Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Fragman
1,234 İzlenme
The Lost Leonardo
7.6 IMDB Puanı

The Lost Leonardo

(Kayıp Leonardo)
Yönetmen
Senaryo Andreas Dalsgaard, Christian Kirk Muff, Andreas Koefoed
2021 yılında gösterime giren The Lost Leonardo izle ya da Türkçe adıyla Kayıp Leonardo izle belgeseli, Andreas Koefoed’ın yönetmenliğini yaptığı Danimarka ve Fransa ortak yapımı bir belgesel filmidir. Leonardo da Vinci tarafından yapılan ve uzun zamandır kayıp olduğu iddia edilen Salvator Mundi tablosunun arkasındaki gizemini, gerçek olup olmadığını ve satışının konusunu anlatan bu etkileyici belgeselde Jerry Saltz, Martin Kemp, Robert K. Wittman, Alexandra Bregman, Dianne Dwyer Modestini gibi isimler yer almaktadır.

Kayıp Leonardo Türkçe Dublaj izle belgeselinin konusuna gelirsek, Leonardo da Vinci'nin uzun süredir kayıp olan en önemli başyapıtlarından biri olduğu iddia edilen bir eserin hikayesi anlatılmaktadır. 450 milyon dolar gibi uçuk bir fiyata satılan ve bu zamana kadar satılmış en pahalı tablo olan Salvator Mundi'nin arkasındaki gerçek hikayenin ortaya çıkarılmasının peşine düşen bir grup insan, tablonun gizemini çözmek için çalışmaktadır.

Bir müzayedede satın alındıktan sonra, tabloyu satın alan alıcı taraf, tablodaki ucuz restorasyonun altında ustaca yapılmış fırça darbeleri keşfeder. Salvator Mundi eserinin kaderi, doymak bilmeyen bir şöhret ile para ve gücün bir araya gelmesi ile savrulmaya devam eder. Ancak eserin fiyatı artmaya başladıkça, dikkatleri daha çok üzerine çekmeye başlar ve tablonun orjinalliği ile ilgili sorular da fiyatıyla aynı oranda çoğalır.

The Lost Leonardo izle belgeselinde milyonlarca dolar değerindeki Kayıp Leonardo olarak bilinen Salvator Mundi tablosunun gerçekten Leonardo da Vinci’nin eseri mi yoksa fiyatının artmasıyla kazanç elde eden güçlerin bunun böyle kabul edilmesini istemesi mi gibi soruların yığınla sorulduğu şahane bir belgeseldir. Belki de dünyanın en zengin adamlarının ve en güçlü sanat organizasyonlarının kapalı kapılar ardındaki gizli gündemlerini ortaya çıkaran Kayıp Leonardo izle ya da orijinal adıyla The Lost Leonardo izle belgeselini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle, kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede, en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni farkıyla keyifle izleyebilirsiniz.