evlatlık kızı Mako Mori ile tanışır. Daha sonra sadece dört Jaeger’in operasyon için kaldığını öğrenir. Sonrasında ise kendisine yardımcı pilot olarak Mako'nun drift uyumlu olduğuna karar verir. Ancak yapılan ilk testlerde Raleigh, Yancy'nin ölümünü yeniden yaşar ve Mako'nun bir Kaiju'nun Tokyo'ya yaptığı saldırıda kaybolmasına ve neredeyse Gipsy'nin enerji topunu ateşlemesine neden olur.

Pentecost, Kaiju uzmanları Newton Geiszler ve Hermann Gottlieb'e danışırak ihlalin istikrara neden olacağını ve Kaijuların sayısının artacağını öğrenir. Newton ise Kaiju’lar hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir Kaiju'nun beyniyle bağlanmayı önerir ancak bu öneri reddedilir. Daha sonra Newton, kendi önerisini gizlice dener ce Kaiju'nun uzaylı koloniler tarafından yetiştirilen biyolojik silahlar olduğunu öğrenir. Bilim kurgu severlerin seveceğini düşündüğümüz Pasifik Savaşı 1 izle ya da Pacific Rim 1 izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle, kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede, donmadan, en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden izleyen herkese iyi seyirler dileriz.
Serinin diğer filmleri 1

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum